Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот YoLindi » 22 Яну 2016, 17:21

Скоро четох статия, в която се казваше, че това е едно от първите неща, които все по-голяма част от шефовете гледат при интервю. Като цяло не бях много запозната със самият термин, но след като разбрах за какво иде реч, смятам, че това е било винаги нещото, което съм целяла, без да осъзнава, че се нарича по точно този начин!

Всъщност емоционалната интелигентност, не е като IQ-то, тя подлежи на лесна обработка, която по един или друг начин се случва и несъзнателно. :idea:
Въпросът е, че терминът емоционална интелигентност стана много популярен в днешно време и се злоупотребява с използването му, а и по-лошото е, че голяма част от хората наистина си вярват, въпреки да са коренно различни или поне да показват това. :roulette:

По този повод, имам една много хубава снимка, за перфектният човек в това отношение
emotional-intelligence.jpg
emotional-intelligence.jpg (7.33 KiB) Прегледано 1698 пъти
Според вас имате ли висока емоционална интелигентност, как отчетохте това като факт и кои са опорните ви точки, за да смятате така? :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот S_Milenska » 22 Яну 2016, 17:50

По-скоро напоследък взех да ставам емоционална интелигентна и мисля, че имаме дума за това - непукизъм. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Коцева » 22 Яну 2016, 17:59

S_Milenska написа:По-скоро напоследък взех да ставам емоционална интелигентна и мисля, че имаме дума за това - непукизъм. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ммм всъщност е точно обратното, по този начин затваряш себе си, емоциите си, трупаш и в даден момент избухват по възможно най-грешния начин, това в повечето случаи разваля приятелства, семейства. Трябва всяка ситуация да бъде разсъдена правилно и точно, за да не се получава това натрупване, трябва всичко да е осъзнато!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2016, 09:43

Коцева написа:
S_Milenska написа:По-скоро напоследък взех да ставам емоционална интелигентна и мисля, че имаме дума за това - непукизъм. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ммм всъщност е точно обратното, по този начин затваряш себе си, емоциите си, трупаш и в даден момент избухват по възможно най-грешния начин, това в повечето случаи разваля приятелства, семейства. Трябва всяка ситуация да бъде разсъдена правилно и точно, за да не се получава това натрупване, трябва всичко да е осъзнато!

Не съм съгласна, точно пък непукизма може да ни измъкне от кофти ситуации. Напоследък около мен все се случваше нещо, което ме напрягаше емоционално и се поддавах на чувствата си, затова все ми беше криво и изнервено, макар че в по-голямата си част негативните емоции ми бяха насаждани от друг човек. Реших просто да си ги пускам покрай ушите, цялото напрежение, което изпитвах го няма, не вярвам, че това, кеото липсва в мен може да ескалира.:D
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот balsam » 04 Фев 2016, 10:43

Как можеш да прецениш дали имаш висока емоционална интелигентност, ако не си преминал през кой знае какви сътресения и нямаш представа как би реагирал? Според мен тя се отработва цял живот.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот asdddwww » 04 Фев 2016, 11:05

balsam написа:Как можеш да прецениш дали имаш висока емоционална интелигентност, ако не си преминал през кой знае какви сътресения и нямаш представа как би реагирал? Според мен тя се отработва цял живот.

Може пък и да си преминал, от къде да се знае, но то може да се смята дори и в любовните отношения, дали си контролираш чувствата разумно, или после съжаляваш за казаното или направеното.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Jully » 04 Фев 2016, 17:28

При мен винаги емоциите надделяват и винаги реагирам емоционално. НЕ мога да се науча да премислям нещата, а действам първосигнално и хич не ми е весело :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот fairy » 05 Фев 2016, 16:55

След известни препатвания се уча да не обръщам внимание на дребните неща и да се ядосвам заради тях, да гледам по-отгоре, отгоре на някои неща. Имам навика много да се филмирам :smile:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2016, 17:10

fairy написа:След известни препатвания се уча да не обръщам внимание на дребните неща и да се ядосвам заради тях, да гледам по-отгоре, отгоре на някои неща. Имам навика много да се филмирам :smile:

fairy, това е най-лошото сам да си набиваш филми! :( Много е гадно и неприятно, но и аз съм същата и после си сърбам попарата. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Смятате ли, че имате висока емоционална интелигентност?

Мнениеот analizatorka » 09 Фев 2016, 09:53

Jully написа:При мен винаги емоциите надделяват и винаги реагирам емоционално. НЕ мога да се науча да премислям нещата, а действам първосигнално и хич не ми е весело :(


Един, два, три пъти като се опариш и ще ти светва лампичката. Ако не, весело да е :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron