Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот penny » 07 Фев 2017, 13:04

Знахарите могат да объркат работата само и да влошат състоянието. Не знам как не ги е страх да си експериментират с живота на хората. Това не е като да счупиш машина и после да я поправиш както на теб ти дойде.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Фев 2017, 10:16

penny написа:Знахарите могат да объркат работата само и да влошат състоянието. Не знам как не ги е страх да си експериментират с живота на хората. Това не е като да счупиш машина и после да я поправиш както на теб ти дойде.

Те нямат никаква връзка с пациента, нямат отговорност, която да носят, т.е. няма доказване, че тоя ти е рязал небцето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот dejavu » 13 Фев 2017, 11:17

Щитовидната жлеза не е шега работа, хайде някоя билка бих пробвала с лекарствата, като знам, че помага, но такива чак експерименти не.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот maslinka21 » 01 Мар 2017, 12:24

Jeanne написа:За щитовидната жлеза - отиди при Бай Таню в Гълабово, обл. Нова Загора. Той провежда импулсна терапия. Процедурата е много бърза и струва 10 лв. Но се ходи всеки месец, до като той каже че си здрава. Може да му вярваш. Моето подобрение е много голямо, но имам да ходя още 3-4 пъти. Други около мен също са доволни и смятаме че той ще ни излекува. Много хора е излекувал.
Успех!


Jeanne, аз сега ходя при бай Тоньо, досега съм минала 2 процедури. Исках да те попитам, какво стана с твоето лечение? Получиха ли се нещата?
maslinka21
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Фев 2016, 15:42

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот maslinka21 » 13 Апр 2017, 04:40

Jeanne, моля те, сподели, какво се случва с теб и как се чувстваше по време на терапията (времето от едната процедура до другата) Ако не е проблем даже, моля те да оставиш някакъв e-mail или скайп да се свържа с теб! Спешно ми е
maslinka21
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Фев 2016, 15:42

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Ния » 20 Окт 2018, 16:32

Здравейте! Реших да споделя с вас относно посещенията си при бай Тоньо в Гълъбово! За него ми разказа моя близка, която се лекува около година с неговия метод, имаше три възела, от който в момента последният вече е почти стопен. Аз въпреки всичко бях малко резервирана, но все пак реших да опитам тази възможност, пред другата, която е за цял живот.... знаете как е. След първото си посещение не усетих нищо, не беше болезнено, но и промяна в състоянието ми нямаше. Мина 1 седмица от второто ми посещение.... и сега не нога да повярвам и да се нарадвам, може би това ме потикна да ви пиша! От години не се бях чувствала толкова енергична, жива, женствена, мотивирана и дейна.... И, вече се бях отказала да се боря с килограмите, гокато усетих промяна в това как ми стоят дрехите, каква беше изненадата ми като се качих на везната,.... 3 кг. надолу без усилия и мъки и диети! Ще продължа да посещавам бай Тоньо докато е нужно! Да е жив и здрав! Това е моето изпитание и намерих облекчение и помощ, благодарение на споделена информация. За това си позволих да ви пиша и разкажа! Със здраве на всички и успех в борбата с това ужасно, смазващо и нелечимо, според ендокринолозите, заболяване!
Ния
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2018, 16:06

Бременност и високо ТСХ

Мнениеот tatiana.georgieva » 22 Юли 2019, 22:12

Здравейте! От години имам завишено ТСХ и пия еутирокс по схема 50мг и 25. Заживях в чужбина и забременях. Тук лекарите са на ниво фелдшери... ужасно съм притеснена. Накраттко, изследваха ми кръвта в 1ви триместър и всичко беше ок. Втори триместър имах само видеозон,,, казаха, тук е така. Ве1е съм в 6ти мес...настоях за изследане и ТСХто ми беше 7,5. Бог знае от кга е така. Промениха ми дозата. На видеозона плода беше ок. Развива се нормално и без измения. Знам колко важен е тиродният хормон за развитието на бебето, Въпросът ми е,,, възможно ли е да има последствия за плода... малформации, забавено развитие и т.н. Благодаря предварително
tatiana.georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2017, 01:24

Re: Бременност и високо ТСХ

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Юли 2019, 00:25

tatiana.georgieva написа:Здравейте! От години имам завишено ТСХ и пия еутирокс по схема 50мг и 25. Заживях в чужбина и забременях. Тук лекарите са на ниво фелдшери... ужасно съм притеснена. Накраттко, изследваха ми кръвта в 1ви триместър и всичко беше ок. Втори триместър имах само видеозон,,, казаха, тук е така. Ве1е съм в 6ти мес...настоях за изследане и ТСХто ми беше 7,5. Бог знае от кга е така. Промениха ми дозата. На видеозона плода беше ок. Развива се нормално и без измения. Знам колко важен е тиродният хормон за развитието на бебето, Въпросът ми е,,, възможно ли е да има последствия за плода... малформации, забавено развитие и т.н. Благодаря предварително

Уважаема tatiana.georgieva,
целта на ехографското изследване е да търси проблеми в развитието на плода. Щом за момента не се откриват проблеми с плода е малко вероятно такива да съществуват.
Това, че са установили малко по-високо ТСХ е лесно решим проблем, който ще се коригира с повишаване на дозата. Едва ли може да се отговори кога се е повишила стойността му. Така или иначе, повишението не е в стойност, която би ни притеснила за изхода на бременността. Рискът от загуба на бременността зависи не само от това дали има повишено ТСХ, но и за причината за повишаването му. При пациентки с тиреоидит на Хашимото, които са имали/имат повишено анти-ТРО, рискът е по-голям. При пациентки с нормални стойности на анти-ТПО при такова ТСХ не е доказано наличието на повишен риск за загуба на бременността или преждевременно раждане. Хормоните на щитовидната жлеза са свързани с развитието на нервната система. Няма едностранен отговор в различните проучвания, дали такава стойност на ТСХ би довела до съществена промяна в нервно-опознавателните функции. Със сигурност наличието на такава стойност, няма как да се свърже със забавено развитие.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Маринаа » 01 Ное 2019, 08:50

Здравейте!

На 58 години съм след операция на щитовидната жлеза. Това, което много ме впечатлява, е че при посочени от лабораторията референтни граници на TSH 0,27-4,20 (в които влизам), моят ендокринолог търси доза на L-тироксина, който приемам, за да ме вкара в граници 1.5-5.5. Към момента това не се оказва възможно и продължаваме да променяме дозите от много време. Никъде не намирам тези стойности като посочени за норма. Moля за еднозначен отговор, има ли основание ендокринологът ми за това или да живея спокойно, след като съм в нормата, посочена от лабораторията.

Благодаря!
Маринаа
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Ное 2019, 08:43

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Ное 2019, 09:55

Маринаа написа:Здравейте!
На 58 години съм след операция на щитовидната жлеза. Това, което много ме впечатлява, е че при посочени от лабораторията референтни граници на TSH 0,27-4,20 (в които влизам), моят ендокринолог търси доза на L-тироксина, който приемам, за да ме вкара в граници 1.5-5.5. Към момента това не се оказва възможно и продължаваме да променяме дозите от много време. Никъде не намирам тези стойности като посочени за норма. Moля за еднозначен отговор, има ли основание ендокринологът ми за това или да живея спокойно, след като съм в нормата, посочена от лабораторията.
Благодаря!

Уважаема Маринаа,
наистина няма никъде оказани точно тези прицелни стойности. Те са Ви казани като индивидуална цел, за да дадат ориентир какво се цели във вашия случай. Тези стойности не са много по-различни от референтните граници за лабораторията, поради което е малко вероятно точно това да е единствената причина за това да не сте с уточнена доза. За съжаление нямам представа какъв точно е проблема с дозата Ви, но и след уточняването й ще се наложи периодично изследване на хормоните. Това не е естествения начин на получаване на хормоните и за да няма проблем периодичния контрол е много важен.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта