Комшиите искат да санираме входа си

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gold » 13 Апр 2016, 10:29

То всъщност какво е нужно за да се кандидатства за безплатно саниране?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Pipilota » 13 Апр 2016, 13:34

Gold написа:То всъщност какво е нужно за да се кандидатства за безплатно саниране?

Ами подават се документи към общината и се попълва някакво искане. :) Какво точно питаш?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Gold » 13 Апр 2016, 16:03

Е то ясно, че се подават документи. Мисълта ми е, че сигурно има някакви по-особено изисквания, някакви условия, на които трябва да отговаря блока или входа. Едва ли одобряват всички.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот iwoni » 14 Апр 2016, 09:25

Gold написа:Е то ясно, че се подават документи. Мисълта ми е, че сигурно има някакви по-особено изисквания, някакви условия, на които трябва да отговаря блока или входа. Едва ли одобряват всички.


Изикванията са да се създаде сдружение на собствениците, да е включен целия блок, т.е. най-малко 36 жилища, 95% съгласие на собствениците за санирането. Общината одобрява кой да получи саниране.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Elica » 14 Апр 2016, 17:08

То с тея страхове на хората надали отказват на много собственици саниарнето.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот black » 15 Апр 2016, 10:59

iwoni написа:
Gold написа:Е то ясно, че се подават документи. Мисълта ми е, че сигурно има някакви по-особено изисквания, някакви условия, на които трябва да отговаря блока или входа. Едва ли одобряват всички.


Изикванията са да се създаде сдружение на собствениците, да е включен целия блок, т.е. най-малко 36 жилища, 95% съгласие на собствениците за санирането. Общината одобрява кой да получи саниране.


А общината по какви критерии преценява? Май не е ясно. Знам, че трябва да са в наличност всички документи или те връщат.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот magic_boy » 01 Юни 2017, 12:25

А защо трябва да си тъп и да откажеш санирането на панелките, които и без друго приличат на гробници, при положение че може да си осигурите малко енергийна ефекетивност? И какво като ви вземат някакви апри, по-малко ще са, отколкото ако сами решите да санирате...
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Paladin » 01 Юни 2017, 15:28

Да, сигурен съм, че от Европа си умират от желание да окрадат на хората панелките и за това има огромен риск да бъдат иззети апартаментите на хората. :mrgreen: Все пак това са най-най-предпочитаните имоти на пазара, молъ ви се. :D
Как може да си мислите такива глупости? Санираха панелката на баба ми и о, изненада, не й взеха ни така ценния панелен имот, нито й взеха някакви пари.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Mon_ton » 03 Юни 2017, 19:52

Не мисля, че се плаща нещо изобщо... така че може да се поинтересувате хубаво какви са условията и дали и какво се плаща. Но като гледам как санираха толкова блокове, не ми се вярва да се плаща нещо изобщо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта