Помощ! Не знам какво ми е .

Помощ! Не знам какво ми е .

Мнениеот Ginger_ » 04 Фев 2016, 14:36

Здравейте,
Млада жена съм (на 24 години) и имам следните здравословни проблеми:


Оплаквания отпреди 3 години (от 2012година)


- Силни болки в главата. Случваше се от болката да ми се повръща. Помислихме, че е заради нарушено зрение, но се оказа, че то изобщо не е засегнато.
- Силни болки в областта на гърдите. Случваше се тази болка да ме скове съвсем и от болка да ми бъде невъзможно да помръдна. Имаше случаи в които си мислех,че ще умра.
- Друг тип болка в гърдите, от която ми ставаше лошо. Случваше се обикновено по време на излизания навън. И до днес ми се случва понякога , ако съм в бар или на концерт да почувствам тежест и започва да ми се повдига (без алкохолна намеса). След като го направя, ми олеква и всичко е наред.
- Причерняваше ми често.
- Често ми се случваше както си ходя или стоя изправена у дома да ми се стори, че пропадам надолу и реално да се залюлея. Случва ми се и до днес, почти всеки ден.


Оплаквания сега (2016 година):

- Качих внезапно 20 кг. Привърженик съм на разделното хранене и никога не съм била пълна. В рамките на половин - една година качих 20 кг, които по никакъв начин не мога да сваля. Опитах с повече и по-редовно бягане, с фитнес, с йога ,с какво ли не - положението по-скоро се влоши поради натрупването на мускулна маса.
- Чувствам постоянна умора. Сякаш никога не се наспивам, дори да спя по 12 часа.
- Забравям имената на предмети и свои близки приятели, които не са в обкръжението ми в момента . Имах случай , в който гледах една лъжица в продължение на дълги минути, опитвайки се да се сетя как се назовава предмета.
- Имам чувството, че костите ми са станали по-крехки. Съвсем редовно сутрин си "намествам" костите на краката или стъпвам накриво и си кълча глезените.
- Появи ми се себореен дерматит, който поддържам с подходящи шампоани и кремове за лице.
- Получавам припадъци. 2 пъти за период от 4 месеца се случва да загубя съзнание за няколко секунди, без реално да съм чувствала някакъв проблем преди това. Например, една сутрин отивах към метрото за работа, минах да видя кученцето от паркинга, гледах изгрева, като цяло - чувствах се супер. Както си вървях, вече почти до входа на метростанцията, просто ми причерня, загубих равновесие и паднах.
- Кръвното ми налягане от ниско стана високо.
- Станах по-притеснителна, дори получавам нервни тикове понякога - ръката ми потреперва или поклащам леко глава.
- Понякога стягам цялото си тяло в напрегнати моменти и спирам да дишам.
- Сякаш имам перманентно буца в гърлото - не мога да говоря дълго време, не мога да пея добре, а за викане и дума не може да става.
- Трудно преглъщане.

Резултати от изследвания:
Очен преглед - Зрение в абсолютна норма, няма дори сухота.
Кардиограми (n на брой) - Не показват отклонения
Кръвни изследвания за функцията на щитовидната жлеза - Изследване от лаборатории Рамус с дата 25.01.2016 показва повишено ниво на TSH (7,215), което сигнализира за понижена функция на щитовидната жлеза. Няколко дни подред след това се изследвах в Токуда , там изследването с дата 27.01.2016 година показва TSH в норма (1,43). Всички останали показатели също са в норма (и при двете изследвания). Първоначално ми изписаха лечение, но след вторите резултати го отмениха. В момента търся трети специалист, който да потрети изследванията ми и да ми даде финални препоръки, тъй като се уморих всеки да ми казва различни неща, без дори да се обоснове достатъчно.
Ехограф - щитовидната жлеза е в норма, нехомогенна.
Изследвания на кръв и урина, организирани от работодател през октомври 2015 (бели, червени кръвни телца, PH и т.н.) - всички показатели са в норма.
Изследване за диабет - В норма.

Моля, споделете с мен своето професионално мнение.
Тичам от месец почти всекидневно по болниците, така че да ми се казва , че трябва да потърся лекар е безсмислено.
Правя го вече по навик.
Целта ми да пиша тук е желанието да събера повече мнения от специалисти в по-широк диапазон.
Всички мнения, конструктивни критики и препоръки са добре дошли.


Благодаря Ви! :cheerleaderkid:
Аватар
Ginger_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2016, 14:26

Re: Помощ! Не знам какво ми е .

Мнениеот FramarLekari » 04 Фев 2016, 16:20

Здравейте, Ginger_!

Претърпели ли сте някакъв стрес, силно емоционално преживяване? Какво работите - под напрежение ли сте на работното място?

Съветваме Ви най-напред да извършите отново кръвното изследване за функцията на щитовидната жлеза. След това Ви препоръчваме да се консултирате с невролог и евентуално ендокринолог, ако изследването показва отклонение от нормата.

Междувременно може да проведете безплатна консултация с невролог във форума, който също може да Ви насочи как да подходите. Ето линк към секцията: Неврология

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Помощ! Не знам какво ми е .

Мнениеот Ginger_ » 04 Фев 2016, 23:26

Да,подложена съм на невероятен стрес, в последната година ми се събраха много семейни проблеми.
По принцип съм човек с положителна нагласа, но тези събития не успяха да ме отминат.
А работата ми... е сладка (:
Работя в сферата на хуманитарните науки, главно с деца. Самата работа не е никак натоварваща, а дори напротив - чувствам се силно значима благодарение на нея . Сигурна съм, че много хора биха желали да бъдат на мое място, и с право. Жалко, че поради ниският си тонус не съм от най-пълноценните служители. Дано нещата се оправят и имам шанс да дам най-доброто от себе си .
Благодаря за съвета.
Ще потретя изследванията в близките дни, дори смятам да е в лаборатория, която не съм използвала досега.
Ще посетя и секцията Неврология .
Огромно БЛАГОДАРЯ за бързият отговор!
Наистина е от значение :thankyouyellow:
Аватар
Ginger_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2016, 14:26

Re: Помощ! Не знам какво ми е .

Мнениеот FramarLekari » 05 Фев 2016, 12:34

Ginger_ написа:Да,подложена съм на невероятен стрес, в последната година ми се събраха много семейни проблеми.
По принцип съм човек с положителна нагласа, но тези събития не успяха да ме отминат.


Стресът оказва голямо влияние върху здравословното състояние. Може да се консултирате и с психолог във форума в някоя от тези две теми:
Галина Тодорова – психолог-консултант
Психология и психотерапия

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта