Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот iwoni » 10 Мар 2016, 10:26

Всяка жена от собствен опит знае колко са неприятни, болезнени, некомфортни и трудни дните по време на менструалния цикъл. Отново на Запад някой се е сетил, че това месечно неудобство е малко изпитание за дамите, което често не им дава възможност да си вършат работата и дори да ходят на работа. Работодателка решила да пуска служителките си с болезнен цикъл в платен отпуск, защото по нейна преценка в този период те не са продуктивни, а след преминаването му те са три пъти по-производителни. Как бихте реагирали, ако вашият работодател ви даде такава възможност? Бихте ли се възползвали? Смятате ли, че е пресилена тази грижа към служителките? Как бихте оценили подобно отношение от страна на работодателя?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 12:11

Със сигурност много ще бъдат доволни жените, ако имат такава възможност, но малко хора биха го направили. Особено в Бъглария по-скоро не биха. :) Все пак един цикъл продължава около 5-7 дни, но и 2-3 дена да бъдат пускани жените то ще е от полза разбира се. Но пък жените, които нямат проблем с цикъла биха били ощетявани по този начин. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 10 Мар 2016, 12:33

не ми стана ясно, дали задължитело ги праща вкъщи или им дава възможност, ако искат.
ако ги праща насила е сексистко и несъстоятно (нищо, че и тя е жена, пак прави полово разграничане)
ако е само опция, защото едни жени го преживяват по-тежко физически от други, значи е ок да имаме и такава възможност
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Rali_hr » 10 Мар 2016, 13:52

m0n4eto написа:не ми стана ясно, дали задължитело ги праща вкъщи или им дава възможност, ако искат.
ако ги праща насила е сексистко и несъстоятно (нищо, че и тя е жена, пак прави полово разграничане)
ако е само опция, защото едни жени го преживяват по-тежко физически от други, значи е ок да имаме и такава възможност

До колкото разбрах от статията не е посочено дали е задължително, но предполагам, че ще става въпрос за жени, които усещат неразположение и проблем,а не на сила. Все пак никой не може да те накара на сила да не работиш, при положение, че си трудоспособен. Но знаеш в много моменти е неприятно и трудно да се работи, така се случва понякога, че мисълта ти е само да припаднеш някъде. Но много рядко се приема с разбиране от другите. :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот roksana » 10 Мар 2016, 14:00

Не виждам кой работодател в България би го направил. Те се мусят ако научат, че си бременна и ще излизаш майчинство, а какво остава да тръгнеш да им се оправдаваш, че не можеш да работиш, защото имаш тежък цикъл.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Rali_hr » 10 Мар 2016, 14:08

roksana написа:Не виждам кой работодател в България би го направил. Те се мусят ако научат, че си бременна и ще излизаш майчинство, а какво остава да тръгнеш да им се оправдаваш, че не можеш да работиш, защото имаш тежък цикъл.

Ее, има и готини, които се радват, че фирмата ще се увеличи с още едно бебе. :) Но има и такива, които са много против всяко отсъстване от работа, факт :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот tinkerbell » 10 Мар 2016, 17:00

Мисля, че m0n4eto има предвид дали ги пускат, защото не се чувстват добре или ги пращат вкъщи, щото са решили, че жена в цикъл е половин човек :))
Би било хубаво да имаме и тук право поне първия ден да си стоим вкъщи.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот asdddwww » 10 Мар 2016, 17:08

Жените все намирате начин да се измъкнете, но е факт, че си личи на някои жени, когато са в цикъл и ясно не им е ок на мацките. Би било добре да има някаква възможност да се направи компромис с тях и да се чувстват добре в дните, в които им е най-зле. :roll:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот m0n4eto » 10 Мар 2016, 19:02

asdddwww не при всички. но е факт, че при някои жени, първите ден два особено, може да са много тежки и да препочитат да са не само вкъщи, но и предимно в леглото
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот zagrijena » 11 Мар 2016, 10:48

m0n4eto написа:asdddwww не при всички. но е факт, че при някои жени, първите ден два особено, може да са много тежки и да препочитат да са не само вкъщи, но и предимно в леглото


Това е най-черният ми период. Изпитвам такива болки, че без хапчета не мога да мина и през цялото време съм като надрусана. Задължително си взимам отпуска или болничен, защото просто не мога да стоя на краката си, нито да седя. Ако искате ми вярвайте, но направо мечтая за менопаузата, когато няма да ми идва. Така че с две ръце съм за подобно нещо. Само да не стане чисто по български - дават ти възможност и ти до дупка да я експлоатираш :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron