Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Malina » 29 Май 2017, 15:29

Трябва ежедневна работа за концентрацията. Децата не трябва да се раззсейват, не трябва да им се говорят неща, извън прпоцеса на работа, докато вършат задачите си. Често съм виждала как майките едновременно пишат с децата си,г оворят си, питат детето какво иска за ядене. Трябва да бъде тихо и конрентрирано, без излишни шумове и т.н. докато се учи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Snejna » 30 Май 2017, 10:51

Просто си трябва постоянство за тренирането на сериозността на ученето. :mrgreen: Иначе казано, трябва внимание, концентрация и много сериозно вземане под внимание на това какво се случва покрай детето. Изключват се телефони, телевизори и се сяда с обещанието, че работата трябва да се свърши за кратко време и ефективно. Ако не може да се концентрира и да се спре, за да прочете 1 час ефективно, не трябва да се проточват нещата, затваря се учебника след час, като не е научил, утре без урок в училище.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Помощ! Детето ми не може да се концентрира

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2017, 14:24

За да успеят да се концентрират, трябва да е тихо вс таята, да си знаят, че имат там 2-3 часа, в които трябва да учат и да им бъде това основно занимание. Дори е добре д ане ходите около тях, но е хубаво да сте в стаята. Примерно може да четете. Не става да гледате тв до тях, а те да четата.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта