Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 11:44

Замисляли ли сте се колко скрити и непознати кътчета има в България? Лека-полека зимата си отива и хубавото време скоро ще ни подлъже да обиколим насам-натам. Миналото лято имах желанието да посетя места, за които не съм чувала. Много съм доволна, че го направих, защото беше най-хубавото ми лято от доста време насам. Предлагам ви задължително да отидете на Божия мост във Врачанския балкан между селата Лиляче и Чирен. Няма да ви обрисувам какво ще видите там, защото думите ми ще бъдат слаби. Ако решите да отидите към този край, обиколете повече, идете и до водопада Скакля над Враца, но имайте предвид, че той не е постоянен и тече вода през пролетта, а после пресъхва. Това е една малка подсказка от мен, а в интернет може да се поразровите и да откриете още местенца. Ходили ли сте на подобни пътешествия? Споделете за други чудни съкровища и изживени мигове! Можем да си направим и класация на най-впечатлилите ни.
boji most.jpg
Малка част от Божият мост
boji most.jpg (10.93 KiB) Прегледано 2877 пъти
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Krum » 08 Фев 2016, 13:12

Аз не съм обикалял много, защото не ми доставя особено голямо удоволствие, но препоръчвам да се обиколят пещерите на България, това си е истинско приключения. Не е за всеки обаче ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот zagrijena » 08 Фев 2016, 13:23

Пообикаляла съм, но като се оправи времето съм си заплюла Гигинския манастир. Дано стане :grin: !
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Фев 2016, 14:54

zagrijena написа:Пообикаляла съм, но като се оправи времето съм си заплюла Гигинския манастир. Дано стане :grin: !

Къде се намира? Иначе ние от тази година имаме възможност да обикаляме и засега съм си обещала да започнем от Трявна, Търново, малкия предполагам, че много ще се впечатли от замъците. Имаме роднини около Ловеч, та ще пробваме и Крушунските водопади. Не си падам по пещери, защото ми става лошо като съм на тъмно, а камо ли по тея кози пътеки.
ЩЕ ми се да отида и на Рилските езера, но физическата ми подготовка няма да стигне ни до едно езеро, та може би ще е по-нататък :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Snejna » 08 Фев 2016, 16:45

На мен любимо ми е да отида на спа във Велинград, истинска природа, истински кеф. Иначе по такива пътечки, май само около Лява река съм ходила. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот pavleta » 09 Фев 2016, 13:24

rabotnata pchela написа:
zagrijena написа:Пообикаляла съм, но като се оправи времето съм си заплюла Гигинския манастир. Дано стане :grin: !

Къде се намира? Иначе ние от тази година имаме възможност да обикаляме и засега съм си обещала да започнем от Трявна, Търново, малкия предполагам, че много ще се впечатли от замъците. Имаме роднини около Ловеч, та ще пробваме и Крушунските водопади. Не си падам по пещери, защото ми става лошо като съм на тъмно, а камо ли по тея кози пътеки.
ЩЕ ми се да отида и на Рилските езера, но физическата ми подготовка няма да стигне ни до едно езеро, та може би ще е по-нататък :)


На 50-тина км източно от София се намира. Мен ме блазни разходка по Велека, казват, че е чудно :razz:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Malina » 09 Фев 2016, 13:48

Препоръчвам село Лещен! Уникално място за истинска почивка, отиваш там и се чувстваш, сякаш времето е спряло, никой за никъде не бърза, наистина е прекрасно. Отидете и си починете, чуйте тишината и ще се връщате всяка година на това уникално място:)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот fairy » 10 Фев 2016, 12:48

Сондирам мнения за Родопите, с. Гела, изобщо китните родопски селца. Изпитвам слабост към тях :razz:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Фев 2016, 12:55

Май най-красивите места са все по планините, така че от където и да започнете няма да сбъркате :)
И все пак малко за градовете, ходили ли сте в Мелник? :) Много сладко градче, препоръчвам! :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кои божествени места в България искате да посетите или сте посетили?

Мнениеот balsam » 11 Фев 2016, 12:46

Невъзможно е да обиколя всички кътчета в България през този живот колкото и да ми се иска, но ще опитам :grin:! Ако не в този,в другия :razz: За чужбина да не говорим.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта