Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот Jully » 31 Мар 2016, 13:52

И като стане някоя беля.... е сутринта ги гледам наредили се трима и тримата между две пешеходни пътеки. Разбирам, че са възрастни хора и не им се ходи, но ако стане някой инцидент ще са или на оня свят, или в положение залежани у дома, защото на стари години възстановяването в много трудно и почти невъзможно. Но кой ли ти мисли за това?!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот roksana » 05 Апр 2016, 15:29

Учудвам се на твърдоглавието им. Хем вижда, че не е така и не е прав, ама продължава да си държи на своето. И все едно нарочно си правят каквото са решили, дори и да се претрепят. Вярно е, че после тегло се тегли с тях като легнат на едно място. Насила предизвикват лошото.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2016, 12:33

roksana написа:Учудвам се на твърдоглавието им. Хем вижда, че не е така и не е прав, ама продължава да си държи на своето. И все едно нарочно си правят каквото са решили, дори и да се претрепят. Вярно е, че после тегло се тегли с тях като легнат на едно място. Насила предизвикват лошото.

Нека не забравяме, че тези хора са родители и имат семейства, които ги е грижа за тях. Тегло се тегли с тях направо ми бърка някъде, нима вие няма да остареете и да станете нечие тегло?! ужас!!!!!!!!!
А това, че са безотговорни на пътя е друг въпрос, който не е свързан с теглото и с мъката от това, да имаш възрастен човек близо до себе си!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот mamina » 07 Апр 2016, 12:51

Pipilota написа:
roksana написа:Учудвам се на твърдоглавието им. Хем вижда, че не е така и не е прав, ама продължава да си държи на своето. И все едно нарочно си правят каквото са решили, дори и да се претрепят. Вярно е, че после тегло се тегли с тях като легнат на едно място. Насила предизвикват лошото.

Нека не забравяме, че тези хора са родители и имат семейства, които ги е грижа за тях. Тегло се тегли с тях направо ми бърка някъде, нима вие няма да остареете и да станете нечие тегло?! ужас!!!!!!!!!
А това, че са безотговорни на пътя е друг въпрос, който не е свързан с теглото и с мъката от това, да имаш възрастен човек близо до себе си!


Понякога е много свързано! Разбира се, всеки има дълг към родителите си и трябва да се грижи за тях, когато остареят, колкото и да е трудно, за това спор няма. Но понякога насила се предизвикват проблемите. Моята баба решила да се изхитри и да пресече на непозволено място. Резултатът сами се сещате - месеци на легло, неподвижна. Родителите ми постоянно търчаха от града до село, накрая майка ми напусна работа, защото не можеше да я оставят без човек. А как се къпе, облича и слагат памперси на голям човек? Едва ли ви трябват повече подробности! Ами когато близкият ви е с деменция и не знае какво е ял или правил преди 5 минути, защото има и такива хора? Това са човешки същества и не можеш да ги захвърлиш на улицата като парцал, защото ти е трудно да ги гледаш. Но питайте дали не им е непосилно на такива семейства и дали не теглят тегло! Да викаме само пази, Боже, че и нас може да ни чака. Най-добре е да се радваш на спокойни старини, но не винаги така се развиват нещата.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Апр 2016, 09:47

Лошото е, че тея които пресичат, дори и да предизвикат проблем, после залежаването и т.н. е съвсем друг въпрос. :) Но и аз се дразня, когато се прави драма, защото всички ни чака старост, залежаване и т.н. да и памперси на възрастен, като минала по тоя път със сигурност не беше лесно, ама се случва и точка.
Въпросът е да се научим и ние самите като шофьори да сме малко по-внимателни, защото не са само възрастни хора, а и млади и деца също са заплаха. Не може в града да караш с бясна скорост, не се знае от къде може да ти изкочи някой.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот Rali_hr » 22 Апр 2016, 10:35

Вчера един идиот на пешеходната щеше да ме изпрати и мен в леглото, но за щастие се размина. Не знам за къде бързат из тея градове, не трябав ли малко повече внимание, особено и сега, когато има толкова силно слънце в пиковите часове и се заслепяват всички! Призовавам ви да внимавате хора ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Безотговорността на пенсионерите пешеходци

Мнениеот pravilno » 28 Апр 2016, 09:56

Времето е хубаво вече и хората почнаха да щъкат насам-натам. Деца с колелета хвърчат, майки с колички, заприказвали се баби и дядовци пресичат :grin: . Да се чуди човек в населено място защо форсират, засилват се и като наближат пешеходна пътека и на нея има хора или гърбица, набиват спирачки като луди!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта