Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот fawla » 31 Мар 2016, 09:27

Ей така като кажат няколко жени, че не са съгласни, че е едва ли не лиготия, че други се чувстват зле по време на цикъла ми идва да им пожелая и на тях да им се случи, за да осъзнаят, че не всички се чувстват като тях! Малко толерантност няма!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 31 Мар 2016, 10:18

най-добре би било да е предвидено такова нещо и които има нужда да може да се възползва
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Snejna » 31 Мар 2016, 11:35

m0n4eto написа:най-добре би било да е предвидено такова нещо и които има нужда да може да се възползва

Е той в повечето случаи цикъла си идва по едно и също време, освен ако не се появи някое непредвидено неразположение. :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 31 Мар 2016, 12:01

имам предвид да е предвидено от работодателя това с оптуска или нещо такова, което да могат ползват жените, които го преживяват по-тежко без да им се отразява лошо на професионалното развитие
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Nightmare » 12 Яну 2017, 13:12

Не виждам смисъл да се предвижда по някакъв начин или работодалетял да прави някакви специални отстъпки. Който не е работоспособен в първите дни или през цялото време на мензиса, не му пречи да си вземе отпуска.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот tinkerbell » 12 Яну 2017, 14:40

Nightmare написа:Не виждам смисъл да се предвижда по някакъв начин или работодалетял да прави някакви специални отстъпки. Който не е работоспособен в първите дни или през цялото време на мензиса, не му пречи да си вземе отпуска.


Т.е. годишния отпуск да отива за това, а когато искаш да идеш със семейството някъде, да искаш неплатен?
Ама и за болничен не може да минава...
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Yunona » 12 Яну 2017, 15:11

Момичета, наистина е несериозно да се очаква, че работодателят трябва да поеме отговорността и за тежкия цикъл на някои свои служителки.
Разбирам, че дискусията е породена от индивидуален случай някъде в Англия, но масово приложение на подобно правило е невъзможно и всички знаем защо :)
Който не се чувства работоспособен, може да си вземе отпуск. А междувременно да работи върху преодоляване на проблема и намаляване на неприятните симптоми.
Нямате представа какви чудеса правят някои предпазни мерки, взети в седмицата преди началото на цикъла. Казвам го като жена, минала през това. В момента се борим с тежкия цикъл на малката дъщеря и първите резултати са налице.
Това трябва да правим - да се стараем да решим проблема, а не да очакваме решението да дойде отдругаде и отговорността за НАШИЯ проблем да бъде поета от някой ДРУГ (който няма нищо общо с причините за него).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот PasDeDeux » 12 Яну 2017, 15:32

Как се борите с тежкия цикъл? Удобно ли е да споделиш?
Аз разсъждавам по същия начин. И една цяла отпуска не би стигнала на една жена за 12-те пъти в годината да излезе по тази причина.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Yunona » 12 Яну 2017, 16:55

PasDeDeux написа:Как се борите с тежкия цикъл? Удобно ли е да споделиш?
Аз разсъждавам по същия начин. И една цяла отпуска не би стигнала на една жена за 12-те пъти в годината да излезе по тази причина.


Смешното е, че предложението не е жените да ползват от платения си отпуск, а да взимат допълнителен (също платен!) отпуск заради тежкия си цикъл :)

Ние се борим по следния начин: първо правим изследвания, за да се уверим, че всичко е наред (няма хормонални и други отклонения, които да изискват лечение). В седмицата преди цикъла обръщаме внимание на храната - по-малко кофеин, по възможност без шоколад, никакви млечни храни. Вода и билкови чайчета, особено от женско биле (сладък корен). Банани също - много са полезни. Умерени физически натоварвания (без упражнения за корема, друсащи и скачащи движения).
На мен лично най-много ми помогна йогата. Има практики и пози, които са изключително ефективни. Правим специални практики за преди и по време на цикъла. Отнемат по 15 минути на ден, но вършат добра работа.
Има и специални пластири, които се лепят на кръста или корема и много облекчават болките. Предпочитам ги пред нурофена или друго болкоуспокояващо, което се пие.
Много помагат и хранителни добавки с калций, вит. Д, магнезий и желязо.
Ако се сетя още нещо, ще пиша.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот red_eyes » 13 Яну 2017, 10:54

Аз нямам чак такива проблеми с цикъла, не ми е толкова болезнен, издържа се. Но това, което е написала Юнона, ме изумява. Да, за упражненията ясно, че не трябва да са интензивни, но не знаех, че йогата може да бъде в помощ, когато сме в това положение. За пластири също не знаех, че има такива. Логично, който е патил, той е търсил начини за спасение :smile: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта