Кипим от енергия и здраве на сто години?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2016, 15:27

pavleta написа:На мен не ми се живее чак толкова много :mrgreen: Предпочитам когато ми е писано. Ако измислят и начин човек да си избира кога да приключи земния си път, цена няма да имат :twisted:

Има си начини, потърси из интернет, та май и книги има по въпроса за самоубийствата. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот analizatorka » 16 Фев 2016, 10:15

Lollipop написа:
pavleta написа:На мен не ми се живее чак толкова много :mrgreen: Предпочитам когато ми е писано. Ако измислят и начин човек да си избира кога да приключи земния си път, цена няма да имат :twisted:

Има си начини, потърси из интернет, та май и книги има по въпроса за самоубийствата. :lol: :lol: :lol: :lol:


След развитието на технологии и медицина представяте ли си да живеем до 150 години, органите ни износени от толкова работа и ни ги заменят с изкуствени. Накрая половината или повече от половината от нас е роботизирано и като ти писне просто си изключваш копчето. Супер! :mrgreen: Направо сценарии за филм :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Фев 2016, 10:22

analizatorka написа:След развитието на технологии и медицина представяте ли си да живеем до 150 години, органите ни износени от толкова работа и ни ги заменят с изкуствени. Накрая половината или повече от половината от нас е роботизирано и като ти писне просто си изключваш копчето. Супер! :mrgreen: Направо сценарии за филм :grin:

Ти представяш ли си! Ако ти писне си дърпаш шалтера. Е на мен не би ми писнало, твърде съм страхлива, че да ми писва. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот black » 18 Фев 2016, 13:15

Не си представям стогодишен човек да кипи от енергия :mrgreen:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот finik » 18 Сеп 2016, 11:12

Човешкият организъм не е лека кола, че да остарее и да се износи. Той се обновява непрекъснато! Ако все пак е прекалено задръстен с боклуци, сигурно ще се намери начин да се почисти и да се използва отново! Някакъв американски професор, в резултат на дългогодишни изследвания на населението по земята, беше казал, че средната продължителност на живота на човека трябва да е някъде около 130 - 150 години, и че смъртта преди навършване на 120 години е преждевременна смърт. Това го казва въз основа на изследване здравословното състояние на хора не само в цивилизованите държави, но и на места по света, където хората все още живеят в праисторията. При диваците не е открил болести като диабет, високо кръвно, склероза, или дори зъбен кариес. А известно е, че повечето наши съвременници умират от болести, а не от естествена смърт. Ние дори не знаем какво е това естествена смърт! От друга страна, ако човек действително иска да узнае тайните на космоса, той наистина трябва да живее вечно! Но това ще е някаква роботизирана модификация на човек, защото самият човек е биоробот, пригоден за живот единствено на земята! Той не е направен да живее в космоса! За там трябва същество, издържащо температури от абсолютната нула поне до 3000 градуса по Целзий, абсолютен вакуум и огромни налягания и ускорения, както и обилни дози радиация! И обработващо поне един милиард терабайта информация в секунда! Колкото до удължаване живота с помощта на фармацията - това си е чисто комерсиален трик! Не знам някой да е станал здрав и силен, използвайки само и единствено фармацевтични продукти! А на тия, дето уж не искали да живеят дълго ще кажа, че който не цени живота - не го заслужава!
finik
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Сеп 2016, 10:45

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот annydance » 19 Сеп 2016, 08:20

Човешкият организъм е съвършена машино, но в условията, които живеем /по-скоро си направихме!/, с храната, която ядем, едва ли можем да постигнем живот над 100 г. и без болести.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот Локумът » 19 Сеп 2016, 11:43

Ние до 100 ако стигнем с някоя друга болест, пак бива. но интересо,ч е според тоя професор да умреш преди 120 г. е преждевременна смърт. Но е добър въпросът дали знаем какво е естествена смърт и от старост. Май не, винаги има причина, която е някакво заболяване.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот Bambaa » 19 Сеп 2016, 12:16

Интересно ми диваците, при които не се откриват болестите, които нас ни морят, до колко години живеят. Ако умират преди 100-те си години, явно причината е друга. И не съм съвсем съгласна, че човешкият организъм не се износва. Не всички "части" могат да се обновяват.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот Krum » 19 Сеп 2016, 12:44

И аз не мисля, че можем да се обновяваме, по тая логика, да не са всички, но голяма част от хората щяха да са столетници. А и като сложим видът на хората над 100 години, то представяте ли си на 120, те със сигурност няма да имат способности сами да се обслужват, имам предвид дори и да се хранят. Не съм съгласен, че до 100+ години хората ще си живеят нормално.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кипим от енергия и здраве на сто години?

Мнениеот kauda » 19 Сеп 2016, 14:53

Чак един вид безсмъртие,надали ще открием, ако се доверяваме само на естествените функции на тялото ни, но от друга страна, съм съгласна, че до голяма степен самите ние сме отговорни за здраословното си състояние. умирането от старост и на мен ми е непонятно. Но от друга страна не мисля, че и нашите предци са живеели над 100 годишна възраст повечето. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта