Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2016, 10:24

analizatorka написа:
Jully написа:При мен винаги емоциите надделяват и винаги реагирам емоционално. НЕ мога да се науча да премислям нещата, а действам първосигнално и хич не ми е весело :(


Един, два, три пъти като се опариш и ще ти светва лампичката. Ако не, весело да е :grin:

ПОнякога не светва нищо, колкото и да се гориш. ;) Това е като с всяко нещо, трябва да се тренира и да се учи, иначе не се получава. :) Особено на жените мисля, че им е много трудно да се контролират. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот mamina » 11 Фев 2016, 15:23

Andrey написа:
analizatorka написа:
Jully написа:При мен винаги емоциите надделяват и винаги реагирам емоционално. НЕ мога да се науча да премислям нещата, а действам първосигнално и хич не ми е весело :(


Един, два, три пъти като се опариш и ще ти светва лампичката. Ако не, весело да е :grin:

ПОнякога не светва нищо, колкото и да се гориш. ;) Това е като с всяко нещо, трябва да се тренира и да се учи, иначе не се получава. :) Особено на жените мисля, че им е много трудно да се контролират. :mrgreen:


Вярно е, че емоционално сме много експанзивни, но с осмисляне и самодисциплина всичко се постига :grin:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Фев 2016, 16:13

Много етрудно да се научиш да се контролираш, особено сред повече хора и особено по-младите. С времето може и да успеете да се справите, но в началото е по-скоро невъзможно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот penelopa » 12 Фев 2016, 11:39

Ваня Стойчева написа:Много етрудно да се научиш да се контролираш, особено сред повече хора и особено по-младите. С времето може и да успеете да се справите, но в началото е по-скоро невъзможно.


Да, човек трябва много да работи над себе си. Всеки си има демони, с които се бори :twisted:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Gold » 12 Фев 2016, 17:29

Някой неща можеш да самовъзпиташ у себе си, да работиш над тях докато добиеш нагласата и отношението към дадени ситуации. Но има други, за които съзряваш от раз, в моменти които си си мислил, че на теб няма да ти се случат.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Lollipop » 13 Фев 2016, 15:21

Gold написа:Някой неща можеш да самовъзпиташ у себе си, да работиш над тях докато добиеш нагласата и отношението към дадени ситуации. Но има други, за които съзряваш от раз, в моменти които си си мислил, че на теб няма да ти се случат.

Ох, най-тъпото е, когато сеядосаш излишно и действаш първосигнално.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот analizatorka » 16 Фев 2016, 10:09

Lollipop написа:
Gold написа:Някой неща можеш да самовъзпиташ у себе си, да работиш над тях докато добиеш нагласата и отношението към дадени ситуации. Но има други, за които съзряваш от раз, в моменти които си си мислил, че на теб няма да ти се случат.

Ох, най-тъпото е, когато сеядосаш излишно и действаш първосигнално.


Не винаги човек може да контролира докрай реакциите си. Не е и нужно според мен, да не сме роботи? :mrgreen:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Фев 2016, 10:20

Не е нужно, но е хубаво, в много ситуации е по-добре да си замълчиш, ама като се оставиш на емоциите и става страшно. не знам обаче това ли му казват "да не таиш в себе си нищо". :)Лошото е, че в тоя случай кашата става по-голяма, случвало ми се е и съжалих след това, че се оставих на емоциите си.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот black » 18 Фев 2016, 13:18

rabotnata pchela написа:Не е нужно, но е хубаво, в много ситуации е по-добре да си замълчиш, ама като се оставиш на емоциите и става страшно. не знам обаче това ли му казват "да не таиш в себе си нищо". :)Лошото е, че в тоя случай кашата става по-голяма, случвало ми се е и съжалих след това, че се оставих на емоциите си.


Не знам как се постига това, което ни плямпат всички психогурута - хем да не таиш в себе си нищо, хем да не нараняваш близките около теб хора с изразяването на мислите и емоциите си. :?:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Gold » 18 Фев 2016, 14:52

Чудя се, дали емоционалната интелигентност не поставя в опозиция спонтанността.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта