Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Elica » 29 Мар 2016, 12:16

Здравейте! От няколко месеца отглеждам малко кученце, но за нещастие днес, докато го е развеждала майка ми сутринта го е загубила. Не мога да изляза от работа сега и се чудя как да го намеря възможно най-бързо, когато тръгна след малко. :sad: Много ми е мъчно за малкия ни Лъки, надявам се скоро да го открием! Не знам кое е по-важно, да търсим из града, да обявим листовки с възнаграждения, да правя публикации из социалните мрежи?
Ако някой е преживял подобно нещо, ще се надявам, ако сподели опит! :sad:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот penelopa » 29 Мар 2016, 12:54

Elica написа:Здравейте! От няколко месеца отглеждам малко кученце, но за нещастие днес, докато го е развеждала майка ми сутринта го е загубила. Не мога да изляза от работа сега и се чудя как да го намеря възможно най-бързо, когато тръгна след малко. :sad: Много ми е мъчно за малкия ни Лъки, надявам се скоро да го открием! Не знам кое е по-важно, да търсим из града, да обявим листовки с възнаграждения, да правя публикации из социалните мрежи?
Ако някой е преживял подобно нещо, ще се надявам, ако сподели опит! :sad:


Много неприятно! Доста широк периметър от мястото, където сте го загубили, трябва да обиколиш. Хващай цялото семейство и обикаляйте, ослушвайте се за жално скимтене, сигурно умира от страх горкото.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Elica » 29 Мар 2016, 13:07

Знам ли, надявам се само да не го е прибрал някой, и да скимти някъде по-добре, отколкото някой да го е харесал ;(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Slavena » 29 Мар 2016, 13:34

Точно си се отървала. :mrgreen:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Anka » 29 Мар 2016, 14:38

Съжалявам, че си загубила животинчето. Разлепи снимки и напиши добро описание, ако има нещо характерно, било то и някаква шарка, това ще помогне да се познае точното куче. Задължително пиши за възнаграждение, иначе никой не би го върнал :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Lili_pili » 29 Мар 2016, 15:09

Ооо, милото! Не мога да си представя да загубя моя сладък Лари, представям си какъв ужас изживяваш! Надявам се да успеете да го намерите. Съберете се цялата къща и се ослушвайте, обиколете навсякъде и по най-необичайните неща. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот pavleta » 30 Мар 2016, 10:12

И ние миналата година изгубихме нашето. Обикаляхме много, но не го открихме. Късно през нощта то само се върна :grin: . Извадихме късмет, че някой не го беше отмъкнал. Оттогава се замислихме дали да не му сложим чип и GPS предавател.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот fawla » 31 Мар 2016, 09:44

pavleta написа:И ние миналата година изгубихме нашето. Обикаляхме много, но не го открихме. Късно през нощта то само се върна :grin: . Извадихме късмет, че някой не го беше отмъкнал. Оттогава се замислихме дали да не му сложим чип и GPS предавател.

Чипът никаква работа не върши, освен, ако не го намери същия ветеринар, при който е сложен чипа и той да провери в собствената си база данни, иначе няма единен регистър, по който да може чипирано куче да се разпознае, ако на това се надяваш. Този GPS предавател е адски странен! :shock: на каишката ли мислиш да сложиш нещо?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот Snejna » 31 Мар 2016, 11:36

С чиповете наистина идеята им беше супер, но няма обща база данни, което прави реално поставянето им почти безсмислено. :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как най-ефективно да открия изгубен домашен любимец?

Мнениеот balsam » 31 Мар 2016, 14:03

С чипа евентуално можеш да докажеш, че това е твоето куче, ако някой ти го е откраднал. Като се запъне и каже крадеца, че е негово кучето, с номера от чипа лесно можеш да го обориш.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron