Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот analizatorka » 10 Мар 2016, 17:14

Malina написа:
zagrijena написа:Ако се опитате да задържите вниманието му върху нещо, като постепенно увеличавате времето, през което трябва да внимава? Нещо като тренировки на концентрацията :wink:

Може и да помогне, но все пак детето ако не е ангажирано почти няма начин да се научи. Ако го учите, докато работи телевизора, минават разни хора, то няма как да се получи. :)


А, за такива неща съм цербер - никакви включени телевизори, никакви хора. Представям си вкъщи ако не може да се концентрира, ако ходи на занималня как ще е там. Като знам, че викат, кряскат и госпожата не може изобщо да ги овладее.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот svetlozara » 16 Мар 2017, 12:20

на това дете му липсва самостоятелност от всякъде, станал в 5 клас и стои и чака мама да си дойде да му помага с домашните. Отглеждате паразит.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2017, 15:09

Концентрацията не е само нещо, което помага да се свърши дадена работа, концентрацията е дълъг процес. Това е свързано с постоянен труд, трябва да се занимава детето с различни неща, със спорт, с дейности, които са му интересни, да има време за почивка, да не учи вечер, когато е изморено и много важно, самостоятелност, не вие да му висите на главата, а то да знае, че трябва да седне, да чете и да си запомни материала.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Lollipop » 17 Мар 2017, 11:46

В тоя случай това, което може да помогне е детето да бъде ангажирано още повече, да бъде затормозено, за да може да се организира и никаква, ама абсолютно никаква помощ от мама, тате, баба, дядо, само при необходимост. Как дете в 5 клас ще му висите на главата да учи...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Kaya » 31 Мар 2017, 10:58

Проблемът е, че от малки децата свикват все някой да е там и да им помага, просто трябва да ги оставите д аучат сами, да се препънат няколко пъти с неуспешни резултати, за да разберат, чекогато не си вършиш работата положението не е розово. Само това помага и на концентрация и на успеха.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2017, 11:46

Kaya написа:Проблемът е, че от малки децата свикват все някой да е там и да им помага, просто трябва да ги оставите д аучат сами, да се препънат няколко пъти с неуспешни резултати, за да разберат, чекогато не си вършиш работата положението не е розово. Само това помага и на концентрация и на успеха.

Ами те от 1 клас с тая занималня са така, по цял ден виси на главата учителката, после през уикенда виси мама на главата...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Мар 2017, 12:51

Аз сега го виждам това и с моя, не може и не може сам да си свърши домашните, стават повече, по-трудни, той се притеснява какво прави и какво чете, дали го разбира, осъзнава, че не е добър в четенето и веднага почва да се притеснява и да реве от нищото, когаот е сам, от страх да не обърка. Засега помагам само с ченето или по-скоро със слушането, но останалите неща съм оставила на него, обаче се мотае и не знае как да си разчете времето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Локумът » 31 Мар 2017, 18:40

В училище, ако мислите че няма стрес трябва доста да се лъжете. Няма как да стане номера обаче с постоянна подкрепа от мама и баба да се учи на навици. Няма как да си научава всичко. Трябва му все повтаряне
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Апр 2017, 09:54

Защото се разсейват и така, намират си един милион различни причини да се разсейват, ама ще са жадни, ама ще са гладни, ама ще им се ходи до тоалетната и отиде!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2017, 15:06

Monika_Spasova написа:Защото се разсейват и така, намират си един милион различни причини да се разсейват, ама ще са жадни, ама ще са гладни, ама ще им се ходи до тоалетната и отиде!

Така е, все някъде другаде са им мислите... не знам как успяват да научат всичко, макар че всъщност не успяват.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта