Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2016, 11:05

Преди броени дни стана ясно, че вече майките няма да се налага да плащат такса в болниците, за да останат със своите деца в лечебното заведение. На теория това е правилно решение и наистина в рамките на разумната човещина. Но като виждаме какво се случва ежедневно в България, вие вярвате ли, че това ще се случи реално?
Аз все имам опасения, че болниците ще намерят начин да вземат тези пари под масата. :mad: И така отново ще се въртим в омагьосания кръг на българските болници и не спазването на закона. :-|
Дали някой родител би имал смелостта да отреагира и да откаже плащането, след като знае, че детето му ще бъде оставено само сред непознати, а и знаем отношението на медицинските работници към пациентите им без значение от възрастта им.
Вие какво мислите за тази промяна, подкрепяте ли я, или смятате, че все пак майката заема болнично легло и е редно да си плаща? Вярвате ли, че промяната ще стане реалност или отново ще се вземат пари под масата? Бихте ли оставили детето си само, за да отстоявате позицията си в подкрепа на закона? :-|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 11:57

И аз смятам, че няма да отпадне. Болниците все се оплакват, че нямат пари, а това е добър начин да си докарват допълнително. Все ще намерят начин да ги вземат, а в частните болници със сигурност ще намерят начин.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот iwoni » 10 Мар 2016, 12:48

Аз съм за отпадането на таксата. Сега някоя майка ако й е непосилно да я плати, оставя детето си само в болницата. А това е кошмар и за детето, и за майката. На възрастен човек му е гаднен престоя и гледа колкото се може по-бързо да излезе, а детето няма тази психика да се справи и има нужда от подкрепата на родител.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот Mon_ton » 10 Мар 2016, 14:14

iwoni написа:Аз съм за отпадането на таксата. Сега някоя майка ако й е непосилно да я плати, оставя детето си само в болницата. А това е кошмар и за детето, и за майката. На възрастен човек му е гаднен престоя и гледа колкото се може по-бързо да излезе, а детето няма тази психика да се справи и има нужда от подкрепата на родител.

То не може и да отстоява правата и позицията си, могат по всякакъв начин да го тормозят, извратено е ! Трябва да има подкрепата на близките си, но много хора точно това правят - оставят детето, защото не могат да останат с него :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот asdddwww » 10 Мар 2016, 17:05

Голяма глупост е, че искат пари от майките. Искрено се надявам, че това ще спре, все пак едно лечение на детето в болница никак не е безплатно, ако някой мисли така, а какво остава, ако трябва да се доплащат и луди пари за престоя на майката там, напълно нехуманно! надявам се закона да не позволява вратички в това!
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2016, 18:14

Наистина е нечовешко, все пак майките не са там на хотел, че да плащат, всичко е в името на децата им. :roll: Разбирам да се плаща за храната, но и за мястото на придружител е абсурдно, в много случаи дори за майките няма реално легло!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот zagrijena » 11 Мар 2016, 11:16

Само един път ми се е налагало да бъда с детето си в болница и втори път не искам да го преживявам.Няма да коментирам стреса покрай заболяването, но си платих за мизерни условия, подобие на баня почти без топла вода, храна даже не ми се полагаше, а добре, че близките ми носеха. Разбирам, че всичко струва пари, но поне като взимаш, трябва да предложиш нормални условия. Иначе за да бъда до детето си в такава ситуация, съм съгласна и на стол да спя или свряна в ъгъла на леглото му. Тогава какво ще плащам?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 17:06

За мен дори мога да кажа, че е извратено плащането, никой нормален родител не би оставил детето си в такава ситуация самичко. В такива моменти има най-голяма нужда от грижите на родителите си и от вниманието на майка си, това е подкрепа. Извратено е, че досега се е плащало, искрено се надявам, че ще спре тази безумна практика реално!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот pravilno » 12 Мар 2016, 12:32

Чакайте сега! Съгласна съм, че в държавните болници условията са под всякаква критика и затова повечето хора са съгласни да си плащат малко повече, но да им е приятно що -годе. Ами частните болници като ти предлагат по-добра услуга, ще си плащаш и да си само придружител. Леглото, което заемаш, храната, която консумираш, нали се плащат от болницата? Ти като вършиш услуга на някого, свързана с пари, нали очакваш той да ти ги върне или да ти плати?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Вярвате ли, че ще отпадне такса за придружител на дете в болница?

Мнениеот asdddwww » 23 Мар 2016, 11:53

pravilno написа:Чакайте сега! Съгласна съм, че в държавните болници условията са под всякаква критика и затова повечето хора са съгласни да си плащат малко повече, но да им е приятно що -годе. Ами частните болници като ти предлагат по-добра услуга, ще си плащаш и да си само придружител. Леглото, което заемаш, храната, която консумираш, нали се плащат от болницата? Ти като вършиш услуга на някого, свързана с пари, нали очакваш той да ти ги върне или да ти плати?

Кой ти казва, че те хранят там? Къде живееш ти? Отвъд дъгата ли?! Никой не те пои или храни. Обикновено леглото, което ти предлагат не е по-различно от същото легло, което е на детето ти. Отгоре на всичкото, дори и в частните болници, много често се случва така, че вземат луди пари за придружител, а в услугата ти на придружител не влиза абсолютно нищо.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта