Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Мар 2016, 15:24

Няма как да не сте разбрали какво се случи преди няколко дни, а именно, че Мария Шарапова, лице, което всички познаваме....
Maria+Sharapovaex.jpg
Maria+Sharapovaex.jpg (34.51 KiB) Прегледано 1498 пъти

е била отчетена положителна допинг проба. Сега я очаква минимум 2 години ливашане от състезателни права. Най-абсурдното е, че проблемът, който има с допинга е, за състава на лекарство, което приема и от 1 януари 2016 година съставка от лекарството е влезнало в допинг списъка. :roll:
Как мислите, честно ли е да бъде наказана за нещо подобно, или трябва да се направи компромис. Май тя няма да е единствената, която ще е дала положителна проба с новия списък, дали не трябва да се даде толеранс на спортистите, или след като са им пуснали списъците през декември е редно досега да са взели мерки. Какво е вашето мнение?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Локумът » 09 Мар 2016, 15:58

Сама си е виновна, има една сган хора зад гърба ѝ, като я е мързяло да чете да беше накарала някой да го свърши, вместо така да се излага. Сега за едната глупост ще съжалява. От друга страна хапчето, което тя пие в продължение на 10 години обикновено се изписва за период от 20 дни! Слочайнос!11?!?11??!!?!?! Не мисла!!!!!!!!!1111111
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Yunona » 09 Мар 2016, 16:17

Леко нагласен ми изглежда този скандал...
Пуснали са списъка с новите забранени вещества на 22 декември, може да се предположи, че преди Коледа голяма част от хората ще пропуснат да го прочетат.
Забраната влиза само след 8 дни и те веднага хукват да проверяват. И хващат, разбира се.

Кой ли ще вземе рекламните договори на Шарапова? Вероятно истината е някъде там...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Локумът » 09 Мар 2016, 16:20

Yunona написа:Леко нагласен ми изглежда този скандал...
Пуснали са списъка с новите забранени вещества на 22 декември, може да се предположи, че преди Коледа голяма част от хората ще пропуснат да го прочетат.
Забраната влиза само след 8 дни и те веднага хукват да проверяват. И хващат, разбира се.

Кой ли ще вземе рекламните договори на Шарапова? Вероятно истината е някъде там...

Не мислиш ли, че е голяма конспирация някой друг да е задействал и накарал комисиите както и да се наричат да променят списъка на допинг пробите, да пуснат провеки и т.н. и това само за да вземат на Найк договора? Изглежда ми твърде голяма конспирация. По-скоро е грешка техническа на всички, но от Коледа до преди 2-3 дена, когато са били направени пробите са имали време да се напият, да изтрезнеят и да прочетат документа.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Yunona » 09 Мар 2016, 16:41

Локумът написа:
Yunona написа:Леко нагласен ми изглежда този скандал...
Пуснали са списъка с новите забранени вещества на 22 декември, може да се предположи, че преди Коледа голяма част от хората ще пропуснат да го прочетат.
Забраната влиза само след 8 дни и те веднага хукват да проверяват. И хващат, разбира се.

Кой ли ще вземе рекламните договори на Шарапова? Вероятно истината е някъде там...

Не мислиш ли, че е голяма конспирация някой друг да е задействал и накарал комисиите както и да се наричат да променят списъка на допинг пробите, да пуснат провеки и т.н. и това само за да вземат на Найк договора? Изглежда ми твърде голяма конспирация. По-скоро е грешка техническа на всички, но от Коледа до преди 2-3 дена, когато са били направени пробите са имали време да се напият, да изтрезнеят и да прочетат документа.


Всъщност пробите не са взети преди 2-3 дни, а на Australian Open, който беше втората половина на януари. Преди няколко дни е получила писмото от Комисията.
И друго - не става дума само за Nike, а за страшно много рекламни договори. През последните години Мария Шарапова е най-печелившата спортистка в света, другите буквално и дишат праха. Приходите и идват 90% от рекламни договори и само 10% от награди от турнири.
Не твърдя, че има конспирация, но със сигурност за някого би си струвало...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Jully » 09 Мар 2016, 16:47

Със сигурност някой ще се радва на положението на Шарапова, даже вече почнаха радостите на някои от колежките ѝ. Аз искрено се надявам, че ще се направи някакъв компромис и наказанието ще бъде по-леко.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот boriskarlov » 09 Мар 2016, 21:30

Скандалът със Шарапова - тя 10 години пила лекарство, което никой не познавал в западния свят. И от януари 2016 се сетили, а тя не се сетила да спре и ето ти...допинг. В професионалния спорт няма как без допинг.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 12:21

Аз си мисля, че това лекарство, което го пие от 10 години определено не е случайно, а е знаела за ефекта, който има върху организма ѝ, иначе нямаше да е лекарство, което се приема за месец при симптоми. Определено си е знаела какво върши, просто е пропуснала да прочете, че влиза в списъка със забранените медикаменти.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот iwoni » 10 Мар 2016, 13:06

Всички знаем, че спортистите пият какви ли не лекарства и субстанции и не могат без тях. Не мога да си обясня как само един хващат, а другите нищо не им откриват! Няма няма и изгори някоя голяма звезда. Имам чувството, че за назидание на другите го правят.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кой е виновен за допинг скандала с Шарапова?

Мнениеот qwerryyy » 16 Мар 2016, 10:23

iwoni написа:Всички знаем, че спортистите пият какви ли не лекарства и субстанции и не могат без тях. Не мога да си обясня как само един хващат, а другите нищо не им откриват! Няма няма и изгори някоя голяма звезда. Имам чувството, че за назидание на другите го правят.

Е чак пък за назидание. Със сигурност има и още много, които изгарят по този начин, само че имената им не са толкова известни, че да бъдат споменавани по вестниците и затова не научаваш за тях.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта