Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2016, 12:45

Мисля, че много работодатели биха нямали против, ако жената има нужда от почивка :roll: Все пак когато не се чувстваш добре няма как да си работоспособен. :roll: Поне тук, където работя аз има много опции.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 14 Мар 2016, 12:47

какъв вид опции имате ви? може би зависи от вида работа. ако си на работно време от-до и нямаш варианти за работа от вкъщи, надали работодателя ще е благосклонен да липсваш всеки месец по няколко дни.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Kremiliya » 14 Мар 2016, 12:56

Ако работата е на компютър, лесно може да се свърши и у дома. Но нека не забравяме, че не всяка жена има болезнен цикъл, друг е въпросът, ако искат да се възползват от възможностите за платен отпуск, чрез измама. :roll: Най-нечестното е това, че така всички жени ще искат да бъдат в отпуск, дори и да нямат симптомите на болезнена менструация, а тук сме си научени да си искаме все нещо да изкярим.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Pipilota » 14 Мар 2016, 17:23

Аз рядко бих се възползвала, по принцип нямам проблеми с цикъла и предпочитам да си стоя на работа, но да си призная, бих кръшнала някой път, ако ми се отдаде възможност. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот balsam » 15 Мар 2016, 11:50

m0n4eto написа:какъв вид опции имате ви? може би зависи от вида работа. ако си на работно време от-до и нямаш варианти за работа от вкъщи, надали работодателя ще е благосклонен да липсваш всеки месец по няколко дни.


Работодателите, чиито служителки са млади майки, са свикнали да отсъстват. Така че един или два дена повече или по-малко едва ли ще му направят впечатление :mrgreen: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Malina » 15 Мар 2016, 11:59

balsam написа:
m0n4eto написа:какъв вид опции имате ви? може би зависи от вида работа. ако си на работно време от-до и нямаш варианти за работа от вкъщи, надали работодателя ще е благосклонен да липсваш всеки месец по няколко дни.


Работодателите, чиито служителки са млади майки, са свикнали да отсъстват. Така че един или два дена повече или по-малко едва ли ще му направят впечатление :mrgreen: .

Това звучи малко като че ли злоупотребяват с отсъствията си.. :roll: Все им е тая дали идва на работа, и без друго все я няма.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 16 Мар 2016, 13:42

Malina написа:
balsam написа:
m0n4eto написа:какъв вид опции имате ви? може би зависи от вида работа. ако си на работно време от-до и нямаш варианти за работа от вкъщи, надали работодателя ще е благосклонен да липсваш всеки месец по няколко дни.


Работодателите, чиито служителки са млади майки, са свикнали да отсъстват. Така че един или два дена повече или по-малко едва ли ще му направят впечатление :mrgreen: .

Това звучи малко като че ли злоупотребяват с отсъствията си.. :roll: Все им е тая дали идва на работа, и без друго все я няма.. :roll:

това би звучало като доста снизходително отношение на роботодателя към жената. все едно така или иначе не върши работа. ако е така, въпросната жена, направи да си вдига чантата и да си намери място, където ще ценят труда и отговорностите й на работното място.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2016, 11:38

Виж, да не измествам е много темата. Има много жени, които наистина изкарват много зле менструацията си, с болки, със световъртеж, с гадене, те не са работоспособни в никакъв случай. Хубави би било да има разбиране по въпроса, не мислите ли?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 17 Мар 2016, 15:03

съгласна съм че би било добре . но това разбиране да е истинско и регламентирано, да не е бъде после претекст за общо омаловажаване на професионалните способности
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот iwoni » 17 Мар 2016, 15:09

m0n4eto написа:съгласна съм че би било добре . но това разбиране да е истинско и регламентирано, да не е бъде после претекст за общо омаловажаване на професионалните способности


Не мисля, че мъж работодател подценява професионалните способности на дадена жена заради месечното й неразположение. Сигурно даже изобщо не прави връзка между двете. Поне аз така си мисля.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта