Страх от зъболекар - дете - 8г.

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Alex_mor » 31 Мар 2016, 16:12

Е, как ще има такива, които държат детето, натискат главата и глупости ;) Нали ще си затвори устата и файда останалата работа. :lol:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2016, 16:52

Alex_mor написа:Е, как ще има такива, които държат детето, натискат главата и глупости ;) Нали ще си затвори устата и файда останалата работа. :lol:

Има, всичко има. :) Което е още по-лошото, защото в много случаи децата са стресирани и това е резултата и родителите прилагат сила, вместо да намерят човешки начин за решаване на проблема.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот analizatorka » 01 Апр 2016, 09:43

Убедих се, че със сила ако се налагаш, е до време и резултатите не са добри. Нищо хубаво не се постига. С добра дума и разбиране повече се получават нещата.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Апр 2016, 14:40

Ако нещата стават на сила винаги е кофти, болезнено и много, много тъжно! Остава травма за цял живот. При мен положението е точно такова, имам нужда от зъболекар, ама си трая, и съм наясно че ще стане по-страшно ама! Поне имам що годе късмет и зъбите ми са добре! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот mamina » 04 Апр 2016, 16:22

rabotnata pchela написа:Ако нещата стават на сила винаги е кофти, болезнено и много, много тъжно! Остава травма за цял живот. При мен положението е точно такова, имам нужда от зъболекар, ама си трая, и съм наясно че ще стане по-страшно ама! Поне имам що годе късмет и зъбите ми са добре! :)


Трябва да благодариш сутрин и вечер на родители и баби и дядовци тогава! :grin: Иначе както не ходиш на зъболекар щеше да се видиш в чудо.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2016, 16:39

То лошото е, че дори и здравите зъби допират до лечение, което вече е кофти, и ако има един заложен страх от малки и става сериозно положението. А за да се превъзмогне помага само подходящ зъболекари и приятелска среда между тях.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Апр 2016, 09:43

Винаги има нужда от зъболекар, дори и за някакви съвсем обикновени и прости манипулации, които налагат преглед. :) За дечицата е много трудно, няма как нито на сила, нито с успокоителни да става и подобни, само и единствено с разговор и желание на детето да се престраши да седне на стола. :(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот fairy » 05 Апр 2016, 12:05

То самата миризма, която те посреща, не предразполага към успокояване и престрашаване, да не говорим за звуците от машинката :mrgreen: . Моят бебок е още малък за такива неща, но като стане на 3-4 години мисля да го заведа да му прегледат зъбките и лека-полека да го въведа в тия неприятни работи :grin: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Rali_hr » 11 Апр 2016, 16:35

fairy написа:То самата миризма, която те посреща, не предразполага към успокояване и престрашаване, да не говорим за звуците от машинката :mrgreen: . Моят бебок е още малък за такива неща, но като стане на 3-4 години мисля да го заведа да му прегледат зъбките и лека-полека да го въведа в тия неприятни работи :grin: .

Всъщност можеш да започнеш още с появата на първите зъбчета да посещава зъбоелкар.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Май 2016, 12:26

Май колкото са по-малки, толкова по-добре да ходят на зъболекар и т.н., за да свикнат и с обстановката и с човека. Вярно, че доста боли, но за съжаление се налага да се търпи, когато има проблем.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта