Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот Сони » 02 Мар 2016, 21:04

Какво означава "по-добре" ?
Сони
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Мар 2016, 20:36

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот Сони » 02 Мар 2016, 21:09

Капитализмът по-добър ли е от комунизма? Кой всъщност ни води към трета световна война? По-добрият капитализъм или лошият фалирал комунизъм ?
Сони
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Мар 2016, 20:36

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Мар 2016, 21:47

Сони написа:Капитализмът по-добър ли е от комунизма? Кой всъщност ни води към трета световна война? Пот-добрият капитализъм или лошият фалирал комунизъм ?

То кой ли трбва да обвиняваме за случващото се не знам..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот pana » 02 Мар 2016, 22:37

Все още има места където има идеален социализъм. Например КНДР идете и вижте как живеят хората там и сами преценете . Имаше едно време един лаф .Как щяла да се разреше жилищната криза в България отговора беше Като Бай Тошо отвори границите .Виждате ли сега колко жилища свободни има .Селата са пусти .Младите са в чужбина .Децата на тези които ни казваха колко е хубав социализъма се учат в престижни училища на запад . Ние които живяхме под тази тирания ще си отидем преходния период обаче ще завърши бавно защото същите тези хора искат да сме бедни така лесно могат да ни манипулират. В магазините имаше само един вид сирене. Имаше корекоми сега всички магазини са корекоми .Много добре си спомням че рибата скумрия беше 80 ст един килограм .Сега цената и е пазарна ами няма повече реки от нефт да течат от СССР .
pana
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Дек 2014, 10:09

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот Сони » 03 Мар 2016, 00:47

от pana » 02 Мар 2016, 21:37

"Все още има места където има идеален социализъм. Например КНДР идете и вижте как живеят хората там и сами преценете "

Вие ходили ли сте в КНДР ? Видяли ли сте ги как живеят ? Тук, в Италия, до ден днешен ми казват, че сме нямали частна собственост. А баща ми - работник и антикомунист - имаше апартамент на 100 кв.м. на 170 крачки от морето, вила на 2 етажа в курорт Дружба ( Варна ), две дъщери с висше образование, имаше си кола...били сме умирали от глад, а ядяхме био продукти от неговото лозе, прясна риба, която ловеше той, миди, които събирахме ние...а аз първите просяци в живота си ги видях в деМАГОкратична Италия, където разбрах, че антикапиталистическата пропаганда е по-достоверна от антикомунистическата....Но да се върнем на КНДР, нали знаете как живеят...
Сони
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Мар 2016, 20:36

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот Сони » 03 Мар 2016, 09:33

rabotnata pchela написа:
Сони написа:Капитализмът по-добър ли е от комунизма? Кой всъщност ни води към трета световна война? По-добрият капитализъм или лошият фалирал комунизъм ?

То кой ли трбва да обвиняваме за случващото се не знам..


Не знаете ли ? Странно...икономическият модел, със свободния си пазар и правото му да го налага със всички деМАГОкратични средства по света, се казва КАПИТАЛИЗЪМ...или ЛИБЕРИЗЪМ ( т.е. свобода за унищожение на планетата ) .
Сони
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Мар 2016, 20:36

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Мар 2016, 09:59

Сони, не че искам да се заяждам, не ме разбирай така. :) Но от поста ти разбирам, че си отишъл в Италия, когато тук е било хубаво и розово (т.е. бай Тошо е бил на власт), или малко след това, когато почти нищо не се беше променило. :) Отговори на въпроса, кое не ти харесваше, че избяга толкова бързо? защото после, когато почнаха масовите емиграции, просяци виждахме навсякъде. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот pravilno » 07 Мар 2016, 11:48

rabotnata pchela написа:Сони, не че искам да се заяждам, не ме разбирай така. :) Но от поста ти разбирам, че си отишъл в Италия, когато тук е било хубаво и розово (т.е. бай Тошо е бил на власт), или малко след това, когато почти нищо не се беше променило. :) Отговори на въпроса, кое не ти харесваше, че избяга толкова бързо? защото после, когато почнаха масовите емиграции, просяци виждахме навсякъде. :)


Ти сама си отговори :mrgreen: .Когато свърши комунизма и започна капитализма, се появиха просяците. Хората искаха сами да са си господари, да работят за себе си, да пътуват по света, никой да не им казва как да мислят. Не мисля, че го постигнахме/като изключим пътуванията, но какво ли ни греят те/, въпреки че вече не живеем в комунизъм.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Апр 2016, 11:32

Доста хора работят за себе си и имат възможности, които изобщо не можеше да ги имаме по време на комунизма. А камо ли да имаш собствен бизнес и да се развиваш в някоя сфера, всичко беше ограничено и с много правила, никой не можеше да си вдигне главата спокойно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Истина ли е, че сме живели по-добре през комунизма?

Мнениеот mix_twix » 05 Апр 2016, 13:12

никой не поглежда комунизма през призмата на това, което имаме сега. Все се оплакваме, какво можем, какво ни е забранено, колко сме гладни. Като гледам как изникват хранителни магазини, как паркингите пред моловете са пълни, явно не сме чак толкова зле. Но с комунизма, щяхте да си стоите с по-малко пари, които нямаше да има къде да изхарчите и щяхте да сте спокойни, защото нямаше да имате възможност и позволението да мислите друго.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron