Позволени лекарства при бременност?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот Innerlane » 07 Апр 2016, 14:32

В никой месец от бременността не е полезно да се пият каквито и да било лекарства, разреждащи кръвта, каквито са ибупрофенът и аспиринът, освен ако няма налично специфично заболяване и лекарят не е преценил, че ползата е по-голяма от евентуалната вреда. Има проведени изследвания, които доказват вредата на тези лекарства, а в първото тримесечие се развиват всички системи на бебето и тогава то е най-уязвимо към всичко, което майката приема :!: :idea:
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот Snejna » 07 Апр 2016, 15:18

Да и аз знам, че аспирин и подобни се дават, само ако жената има проблеми, тогава е наложително да се използват такива неща. Важното е наистина винаги да се консултираме с лекар, преди да вземаме каквито и да е било лекарства.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2016, 16:41

Като бременна даже не смеех и нош-па да пия. За щастие имах много лека бременност и не ми се наложи да се тормозя с нищо и така си спестих лекарства. Винаги след консултация трябва да се пие нещо, защото не се знае дали за всеки е добре. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот klara » 07 Апр 2016, 17:00

rabotnata pchela написа:Като бременна даже не смеех и нош-па да пия. За щастие имах много лека бременност и не ми се наложи да се тормозя с нищо и така си спестих лекарства. Винаги след консултация трябва да се пие нещо, защото не се знае дали за всеки е добре. :)


И аз бях така, пила съм само лекарство за вдигане на хемоглобина, което гинеколога ми го изписа. Беше гадно и от него получавах сериозен дискомфорт, но нямаше как.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот Ani_ » 08 Май 2019, 10:43

За каквито и да било лекарства, винаги съм се консултирала с проследяващия. Ако е само за мен, бих била по-смела, но при положение, че нося отговорност и за детето - не смея.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Позволени лекарства при бременност?

Мнениеот Таня Иво » 29 Май 2019, 10:08

Тия неща се обсъждат с гинеколога. Може да са позволени, но всяка бременност си е специфична и не се знае в конкретния случай дали дадено лекарство не би навредило.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта