Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 01 Фев 2016, 18:24

Здравейте!
Много моля за съвет, ако сте имали подобен проблем, как сте постъпили.

Появи ми се една подутина на челото, тип липом, която е видима и расте. Казаха ми, че трябва да се премахне сега, защото ще продължи да расте. Да не чакам, защото после ще има и по-голям белег.
Ходих на преглед на различни места - тръгнах от поликлиниката, после минах и през две болници и още една частна консултация. Понеже е по-твърдо на пипане, имаше съмнения, че може да е нещо към костта и от там зависеше вида доктор (лицев или невро хирург). Но се оказа мастно образувание, можело да се махне на което и място аз си избера да отида. Моят проблем е да не ми остане много видим белег точно на челото. Докторите, при които бях, не отдаваха голямо значение на това мое притеснение. Казаха, че винаги щяло да има нещо, било индивидуално. Можело да има, можело и да няма после хлътване, потъмняване, сбръчкване на белега и такива неща. Искам да попитам дали знаете за някакви препоръчителни методи или процедури, за да не се стига да такива неща. Или да ми препоръчате къде да ми го махнат?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Lisandra » 03 Фев 2016, 18:11

Аз имах на главата, махна ми го хирург с местна упойка, при теб неприятното е, че е на лицето. Съветвала ли си се с кожен лекар, би трябвало да знае как да процедираш, че неврохирурзите не ги интересува естетичния вид. :!:
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Kaya » 03 Фев 2016, 18:19

Много неприятно! Не знам на какъв лекар е добре да отидеш, мъжът ми имаше, махнаха му го за 15 минути хирург. :roll: Но щом още расте може би трябва да почакаш да спре.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 05 Фев 2016, 11:56

Kaya написа:Много неприятно! Не знам на какъв лекар е добре да отидеш, мъжът ми имаше, махнаха му го за 15 минути хирург. :roll: Но щом още расте може би трябва да почакаш да спре.


То точно за това казаха, че по-добре да се извади сега, защото ако порастне още - ще има и по-голям разрез. А аз точно от това се притеснявам. То ясно, че все ще има, но поне да не е набиващо се.

Lisandra написа:Аз имах на главата, махна ми го хирург с местна упойка, при теб неприятното е, че е на лицето. Съветвала ли си се с кожен лекар, би трябвало да знае как да процедираш, че неврохирурзите не ги интересува естетичния вид. :!:


Ами в интерес на истината не ми е хрумвало да се съветвам с кожен. Отидох при личната. Тя ми каза, че това се маха с операция, не ичезвало само. И така свързах нещата само с хирурзи. А за тях е най-важно правилното премахване на "тумора" (как страшно звучи само). За белега после аз трябва да си се грижа. Не че искам да звуча излишно суетна, но все пак ми е лицето. Наистина май е удачно да потърся някъде мнение на човек, който разбира точно от кожата после.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Mon_ton » 05 Фев 2016, 13:55

Не е задължително, мъжът ми имаше също на главата, но белегът му е съвсем малък, но не е ли странно, докато расте, все пак се предполага, че там ще се наложи втора операция може би?
:roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 08 Фев 2016, 11:29

Mon_ton написа:Не е задължително, мъжът ми имаше също на главата, но белегът му е съвсем малък, но не е ли странно, докато расте, все пак се предполага, че там ще се наложи втора операция може би?
:roll:

Е то нали идеята е да се премахне, т.е. , да няма какво да расте. Освен това, колкото повече растяло, не само по-голям разрез, но и толкова повече място ще си оформи в тъканите и после можело там да хлътне . Човек се чуди дали след подутината няма да се сдобие с вдлъбнатина :sad:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Lisandra » 01 Мар 2016, 13:40

nefertiti написа:
Mon_ton написа:Не е задължително, мъжът ми имаше също на главата, но белегът му е съвсем малък, но не е ли странно, докато расте, все пак се предполага, че там ще се наложи втора операция може би?
:roll:

Е то нали идеята е да се премахне, т.е. , да няма какво да расте. Освен това, колкото повече растяло, не само по-голям разрез, но и толкова повече място ще си оформи в тъканите и после можело там да хлътне . Човек се чуди дали след подутината няма да се сдобие с вдлъбнатина :sad:


Какво стана, реши ли какво да правиш, и при мен растеше, затова и го махнах.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот nefertiti » 08 Мар 2016, 17:11

Ох, голяма одисея беше, но вече зад гърба ми. Одисея докато се лутах, но всичко се нареди, когато попаднах на правилно място. В крайна сметка отидох при естетичен хирург и там вече обърнаха внимание на всичките ми притеснения. Стана много фин шев. Ще го наблюдавам как се променя, но и сега е доста незабележим.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2016, 12:09

nefertiti написа:Ох, голяма одисея беше, но вече зад гърба ми. Одисея докато се лутах, но всичко се нареди, когато попаднах на правилно място. В крайна сметка отидох при естетичен хирург и там вече обърнаха внимание на всичките ми притеснения. Стана много фин шев. Ще го наблюдавам как се променя, но и сега е доста незабележим.

ХУбаво, че всичко е приключило.
Сега има нещо, което мен ме тормози, четох и май е точно липом. Имам подутини по ръцете в лакътя от вътрешната страна на сгъвката, лекар каза масно натрупване. Имам същото и на коляното, отново сгъвката отзад. Усещам подуване и във врата сякаш, мазнинка. Вярно, килограмите ми не са малко. :roll: Но в този случай какво се прави, когато се движа и правя разтягания и упражнения всичко се подобрява. Дали може да е и от факта, че сякаш съм малко изкривена в едната посока от неправилна поза и от там да се появява деформация. Кое всъщност е липом?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Липом на лице - съвет за най-естетично премахване?

Мнениеот m0n4eto » 09 Мар 2016, 18:55

snejna липомът е мастно образование, което се води доброкачествен тумор и не е задължително винаги да се маха. но не е лошо да идеш да ти ги прегледат, щом са повече от едно.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта