Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот mamina » 11 Фев 2016, 15:57

Ограничаването на контактите няма как да се получи - на училище, на работа, няма как да се затвориш само вкъщи. Вярно, не ходим на гости и по заведения, но някой ти кихне в автобуса и си дотам.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот linna » 12 Фев 2016, 11:21

Пръскам вкъщи с противовирусен спрей за въздух PURESSENTIEL и съм много доволна! Така поне не си предаваме вируси един на друг - ние на децата, или те на нас... Когато ходим на гости - и там си го нося и пръскам, за да съм спокойна.
linna
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2016, 11:08
Местоположение: София

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот pavleta » 12 Фев 2016, 12:02

linna написа:Пръскам вкъщи с противовирусен спрей за въздух PURESSENTIEL и съм много доволна! Така поне не си предаваме вируси един на друг - ние на децата, или те на нас... Когато ходим на гости - и там си го нося и пръскам, за да съм спокойна.


Не съм чувала за такъв препарат с такова действие, ще го потърся! :razz:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Фев 2016, 11:01

linna написа:Пръскам вкъщи с противовирусен спрей за въздух PURESSENTIEL и съм много доволна! Така поне не си предаваме вируси един на друг - ние на децата, или те на нас... Когато ходим на гости - и там си го нося и пръскам, за да съм спокойна.

Ходиш със спрей по къщите на хората и пръскаш против бацили? :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот linna » 16 Фев 2016, 12:10

Ваня Стойчева написа:
linna написа:Пръскам вкъщи с противовирусен спрей за въздух PURESSENTIEL и съм много доволна! Така поне не си предаваме вируси един на друг - ние на децата, или те на нас... Когато ходим на гости - и там си го нося и пръскам, за да съм спокойна.

Ходиш със спрей по къщите на хората и пръскаш против бацили? :lol:



Точно :grin: С ясното съзнание, че е малко откачено, но не ми пука - няма как да се изолираме и да не се срещаме с никой , а така поне не се разболяаме. Миналата година беше така - всяка среща с болнички дечица носеше разболяване и на нас...
linna
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2016, 11:08
Местоположение: София

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот Snejna » 16 Фев 2016, 12:15

Абсолютно откачено звучи. А иначе ето аз снощи прибрах щерката с кашлица, от къде дойде, не знам. За щастие не е дигала температура, та се надявам, че не е грип, след малко д-ра ще каже. ;)
Иначе що се отнася до спрея на мен определено ми стана интересно. Точно за грипове ли е или е нещо, което убива и акари? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот kauda » 16 Фев 2016, 13:23

Snejna написа:Абсолютно откачено звучи. А иначе ето аз снощи прибрах щерката с кашлица, от къде дойде, не знам. За щастие не е дигала температура, та се надявам, че не е грип, след малко д-ра ще каже. ;)
Иначе що се отнася до спрея на мен определено ми стана интересно. Точно за грипове ли е или е нещо, което убива и акари? :roll:

Дано да не е нищо сериозно и да мине бързо! :* :cheerleadersmileygirl:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот linna » 19 Фев 2016, 19:31

Snejna написа:
Иначе що се отнася до спрея на мен определено ми стана интересно. Точно за грипове ли е или е нещо, което убива и акари? :roll:


Убива и акари, и грипове - разбрах го от една позната от Варна - детето й ходи на частна градина, където пръскали точно с този спрей и дечицата рядко боледували от вируси.
linna
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2016, 11:08
Местоположение: София

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2016, 09:45

Стана ми интересно какъв е тоя препарат и от къде се купува? Определено бих го пробвала и за из къщи, когато има някой настинал.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви мерки взимате при грипна епидемия?

Мнениеот linna » 23 Фев 2016, 11:19

rabotnata pchela написа:Стана ми интересно какъв е тоя препарат и от къде се купува? Определено бих го пробвала и за из къщи, когато има някой настинал.


Аз си го взех от една аптека в Студентски град. PURESSENTIEL-спрей за пречистване на въздуха-така се казва.
linna
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2016, 11:08
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта