Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот zagrijena » 22 Фев 2016, 13:08

Като по-истински хора възприемам тези, които си изразяват без задръжки. Дори и да крещят, по мога да го възприема и разбера, отколкото ако срещу мен е човек, който ме гледа от висотата на своята овладяност и ми говори с лекторски тон.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Lollipop » 22 Фев 2016, 13:45

zagrijena написа:Като по-истински хора възприемам тези, които си изразяват без задръжки. Дори и да крещят, по мога да го възприема и разбера, отколкото ако срещу мен е човек, който ме гледа от висотата на своята овладяност и ми говори с лекторски тон.

E, не ад е лекторски тон, но не мислиш ли, че и ти самата ще се чувстваш по-готино, ако не си изпускаш нервите, а точно така сериозно и ясно заставаш зад думите и позициите си и то овладяно и сериозно, а не емоционално, с пламнало лице? Харесвам точно такива хора, които както казват за тях - душата ти с памук вадят!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот fairy » 29 Фев 2016, 15:29

Lollipop написа:
zagrijena написа:Като по-истински хора възприемам тези, които си изразяват без задръжки. Дори и да крещят, по мога да го възприема и разбера, отколкото ако срещу мен е човек, който ме гледа от висотата на своята овладяност и ми говори с лекторски тон.

E, не ад е лекторски тон, но не мислиш ли, че и ти самата ще се чувстваш по-готино, ако не си изпускаш нервите, а точно така сериозно и ясно заставаш зад думите и позициите си и то овладяно и сериозно, а не емоционално, с пламнало лице? Харесвам точно такива хора, които както казват за тях - душата ти с памук вадят!


Това е умение висша класа! :grin: В много моменти съм искала да го притежавам, но уви, нямам го! Трябва да си супер манипулатор, за да накараш някой да направи каквото искаш. :mrgreen:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Kaya » 01 Апр 2016, 12:32

И на мен ми звучи почти невъзможно да го направиш това! Все се случват такива моменти, вкоито действаме емоционално. Един познат имам, който умее да прикрива това и той е психолог, при него никога неможеш да разбереш какво чувства и какво мисли в действителност.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот penelopa » 01 Апр 2016, 12:47

Kaya написа:И на мен ми звучи почти невъзможно да го направиш това! Все се случват такива моменти, вкоито действаме емоционално. Един познат имам, който умее да прикрива това и той е психолог, при него никога неможеш да разбереш какво чувства и какво мисли в действителност.


Психолозите са обучени да не реагират, но не всички сме такива. И все пак не може човек да изразява всичко, което му дойде на устата и акъла, понякога са нужни спирачки. Не винаги може да бъде разбран правилно.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот silver933 » 01 Апр 2016, 14:06

penelopa написа:
Kaya написа:И на мен ми звучи почти невъзможно да го направиш това! Все се случват такива моменти, вкоито действаме емоционално. Един познат имам, който умее да прикрива това и той е психолог, при него никога неможеш да разбереш какво чувства и какво мисли в действителност.


Психолозите са обучени да не реагират, но не всички сме такива. И все пак не може човек да изразява всичко, което му дойде на устата и акъла, понякога са нужни спирачки. Не винаги може да бъде разбран правилно.

Това да не е куче да го обучаваш... :lol: :lol: :lol: :lol: Обучават се кучетата и може би тайните агенти, не мисля, че някой обучава психолозите да не си показват чувствата или мислите.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Gold » 01 Апр 2016, 14:58

то и психопатите не реагират :grin:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Rali_hr » 01 Апр 2016, 15:06

Gold написа:то и психопатите не реагират :grin:

Хахаххах Gold връзката е направо... почти еднаква! :lol: Май наистина трябва да си малко "пернат" че да се занимаваш с проблемите на хората и да им вникваш в главата, а и думите - психолог,психиатър и психопат не са много различни сякаш. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот roksana » 05 Апр 2016, 15:15

Rali_hr написа:
Gold написа:то и психопатите не реагират :grin:

Хахаххах Gold връзката е направо... почти еднаква! :lol: Май наистина трябва да си малко "пернат" че да се занимаваш с проблемите на хората и да им вникваш в главата, а и думите - психолог,психиатър и психопат не са много различни сякаш. :lol:


Хич не са различни, има леки разлики :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта