Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 24 Мар 2016, 11:48

защото специално при месечния цикъл, може да не те прави 100% неработоспособен. а просто да ти е по-удобно на интервали, с почивки, да полегнеш, да се поразстъпчеш. да си легнеш в леглото с лаптопа и телефона и да си работиш. и пак ще си вършиш голяма част от работа. а така в офис няма как да правиш, ще ти е все некомфортно и криво
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот klara » 24 Мар 2016, 12:39

Държавата и работодателите разчитат, че жените сме изобретателни и се справяме при всякакви ситуации. :grin: и затова не са помислили за подобен вариант.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот tinkerbell » 24 Мар 2016, 12:48

klara написа:Държавата и работодателите разчитат, че жените сме изобретателни и се справяме при всякакви ситуации. :grin: и затова не са помислили за подобен вариант.


wonderwoman е на мода
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот iwoni » 25 Мар 2016, 13:46

tinkerbell написа:
klara написа:Държавата и работодателите разчитат, че жените сме изобретателни и се справяме при всякакви ситуации. :grin: и затова не са помислили за подобен вариант.


wonderwoman е на мода


Тя винаги май е била на мода, универсалният войник. :lol:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2016, 10:36

Ако работата не го позволява няма как да стане. Затова ако има подобни отпуски трябва да са заложени на 100%. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот penelopa » 29 Мар 2016, 13:56

Глезотийка ми изглежда тази работа, чак пък отпуска да взимаш :eek: . Трябва да съм умряла, за да не отида на работа, толкова сериозно я приемам. Има по-страшни и неприятни неща, които да те принудят да си вземеш дни.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Neven498 » 29 Мар 2016, 14:58

penelopa Има жени, за които е наистина много тежко физическо изживяване. С болки, световъртежи..
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2016, 16:03

Глезотии, глезотии, но не знаеш колко може да е сериозно. На жени, които нямат проблеми с цикъла това им изглежда като глезотия, но други изкарват дните много зле, с болки, замайване, умора, повдигане и подобни, което хич не те прави разглезен! Но това разбиране е много лошо.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот pavleta » 30 Мар 2016, 09:39

Накарахте ме да се замисля колко от познатите ми, за които знам, че имат тежък цикъл, са си взимали отпуска заради това. Ами май николко. Дори и в България да няма тази възможност, която са дали в Англия на работодателите, всеки има правото да си вземе 1-2 дена в този период щом преценява, че не може да издържи това положение на работното си място. Но не го прави.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Mon_ton » 30 Мар 2016, 12:54

pavleta написа:Накарахте ме да се замисля колко от познатите ми, за които знам, че имат тежък цикъл, са си взимали отпуска заради това. Ами май николко. Дори и в България да няма тази възможност, която са дали в Англия на работодателите, всеки има правото да си вземе 1-2 дена в този период щом преценява, че не може да издържи това положение на работното си място. Но не го прави.

По-скоро тези дни са за болничен. :mrgreen: Има жени наистина с големи проблеми, други го изкарват все някак си на крак, въпреки неразположенията. Трети нямат възможност от днес за днес да си вземат отпуск. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта