Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот roksana » 15 Фев 2016, 17:49

Замисляли ли сте се, че за всяко нещо има хапчета вече и нещо ни бодне тук, нещо ни заболи там и веднага търсим вълшебното хапче, което да ни излекува. Имам чувството, че съм се превърнала в опитна мишка и върху себе си тествам лекарствата от аптеката. Според вас предоверяваме ли се на лекарствата или просто така ни е по-лесно? Кой ни налага да стигаме все до фармацевтиката - реклами, лекари?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2016, 17:53

roksana написа:Замисляли ли сте се, че за всяко нещо има хапчета вече и нещо ни бодне тук, нещо ни заболи там и веднага търсим вълшебното хапче, което да ни излекува. Имам чувството, че съм се превърнала в опитна мишка и върху себе си тествам лекарствата от аптеката. Според вас предоверяваме ли се на лекарствата или просто така ни е по-лесно? Кой ни налага да стигаме все до фармацевтиката - реклами, лекари?

Просто сме свикнали, че имаме решение на всички проблеми и търсим лекарство бързо и лесно< затова и стигаме до този резултат мисля. Не смятам, че експериментираме, но не сме склонни да страдаме, затова бързо намираме решение на проблемът си в аптеката.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2016, 18:22

Научени сме за всяко нещо да посягаме към хапчето, не се сещаме, че повечето ни проблеми идват най-често от нас самите и най-вече от нездравословното ни хранене :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот analizatorka » 16 Фев 2016, 09:48

Научени сме на бързи и лесноприложими решения. Искаме всичко да стане тук и веднага, на момента. Имаш проблем - ето ти съответното хапче! Чудя се как продължават да ни действат, като целите сме изпълнени с Менделеевата таблица :grin: сигурно.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Фев 2016, 10:18

analizatorka написа:Научени сме на бързи и лесноприложими решения. Искаме всичко да стане тук и веднага, на момента. Имаш проблем - ето ти съответното хапче! Чудя се как продължават да ни действат, като целите сме изпълнени с Менделеевата таблица :grin: сигурно.

Е то от теб зависи колко ще пиеш, аз пия хапчета само за корем, защото когато ме заболи е нетърпимо. Иначе рядко пия лекарства. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот mamina » 16 Фев 2016, 11:41

Наскоро чух, че вероятно ще изнамерят в близко време и хапче против гняв. Май наистина ще има за всичко :mrgreen: . Пиеш си го сутринта и си шест, няма да те ядосва никой :grin: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот Mon_ton » 10 Мар 2016, 14:55

mamina написа:Наскоро чух, че вероятно ще изнамерят в близко време и хапче против гняв. Май наистина ще има за всичко :mrgreen: . Пиеш си го сутринта и си шест, няма да те ядосва никой :grin: .

На някои хора много добре ще им подейства подобно хапче със сигурност.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот black » 10 Мар 2016, 15:34

Затова фармацевтиката е златна мина, не съм чул някой от този бранш да е фалирал. Добре ги подхранваме. Имам чувството, че няма здрав човек, поне хората около мен са така. Все някакви хапчета пият, един не съм чул да не пие нищо.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот fairy » 22 Мар 2016, 15:06

Никакви лекарства не употребявам, даже като ме заболи глава, не пия. Само в краен случай, ако се наложи и няма накъде. Да пиеш и за най-дребното нещо хапче е напълно излишно.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Сами ли позволяваме да сме опитни мишки?

Мнениеот Lisica » 22 Мар 2016, 16:58

black написа:Затова фармацевтиката е златна мина, не съм чул някой от този бранш да е фалирал. Добре ги подхранваме. Имам чувството, че няма здрав човек, поне хората около мен са така. Все някакви хапчета пият, един не съм чул да не пие нищо.

Едно е да пиеш хапче при неразположение, друго е да пиеш нон стоп, за да лекуваш хронични неразположения, незнайно дали ги има или няма. Аз пия хапчета само за стомах, ако силно ме заболи.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта