Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот Rali_hr » 15 Апр 2016, 13:09

за аптеките е определено безсмислено, наистина, както и приличния лекар, където ще се образуват ненормални километрични опашки. Защото по 10 пъти някаква система трябва да проверява пациента за нещо и чак тогава да се стигне до преглед. Най-голямото източване от здравната каса идва в болниците, там е необходим. Дори и по спешност и във всеки един случай може да се вземе отпечатък.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2016, 13:49

Май и личните лекари източват, като си надписват прегледи, които не са се състояли. Сега какво има да попълниш, един подпис, който лесно може да бъде фалшифициран.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот zagrijena » 18 Апр 2016, 16:19

Ние и сега чакаме при личните лекари сума ти време, по-добре да се измисли начин как да се съкрати това време. Голяма грешка според мен е болните деца да чакат на едно място с възрастните или ако не са болни, а чаката за ваксина, например, то ще се разболеят, докато чакат. Преди си имаше отделни кабинети за децата. Сега я ти дали ред да минеш с детето, я не. Чакаш като побъркан. А малките пациенти и на тях ли ще им се взимат отпечатъци? С тях положението как ще е?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот Elica » 18 Апр 2016, 16:32

zagrijena написа:Ние и сега чакаме при личните лекари сума ти време, по-добре да се измисли начин как да се съкрати това време. Голяма грешка според мен е болните деца да чакат на едно място с възрастните или ако не са болни, а чаката за ваксина, например, то ще се разболеят, докато чакат. Преди си имаше отделни кабинети за децата. Сега я ти дали ред да минеш с детето, я не. Чакаш като побъркан. А малките пациенти и на тях ли ще им се взимат отпечатъци? С тях положението как ще е?

Най-вероятно родителите ще бъдат гарант един вид, не вярвам от малки да са вкарани в системата, но кой знае, пръстовия отпечатък си е за цял живот, така или иначе.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот klara » 19 Апр 2016, 11:36

Elica написа:
zagrijena написа:Ние и сега чакаме при личните лекари сума ти време, по-добре да се измисли начин как да се съкрати това време. Голяма грешка според мен е болните деца да чакат на едно място с възрастните или ако не са болни, а чаката за ваксина, например, то ще се разболеят, докато чакат. Преди си имаше отделни кабинети за децата. Сега я ти дали ред да минеш с детето, я не. Чакаш като побъркан. А малките пациенти и на тях ли ще им се взимат отпечатъци? С тях положението как ще е?

Най-вероятно родителите ще бъдат гарант един вид, не вярвам от малки да са вкарани в системата, но кой знае, пръстовия отпечатък си е за цял живот, така или иначе.


Мисля, че не е законно да се взимат отпечатъци на деца до определена възраст. А децата често са пациенти.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2016, 13:25

То по закон и на възрастните май не трябва да се вземат отпечатъци под път и над път, а само когато бъдат затворени в панделата. :mrgreen: Само че Москов не мисли така, той смята, че на всеки отпечатъка трябва да го има навсякъде. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот pavleta » 19 Апр 2016, 13:58

Дано не го приемат това чудо на министърската мисъл, аз не съм съгласна отпечатъците ми да се развяват насам-натам и всеки да има достъп до тях.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Влизам в болница и аптека само срещу пръстов отпечатък - поредната глупост на министър Петър Москов

Мнениеот pitanka » 02 Сеп 2016, 09:34

Не си съгласна, но това е положението. За аптеките никой не отваря дума, че ще ползват тази услуга и по-добре, защото не си представям как ще стане. Но пръстови отпечатъци в някои болници вече е факт. Сега изпробват каква ще е реакцията на хората, как ще се получи обслужването и изобщо цялата процедура и тогава ще си направят устата и за още нововъведения. Аз мисля, че бързо ще се приеме и няма да има проблеми.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Предишна

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта