Комшиите искат да санираме входа си

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот fairy » 07 Мар 2016, 16:52

Видях във форума, че има тема за домоуправителите и професионалните такива, но мен ме мъчи един друг въпрос, който също има отношение към живущите в един блок, вход и изобщо управата, така да се каже, на този вход. Моите комшии са наскачали да си санираме нашата част на блока, нали сега това е в устата на хората - да използват европейските пари, за да си оправят панелките, в които живеят, и да заприличат на що-годе нормално местообитание. Чудя се дали изобщо си заслужава да се върже човек, като чета информация за това саниране. Притеснявам се да не излезе един голям надуваем балон и от уж безплатно да не стане така, че после да си плащаме като попове и да не можем да се разплатим най-накрая. Ако всяко семейство участва с някаква дялова вноска, няма ли опастност да остане без жилището си? Мислите ли, че качествено ще бъде извършена тази услуга или ще се нагледаме на "добре свършена" работа като по магистралите? Интересува ме може ли да се пристъпи към саниране, ако не са съгласни всички живущи във входа? Повече са подводните камъни или предимствата?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Lisica » 07 Мар 2016, 17:07

ИНтересно ми е защо няма да искаш да си санираш блока! Програмите от ЕС са достатъчно прозрачни, че да получиш всичката необходима информация от общината, а и ако желаеш можеш ад говориш с адвокат. Това, че имат желание комшиите мисля, че е проява на абсолютна глупост да не искаш да увеличиш енергийната ефективност на дома си и то без пари! :shock:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2016, 17:47

Ако сега поиска някой да санира нашия блок веднага ще се съглася, трябва да се възползвате от тези европроекти, стига с това мислене, а и да не да пестиш повече като си оставяш жилището не санирано и всичкото топло излиза?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот black » 07 Мар 2016, 18:08

Това е лошото, че доколкото знам, хората от входа образуват сдружение и участват с вноски, а апартаментите им са като гаранция. Хич не е безплатно това саниране май. В един момент ако не може да се плати на фирмата изпълнител за извършената услуга, хората като са станали гаранти може и да изгорят.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Pipilota » 08 Мар 2016, 11:05

black написа:Това е лошото, че доколкото знам, хората от входа образуват сдружение и участват с вноски, а апартаментите им са като гаранция. Хич не е безплатно това саниране май. В един момент ако не може да се плати на фирмата изпълнител за извършената услуга, хората като са станали гаранти може и да изгорят.

Излъгали са те дъртите комунисти да знаеш. Прави се сдружение на собствениците, до 2013 година, за да се кандидатства по такава програма се е искало по 500лв на апартамент, или 15% от общата стойност на санирането. В момента това условие го няма, т.е. никой нищо не дължи. Единственото, което се иска от собствениците е да се подпишат, че ас съгласни, защото и един идиот да има, който не е съгласен, не може да се санира блока. Дори, ако сте кандидатствали до 2013 година и парите са ви ги взели за участие в поръчката, сега ще ви бъдат възтановени, само трябва да се срещнете със съответните хора в общината, за да ви разяснят как става това. Глупости са, че апартаментите са гаранция и подобни, това не е вярно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот fairy » 12 Мар 2016, 15:52

Аз мислех, че това саниране важи само за панелните блокове, но и тези, които живеят в къща имали право. Условието било къщата да има повече от един вход.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Neven498 » 14 Мар 2016, 13:05

fairy, точно в другата тема за професионалния домоуправител,дето казваш, четох поставените линкове за такъв домоуправител и мернах, че се занимават и с въпроси за санирането http://obrazcov.bg/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D ... %BD%D0%B5/ Разясняват, изготвят документи, сигурно може и да се консултира с тях разни неща.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Andrey » 14 Мар 2016, 13:15

fairy написа:Аз мислех, че това саниране важи само за панелните блокове, но и тези, които живеят в къща имали право. Условието било къщата да има повече от един вход.

В градовете ли трябва да са къщите или и по селата може? :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот mamina » 14 Мар 2016, 13:31

Neven498 написа:fairy, точно в другата тема за професионалния домоуправител,дето казваш, четох поставените линкове за такъв домоуправител и мернах, че се занимават и с въпроси за санирането http://obrazcov.bg/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D ... %BD%D0%B5/ Разясняват, изготвят документи, сигурно може и да се консултира с тях разни неща.


Това е голямо удобство - професионалните домоуправители да движат и тези въпроси за санирането. Супер!
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Комшиите искат да санираме входа си

Мнениеот Rali_hr » 14 Мар 2016, 15:03

Домоуправителите се грижат за всичко, само че трябва да се намери такъв човек, а да не е някой от блока който падне. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта