Срамували ли сте се от детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот black » 21 Яну 2016, 17:10

Потресен съм! Стоя на спирката и чакам автобус. До мен кибичат двама 14-годишни пичове. По едно време чувам страшен кикот. Обръщам се и какво да видя - двамата хубостници хванали едно бедно коте и си убиват времето като му палят опашката. Ей, направо ми причерня! Навиках ги едно хубаво! Ако им бях баща, щях да потъна в земята от срам! То бива скука, ама това минава всякакви граници!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2016, 17:16

НЕ знам дали бих потънала в земята от срам, но те щяха да се срамуват като ги бях подпряла с родителските си шамари.
Иначе а зкато цяло не съм се срамувала, освен преди няколко дни , когато синът ми реши да пее пред приятели, неприятно ми беше, че всички се смяхме, а и дори и аз самата не можах да се сдържа. :) Хвана ме малко срам, ако трябва да съм честна. :) После му казах, че е добре да не импровизира, докато хората се смеят. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Bambaa » 21 Яну 2016, 17:49

Странни комплекси, аз не смятам, че има от какво да се срамуваш, щом той самият не се срамува, още повече, че е сред приятели.
Относно същинската тема - да, ако видя детето ми да прави такава тъпотия, то със сигурност ще се изчервя и ще се направя, че не го познавам, това е ужасно, особено ако си възпитавал в точно обратното :evil: :evil:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот dinkog » 22 Яну 2016, 10:51

Bambaa написа:Странни комплекси, аз не смятам, че има от какво да се срамуваш, щом той самият не се срамува, още повече, че е сред приятели.
Относно същинската тема - да, ако видя детето ми да прави такава тъпотия, то със сигурност ще се изчервя и ще се направя, че не го познавам, това е ужасно, особено ако си възпитавал в точно обратното :evil: :evil:

Добре, де акко стане това нещо, то вината не трябва ли да е в самия родител и той да се чувства засрамен от себе си, че въпреки опитите е излезнал гамен от цялата ситуация.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Harmony » 22 Яну 2016, 12:42

dinkog написа:
Bambaa написа:Странни комплекси, аз не смятам, че има от какво да се срамуваш, щом той самият не се срамува, още повече, че е сред приятели.
Относно същинската тема - да, ако видя детето ми да прави такава тъпотия, то със сигурност ще се изчервя и ще се направя, че не го познавам, това е ужасно, особено ако си възпитавал в точно обратното :evil: :evil:

Добре, де акко стане това нещо, то вината не трябва ли да е в самия родител и той да се чувства засрамен от себе си, че въпреки опитите е излезнал гамен от цялата ситуация.

Разбира се, но когато не си могъл, не си знаел как, не е имало възможност за повече поемане от страна на детето, когато си направил всичко и да видиш това, е, със сигурност ще се засрамиш и от себе си и от него. По-скоро е срамно как се повлияват хората един от друг, тъй като той сам едва ли е щял да измисли подобна гадост!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот roksana » 25 Яну 2016, 12:33

dinkog написа:
Bambaa написа:Странни комплекси, аз не смятам, че има от какво да се срамуваш, щом той самият не се срамува, още повече, че е сред приятели.
Относно същинската тема - да, ако видя детето ми да прави такава тъпотия, то със сигурност ще се изчервя и ще се направя, че не го познавам, това е ужасно, особено ако си възпитавал в точно обратното :evil: :evil:

Добре, де акко стане това нещо, то вината не трябва ли да е в самия родител и той да се чувства засрамен от себе си, че въпреки опитите е излезнал гамен от цялата ситуация.


Защо да се търси вина на родителя? Едва ли има такъв, който да учи детето си да бъде жестоко към животните. Това си е патология направо. Иначе има много поводи да изпитваш срам.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот asdddwww » 25 Яну 2016, 13:25

roksana написа:
Защо да се търси вина на родителя? Едва ли има такъв, който да учи детето си да бъде жестоко към животните. Това си е патология направо. Иначе има много поводи да изпитваш срам.

Има много родители, които възпитават гаменщината, не си мисли, че ги няма, често съм срещал такива, дето цялото семейство задружно се възпитават колко е лошо да имаш домашен любимец. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот sofi_black » 25 Яну 2016, 16:05

asdddwww написа:
roksana написа:
Защо да се търси вина на родителя? Едва ли има такъв, който да учи детето си да бъде жестоко към животните. Това си е патология направо. Иначе има много поводи да изпитваш срам.

Има много родители, които възпитават гаменщината, не си мисли, че ги няма, често съм срещал такива, дето цялото семейство задружно се възпитават колко е лошо да имаш домашен любимец. :mrgreen:

Да, има ги и такива, но според мен не трябва да се позволява на такива хора въобще да имат деца, то си е противоестествено.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот BeenieGal » 25 Яну 2016, 19:11

Може и да съм крайна, но ако видя насилие, особено спрямо животно, то ще го поставя на същото място, на което той е поставил животинката!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2016, 11:58

BeenieGal написа:Може и да съм крайна, но ако видя насилие, особено спрямо животно, то ще го поставя на същото място, на което той е поставил животинката!

Лошото е, че и ти го осъзнаваш, че това няма да стане нали? :) Децата са толкова агресивни, че като нищо една групичка да те поставят и теб на мястото на котката. :-|
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта