Страх от зъболекар - дете - 8г.

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 12:39

Като са по-малки мисля, че са по-страхливи и по-трудно можеш да ги накараш да седнат на стола. Гушат се в теб, хващат те за врата и не можеш да се откопчиш. Много е неприятно като още от много малки се налага да им се правят зъбките. Не знам каква е причината още на млечните зъбки да се налага да се прави кариес.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2016, 10:43

klara написа:Като са по-малки мисля, че са по-страхливи и по-трудно можеш да ги накараш да седнат на стола. Гушат се в теб, хващат те за врата и не можеш да се откопчиш. Много е неприятно като още от много малки се налага да им се правят зъбките. Не знам каква е причината още на млечните зъбки да се налага да се прави кариес.

Когато проблемът е сериозен, няма как да не се налага правенето на кариес, особено ако зъбчетата са дъвкателни. :) но напротив, ако детето е по-малко то свиква с лечението, но когато порасне е по-трудно да привикне. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот pavleta » 25 Май 2016, 13:44

Често се среща 4-5-годишни деца да имат кариеси на зъбките. Предполагам, че храната, а защо не и водата, оказват влияние. Генът също. Скоро не съм водила детето, трябва да го направя. По принцип е страхлив, но не ми е правил проблеми като съм го водила.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Alex_mor » 25 Май 2017, 09:48

Всече има много добри упойки, трябва да се поговори с детето, че ще получи упойка и че ще трябва да изтърпи поставянето ѝ, дори и без обяснения как се поставя упойката. Някои хора не могат да търпят болката при зъболекар, или имат лоши спомени. Особено при децата е трудно да го накараш да направи нещо, от което изпитва често и панически страх. Отнасяйте се с разбиране към страховете на децата си, това мога да ви кажа.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:07

Те така са се разлигавили тея деца в днешно време. Дъщеря ми също отказва да ходи на зъболкекар, показах й малко снимки на развалени зъби, обясних й усложненията, сега иска не иска, ходи. Може да реве всеки път, но налага се.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Guppy » 25 Май 2017, 12:24

Ми аз не бих завела детето си да пищи срещу зъболекаря, само защото имам властта да го накарам да го направи. Както са казали другите, има подходящи упойки, които могат да се сложат и да се реши проблема с виковете и болките. Въпрос на желание е да се уговори това със зъболекаря.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот rosica.nikolova » 20 Яну 2018, 23:50

Мисля, че имам решение, номер мога да го изпратя.
rosica.nikolova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2018, 23:29

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот rosica.nikolova » 20 Яну 2018, 23:53

Имам много сериозен въпрос, за който питах и своята майка. Ако ти е голям кариесът, боли ли те като ти го стържат с машинка или не? Нужна ли е упойка? Мама каза, че зависи от зъболекаря и от големината на кариесът. Помощ!
rosica.nikolova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2018, 23:29

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 12:55

rosica.nikolova написа:Имам много сериозен въпрос, за който питах и своята майка. Ако ти е голям кариесът, боли ли те като ти го стържат с машинка или не? Нужна ли е упойка? Мама каза, че зависи от зъболекаря и от големината на кариесът. Помощ!

Виж, не боли чак толкова! :) не се притеснявай, ако те е страх винаги може да поискаш упойка, когато бяхме деца ни мъчеха като животни на астоловете, сега всичко е по-хуманно и като имаш нужда ще ти обезболят мястото.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страх от зъболекар - дете - 8г.

Мнениеот vessidekova » 09 Фев 2018, 14:33

И аз се страхувам. Жена на 31 г.
vessidekova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2018, 14:20

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта