Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот klara » 24 Мар 2016, 14:19

Има неща, които не можем да си обясним. Поредно доказателство е случаят с едно 19-годишно американско момче, което оцелява при три атентата. Да, правилно прочетохте - ТРИ! Късметът му се усмихва на Бостънския маратон, в Париж и сега в Брюксел. При предишните няма наранявания, сега е улучен от шрапнел в крака и е получил изгаряния, но ще се оправи. Момчето обикаля света със свои съмишленици мормони. Как си обяснявате подобно стечение на обстоятелствата, подобен късмет? Смеете ли да кажете, че съдбата не е предначертана? Привържениците на философията, че човек сам чрез изборите си определя участта си как биха обяснили подобно нещо? Да избегнеш три пъти смъртта не е ли да изчерпиш късмета си за цял живот? :smile:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот pravilno » 24 Мар 2016, 14:44

Това не е късмет за мен, това момче явно има силен ангел пазител! Не мога да си представя дори един път да преживея такова нещо, а той цели три!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот Mon_ton » 24 Мар 2016, 15:59

pravilno написа:Това не е късмет за мен, това момче явно има силен ангел пазител! Не мога да си представя дори един път да преживея такова нещо, а той цели три!

Защо да не, ще се хвърлиш в огъня ли? Човекът е бил на подходящо място - далеч от опасността. Това е късмет, а късмета дали идва от ангел пазител или не, .... само ангелите си знаят. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот Pipilota » 24 Мар 2016, 17:01

Наистина е голям късмет това - да успееш да се измъкнеш от смъртта. Не мисля обаче, че късмета има лимит, просто има нещастието да попада на неподходящите места, по неподходящото време. Това късмет ли е?! :) Така че всичко е 50:50. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот penelopa » 24 Мар 2016, 18:03

Ето още едно доказателство, че има съдба и е предопределено кое как да се случи. Всичко си е драснато някъде.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот ТаскоТасев » 27 Мар 2016, 11:09

Има нещо което ни пази,когато трябва. Освен многото опасности през живота ми,когато съм бил на косъм,имам и специален случай. На седем години се качих на върха на железно решетъчен стълб,далекопровод двадесет киловолта,който захранва мина болшевик. И се изпиках на проводниците!!! Още нямам земно обяснение,освен да е изключен далекопровода,което за мините е рядкост.
ТаскоТасев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Мар 2016, 10:53

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот analizatorka » 28 Мар 2016, 08:54

ТаскоТасев написа:Има нещо което ни пази,когато трябва. Освен многото опасности през живота ми,когато съм бил на косъм,имам и специален случай. На седем години се качих на върха на железно решетъчен стълб,далекопровод двадесет киловолта,който захранва мина болшевик. И се изпиках на проводниците!!! Още нямам земно обяснение,освен да е изключен далекопровода,което за мините е рядкост.


Извадил си голям късмет! Господ ли, какво ли те е пазило тогава, дано добре да си уползотворил шанса си :grin: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот Rali_hr » 28 Мар 2016, 12:38

ТаскоТасев написа:Има нещо което ни пази,когато трябва. Освен многото опасности през живота ми,когато съм бил на косъм,имам и специален случай. На седем години се качих на върха на железно решетъчен стълб,далекопровод двадесет киловолта,който захранва мина болшевик. И се изпиках на проводниците!!! Още нямам земно обяснение,освен да е изключен далекопровода,което за мините е рядкост.

хаха :) ето за това сега не пускаме 7 годишните сами навън :lol: наистина си извадил огромен късмет, само дано както има твърдения отгоре, да не ги изхабил късмета си за цял живот. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот silver933 » 28 Мар 2016, 15:02

Не знам тоя дали си е изхабил късмета, но според мен е по-голямо нещастие, че все попада на такива места. :) Да е жив и здрав и му пожелавам по-малко екстремни ситуации около него. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Да избегнеш три пъти смъртта - късмет или съдба?

Мнениеот Snejna » 28 Мар 2016, 15:43

Понякога човек без да съзнава "удря" кьоравото както се казва и има някой невероятно голям късмет ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта