За или против кръщението на детето?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот miron » 27 Яну 2016, 10:41

Не виждам нищо лошо да се кръстят децата, ще си имат някаква сигурност, че не са сами и има някой там някъде, който ги напътства. Няма да им навреди, в момента е модерно да се отрича и да се мрази всичко. :wink:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Lilly_milly » 27 Яну 2016, 11:36

VirtualBusiness написа:Ами, моите деца не са кръстени, а за вашите не отговарям. Това е. :lol:

Добре де, ама защо не си ги кръстил... от някакви съображения или?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот roksana » 27 Яну 2016, 13:44

Когато детето ми беше на 3 г., го кръстих. Заедно с него се кръстих и аз. Да ви кажа, никога не съм имала интуиция или свръхчувствителност към паранормални или необичайни явления, но сякаш почувствах нещо по-различно след като ме кръстиха.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2016, 14:09

roksana написа:Когато детето ми беше на 3 г., го кръстих. Заедно с него се кръстих и аз. Да ви кажа, никога не съм имала интуиция или свръхчувствителност към паранормални или необичайни явления, но сякаш почувствах нещо по-различно след като ме кръстиха.

Със сигурност, то и аз усещам нещо различно, когато вляза в църква. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот mimeto90 » 27 Яну 2016, 14:39

roksana написа:Когато детето ми беше на 3 г., го кръстих. Заедно с него се кръстих и аз. Да ви кажа, никога не съм имала интуиция или свръхчувствителност към паранормални или необичайни явления, но сякаш почувствах нещо по-различно след като ме кръстиха.

И до ден днешен ли го чувстваш и какво е усещането?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот newyorkcity » 28 Яну 2016, 00:44

Кръщенето се прави от вярващите за спасението на душата. Това е нашата лична Петдесетница, превръща ни в обиталище на св. Дух. Без него никой не може да влезе в царството небесно. Децата не бива да бъдат отделяни от Бог, по думите на Христос :"Оставете децата и не им пречете да дойдат при Мене... На такива е царството небесно!" Задължение на вярващите родители е да кръстят и възпитат децата си във вярата, това е смисъла на това да имаш деца- да ги подготвиш за Царството небесно, а не да ги оставиш на дявола.
Към кръщенето не бива да се постъпва лековато и с осмиване, защото Бог изчиства проклятието за смъртта(ада) и ни отваря вратите за рая. А когато пораснем, е наша отговорност дали ще направим този дар активен и плодотворен, в наш интерес е да го направим. Дали ще изберем да продължим по пътя за рая или ще го отхвърлим и ще получим вечно осъждане(ада).
Известни са много случай на изцеления след кръщение, но за това трябва истинска вяра в Христос и Божи промисъл. И обратното, четох за случай, в който след миропомазване, невярващия човек усеща сякаш камъни, се стоварват на местата, където е миропомазан. С тайнствата шега не бива. А твърдението"Ще умра от срам, ако се кръстя като голям" просто е неадекватно на смисъла на кръщението. Човек приема вярата, а не отива да прави парад за малки или големи.
newyorkcity
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2016, 23:59

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Kaya » 28 Яну 2016, 10:40

Не знам защо е необходимо кръщенето, след като всички сме Божии създания? Трябва да продължаваме да спонсорираме църквата, да ходим там и да търсим опование, въпреки че 80% от свещениците трябва да са в ада, а не да се правят на интересни в църквата? :) А ние трябва да се кръщаваме и да търсим в лицето на тези хора Божията воля ли? Не съм съгласна. Мисля, че това е чувство и усещане, което не е необходимо да бъде научавано в църква или в някакви стереотипи. Не виждам защо, ако човек е добър и достоен, едни ден да не иде в Рая (ако има такъв), дори и като не е кръстен.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2016, 11:20

Мисля, че повечето го правят, защото така трябва. Това е нещо, което трябва да е осъзнато, като избор. НЕ мисля, че е по-добра идеята да бъдеш лъжец в очите на Бог. След като си наясно какво обещаваш то тогава го правиш. В много случаи майките казват, че не пробиват ушите на дъщерите си, защото не са господари на тялото им и когато пораснат сами ще решат, а можем да сме господари на душите им и да ги обещаваме на вяра, която може би не е тяхното светоусещане? Каква е разликата? Намирам за нормално около 10-тата година на детето да се обясни значението на кръщенето, да му се разкаже какво означава и то ако прецени, че иска и има нужда да бъде кръстено. :) А родителите, разбира се, да платят големия купон по кръщенето, защото роднините държат на това нещо повече, отколкото самото кръщене. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2016, 12:29

Pipilota написа:В много случаи майките казват, че не пробиват ушите на дъщерите си, защото не са господари на тялото им и когато пораснат сами ще решат, а можем да сме господари на душите им

Ей тва е въпрос! И аз мисля, че децата трябва да знаят както ОБЕЩАВАТ. Вярата и кръщенето е обещание да служиш на тези закони!!!!!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Mon_ton » 28 Яну 2016, 12:50

nadqta написа:
Mon_ton написа:
borkova написа:Е, съжалявам, но аз съм против кръщенките, не смятам, че трябва да се отдаваме на нещо преди да знаем какво е то! Аз самата съм кръстена, но не виждам никаква разлика и да не бях!

От къде знаеш каква би била разликата, ако не си кръстена, след като си?!? :mrgreen:

Според теб има ли, някой усещал ли я е, когато се е кръстил в по-голяма възраст?

Казват, че когато невярващ се кръсти усеща неразположение след кръщенето, а не успокоение на духа. така че като сме кръстени от деца няма как да знаем каква би била разликата в живота ни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта