Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 11:39

m0n4eto написа:snejna липомът е мастно образование, което се води доброкачествен тумор и не е задължително винаги да се маха. но не е лошо да идеш да ти ги прегледат, щом са повече от едно.

То работата е там, че ходиш на съдов хирург, имаше опасения, че може да е лимфен застой, според ендокриноложката ми, а според личния ми лекар са ставите, което е несериозно и изобщо не го взех под внимание. Съдовия каза, че е по-скоро мазнина, която от гравитацията се струпва там и в течение на работата ми резултата е такъв, че оттичам. Все пак препоръча да си направя изследвания за надбъбречната жлеза, признавам, че още не съм ги направила, но се чудя дали е това и какво е. Защото май ако е ЛИпом трябва да е концентрирано на едфно място, а моето е по-скоро подуване, отколкото определено топче. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот m0n4eto » 10 Мар 2016, 12:28

*образУвание де :/

snejna на пипане усещаш ли го като някакво постоянно топче винаги и мести ли се? защо реши да ходиш точно на съдов хирург?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Rali_hr » 10 Мар 2016, 13:53

На какъв лекар е добра да се отиде при подобни отичания - мазнини и подобни проблеми?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 11 Мар 2016, 11:50

Snejna Нещата, които описваш не приличат на това, което имах аз. При мен не беше оток, а си беше бучка. И пак минавах на различни уреди, за да го огледат и да се уверят да не е друго. Така че, недей да се чудиш и да гадаеш, отивай на прегледи! Знаеш, че много пъти времето си е фактор, за да няма усложнения.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Andrey » 11 Мар 2016, 13:20

Снежи, може просто да си хапвала повече и позите ти да са нелогични и да се получава натоварване, което дори не усещаш. Но най-напред трябва да попаднеш на лекар, не знам личния до колко би ти помогнал, за тях рядко има причини за проблеми.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 12 Мар 2016, 14:26

Не мисля, че на Snejna може да има общо с хапване или стойки. Не знам тези неща да имат отношение към липоми. На мен и хирурга и дерматолога ми казаха, че може да е било следствие от стара травма, че такива неща имат отношение. Но така само гадаем, трябва си преглед.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот m0n4eto » 12 Мар 2016, 14:47

nefertiti написа:Не мисля, че на Snejna може да има общо с хапване или стойки. Не знам тези неща да имат отношение към липоми. На мен и хирурга и дерматолога ми казаха, че може да е било следствие от стара травма, че такива неща имат отношение. Но така само гадаем, трябва си преглед.



удряла си си силно главата ли?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот rose_92 » 13 Мар 2016, 05:00

Аз имам топченце на левия крак точно до колачето - стои ми като второ кокалче..От 1-2 години ми е, личната лекарката ми беше казала, че ако искам ще ме прати при хирург да ми го махне, но ако не ми пречи, можело да си стои. Засега не виждам да е пораснало..Чудя се дали да ходя да си го махам.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Rali_hr » 13 Мар 2016, 10:29

rose_92 написа:Аз имам топченце на левия крак точно до колачето - стои ми като второ кокалче..От 1-2 години ми е, личната лекарката ми беше казала, че ако искам ще ме прати при хирург да ми го махне, но ако не ми пречи, можело да си стои. Засега не виждам да е пораснало..Чудя се дали да ходя да си го махам.

По-скоро щом не ти пречи защо ще ходиш :) Ако е на място, на което много се забелязва ясно, но така не е необходимо да се занимаваш. :) Макар че от естетиеска гледна точка можеш да го махнеш, трае няколко минути махането :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот rose_92 » 13 Мар 2016, 21:32

Rali_hr написа:
rose_92 написа:Аз имам топченце на левия крак точно до колачето - стои ми като второ кокалче..От 1-2 години ми е, личната лекарката ми беше казала, че ако искам ще ме прати при хирург да ми го махне, но ако не ми пречи, можело да си стои. Засега не виждам да е пораснало..Чудя се дали да ходя да си го махам.

По-скоро щом не ти пречи защо ще ходиш :) Ако е на място, на което много се забелязва ясно, но така не е необходимо да се занимаваш. :) Макар че от естетиеска гледна точка можеш да го махнеш, трае няколко минути махането :)



А след това боли ли те и има някакъв период на възстановяване? Трябва ли да си стоя вкъщи известно време? На мен не ми пречи като цяло, но например ако обуя високи обувки и тогава изскача и се вижда..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта