Комшиите искат да санираме входа си

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Neven498 » 07 Апр 2016, 16:46

Не знам дали 20 см решават към комшията решават въпроса. То не е по ъглите, където свършва изолираната част, ами по цели външни цени.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот balsam » 08 Апр 2016, 09:35

Kaya написа:
Neven498 написа:Чувала съм, че когато са санирани само отделни апартаменти, може да се получава някакъв кондез по тяхната изолация и на места може да им избива леко като влага. Което обаче не се получавало, когато съседните апартаменти също за санирани, защото нямало тази разлика в температурата и целия блок е еднакво топъл.

Много често, когато санират апартаментите си, собствениците стискат пари и не желаят да отпуснат 20 сантиметра в комшиите за да намалят разликата в температурата. И става това,което казваш ти - санират до пода си, а там се получава огромна разлика в температурите и избира мухъл. :) Съветвам тези, които не санират целия блок, да го имат предвид и да предвидят малко парички допълнително и да се подсигурят, за да не съжаляват после.


Който е евтин на брашното и скъп на триците обикновено така му се получават нещата :mrgreen: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gold » 08 Апр 2016, 15:39

Kaya написа:
Neven498 написа:Чувала съм, че когато са санирани само отделни апартаменти, може да се получава някакъв кондез по тяхната изолация и на места може да им избива леко като влага. Което обаче не се получавало, когато съседните апартаменти също за санирани, защото нямало тази разлика в температурата и целия блок е еднакво топъл.

Много често, когато санират апартаментите си, собствениците стискат пари и не желаят да отпуснат 20 сантиметра в комшиите за да намалят разликата в температурата. И става това,което казваш ти - санират до пода си, а там се получава огромна разлика в температурите и избира мухъл. :) Съветвам тези, които не санират целия блок, да го имат предвид и да предвидят малко парички допълнително и да се подсигурят, за да не съжаляват после.


Едва ли е до стиснатост. По-скоро фирмата, дето санира, трябва да има това предвид и да взима нужните мерки.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Апр 2016, 16:49

То трябва сигурно да има съгласие и на комшиите за санирането, за да се санира по-голяма площ, знам ли :roll:
Ама като цяло трябва да се проучват такива неща, защото наистина избива мухал.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gold » 11 Апр 2016, 15:09

Е какво толкова съгласие. Кой е глупав да се дърпа да му уплътнят малко стените без пари?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот S_Milenska » 11 Апр 2016, 15:27

Gold написа:Е какво толкова съгласие. Кой е глупав да се дърпа да му уплътнят малко стените без пари?
И аз се чудя, особено, че тея санирания са за панелките, които и без друго са застрашени от падане, всеки здравомислещ човек трябва да се реши да си санира жилищеото, а и като се дава даром, не знам защо може да се чудиш..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gold » 12 Апр 2016, 13:11

Може би изконния човешки страх, че нищо на света не е даром, кара хората да са мнителни и че не може да няма прецакване. Хубаво е да има къде да се информира или кой да разяснява. Ако санирането ще ни намали сметките за отопление на всички и освен това, като е цялостно, ще освежи вида и на блока ни, значи е хубаво да се предприеме.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Elica » 12 Апр 2016, 15:14

Доста е трудно да се убедят особено пенсионерите и черногледите. А такива са бол, все се притесняват, че някой ще ги измами и ще им вземе апартаментите. :) Но ако не помислят малко скоро панелките сами ще почнат да падат, ако не се погрижат за цялостното им укрепление, което би отвсякъде помогнало и санирането!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gorica23 » 12 Апр 2016, 16:58

Има хора, които се запъват като магаре на мост, обясняваш им, накрая все едно си говорил на стената. Гледат завистливо съседната сграда, цъкат с език, нашата нямало така да стане, абе как няма, даже по-добре ще стане, но едно си баба знае, едно си баба бае... :evil:
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот mix_twix » 13 Апр 2016, 09:31

Санираха панелката на баба ми. Тя жената се дърпаше, защото не знаеше какво я очаква и тя като вас си мислеше, че някой ще ѝ влезе в къщата да я руши, но успях да я убедя. Единственото, което трябваше да направи е да стои вкъщи от време на време, за да може да даде достъп на майсторите. Не знам обаче домоуправителя какво е правил и т.н. за да успее да издейства санирането и останалите въпроси, а и не го знам кой е да го разпитам.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта