Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 30 Мар 2016, 10:41

В интерес на истината едвам личи, а тепърва има още да търпи промени към изличаване, защото е сравнително нов. Когато разбрах, че единствения начин да се отърва е с разрез, доста се бях притеснила, че ще ходя като пират. Една приятелка ми показа 2 нейни белега от махане на липом- един на лицето до окото, който беше останал като дупка в кожата, леко вдлъбнат, като белезите от шарка. Вторият беше по-голям, на рамото, двадесет и няколко шева, беше само права черта, но седеше по-бял и леко релефен. Бяха й ги махали по различно време на различни места и тя ми каза "виж на лицето как лошо са ми го направили, а на рамото колко добре, има значение как се махат". Но и този, които беше добрия, пак щеше да се вижда много ако ми беше такъв на средата на челото. За това съм доволна, че сега ако не повдигна въпроса, че имам белег там, не прави особено впечатление.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Mon_ton » 30 Мар 2016, 12:45

Наистина и хирургията и всичко сега е напреднала до толкова, че в момента не представлява проблем това, че някой има някакъв разрез по кожата. Както и с медикаменти, така и самите хирурзи са станали специалисти по прикриването на неприятни белези, така че все ще се намери начин да бъдат добре заличени и да не се набиват на око.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот m0n4eto » 31 Мар 2016, 10:13

сигурно има начини за заличаване в последствие после, но едва ли е гратис и си е още време и мъчение .така че ако имаш късмет за добър доктор да ти го направи незабележим още при операцията е най-добре
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Lisandra » 31 Мар 2016, 15:23

m0n4eto написа:сигурно има начини за заличаване в последствие после, но едва ли е гратис и си е още време и мъчение .така че ако имаш късмет за добър доктор да ти го направи незабележим още при операцията е най-добре

Наясно ли си с махането на стари белези, че имам от апандисит?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот m0n4eto » 01 Апр 2016, 16:11

ми сега май най-популярно с лазер, обаче май зависи от всеки белег колко ще се заличи. някой път не се махат, а само се подобрява вида им. за това казвам ако може още при операциите доктора да ти го направи незабележим е най-добрия вариант
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Апр 2016, 14:34

Някоя от вас проследи ли процеса по порастването на липома? Как се появи, като малко топче, което растеше или болезнено като подкожна пъпка?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 04 Апр 2016, 16:06

При нямаше никаква болка, нито подкожно пъпка, нито топче. Просто изведнъж почна да се оформя леко като цицина и малко по малко да се надига. Първоначално само аз си го забелязвах, но в един момент вече си пролича. Не беше от най-типичните, май .
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2016, 16:46

rabotnata pchela написа:Някоя от вас проследи ли процеса по порастването на липома? Как се появи, като малко топче, което растеше или болезнено като подкожна пъпка?

Да и аз мисля, че си става така, както казва Nefertiti< малко по малко се оформя топче, което е безболезнено. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 05 Апр 2016, 09:59

Но съм виждала на една позната на крака, отпред на тибията, точно под кожата едно оформено кръгло топче,като перличка, което с пипане се движи доста свободно. Аз мислех, че е нещо на вената, но тя каза, че е липом пак.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Rali_hr » 05 Апр 2016, 10:03

nefertiti написа:Но съм виждала на една позната на крака, отпред на тибията, точно под кожата едно оформено кръгло топче,като перличка, което с пипане се движи доста свободно. Аз мислех, че е нещо на вената, но тя каза, че е липом пак.

Сигурно има значение къде се намира, а и кой знае колко видове липом има. Май няма човек, който да не е страдал от това. :) Добре е, че лесно се отстраняват, стига само правилно да се разпознаят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта