Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Pipilota » 08 Юни 2017, 12:58

rabotnata pchela написа:Сещатеа ли се за някой планински маршрут подходящ за по-слаба подготовка? Аз не мога да се катеря много, изморявам се бързо, но ми се иска да се разходя на някое приятно планинско местенце.:)

Около Лява река има по-леки маршрути, били сме там и е доста красиво, има къде да се разходиш, а преминаването е лесно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Snejna » 08 Юни 2017, 13:39

Ходи ми се в Родопите, в Рила, в Пирин.. :) да се разходя из онези чудни места, ходи ми се в Рилския манастир, била съм там като дете.. като цяло ми се разхожда из красивите ни южни планини.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Локумът » 09 Юни 2017, 16:20

На някое диво място ми се ходи на някоя готина хижа, мисля да се рахзодим тоя уикенд, ако намерим къде да отидем още по-яко. Върти ми се да се качим на Ботев, ще видим.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот skyfly » 10 Юни 2017, 09:40

Страхотно е на планина, може да дойдете на Пампорово, ние редовно ходим, за мен това е един от най-хубавите курорти, добре направен, но все пак малко див, има какво да се види наблизо. :) 7-те Рилски езера пък са невероятни, ако търсите друг вид изживяване в планината., ако не сте ходили, посетете ги, няма да съжалявате.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот kikimoraa » 11 Юни 2017, 14:14

Аз съм си харесала язовирите и езерата около Кърджали, минавала съм с влак, невероятна красота, но не знам дали има къде да се отседне там, защото не видях нито хотелчета, нито бунгала.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Magdalena_Nai » 19 Юни 2017, 01:32

amoreamore написа:
Magdalena_Nai написа:Родопите са пленителни. А природните красоти покрай Кърджали и язовира им ме омагьосаха буквално! :)

Виждала съм ги само на снимка и веднъж минах с влак от там. Иска ми се да отида на по-дълга екскурзия до там. :roll: Знаеш ли някой хубав хотел наблизо?

Не знам хотели и места за отсядане, но през букинг или друг сайт за настаняване ще си потърся. Наистина е прекрасно и съм решена да отида:) Между другото, близо е и Перперикон-също вълшебно и заредено с много история и дух място!
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Magdalena_Nai » 19 Юни 2017, 01:35

kikimoraa написа:Бих искала да отида в Синеморец, никига не съм била, но устието на река.... ляля не помня коя ми изгледа много събшазнително на снимките.

Много е красиво, отиди!
Ходих преди 10 години, но още го помня-беше най-дивия плаж на юг и Синеморец беше селце.Вече със сигурнос не е толкова пусто, н опак в сравнение с курортите е по-диво и красиво. И връзката на морето с река Велека също е красиво и впечатляващо.:)
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Magdalena_Nai » 19 Юни 2017, 01:40

Друго красиви места са Нос Калиакра и Жеравна и Ковачевица.
Отидете, няма да съжалявате!
Носът ви дава простор и необятна гледка към морето. На път за там препоръчвам да хапнете в мидената ферма на Дълбока (невероятно вкусно готвят миди и рибни неща).
А Жеравна и Ковачевица ви връщат в миналото с красивите къщи от едно време -дървени и с чардаци-уютно и с много очарование, особено ако имате симпатия към българското село:)
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Юни 2017, 10:51

Magdalena_Nai написа:Друго красиви места са Нос Калиакра и Жеравна и Ковачевица.
Отидете, няма да съжалявате!
Носът ви дава простор и необятна гледка към морето. На път за там препоръчвам да хапнете в мидената ферма на Дълбока (невероятно вкусно готвят миди и рибни неща).
А Жеравна и Ковачевица ви връщат в миналото с красивите къщи от едно време -дървени и с чардаци-уютно и с много очарование, особено ако имате симпатия към българското село:)

Идеята с вкусното похапване много ми харесва! :) Къде се намира ферма Дълбока, близо до Калиакра или е някъде по пътя и трябва да се оглеждаме? Сигурна съм, че е много вкусно там... а и как няма, мидена ферма, сигурно е божествено на вкус всичко!!!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2017, 11:12

Минаваш Каварна и продължаваш към Нос Калиакра, по пътя има отбивка и табела. :) Там задължително яжте, яжте от всичко, не пестете пари, такива вкусни неща се ядат мнооого рядко!!!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта