Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот Galina.bg » 04 Апр 2016, 12:38

Дъщеря ми е на 3 години и едно от най-страшните и неща на света за нея е да и се пръска в носа/капки да се капят. Явно нослето и е много чувствително или има някакъв страх от минала манипулация, но поради тази причина не дава нищо да и се прилага. Резултатът от това е запушен нос, който я мъчи със седмици и мъчителна кашлица.
Има ли някакъв трик, по който мога да я "измамя" и да и пръсна в нослето?
Има ли други мами тук, които имат подобен проблем? Ще се радвам на мнение, много ми е досадно, а тъкмо сега идва сезонът на алергиите.
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот Malina » 04 Апр 2016, 13:50

Много неприятно, явно обаче, че трикове няма, защото така или иначе усещането ще е същото, а с държане и стискане ще стане още по-неприятно. Знам, че някои майки използват метода да се намаже нослето отвътре с мас и отпушвало. Евентуално по този начин да склони да направите нещо за да се почисти нослето. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот Andrey » 04 Апр 2016, 14:23

Няма ли да се съгласи да ѝ направите някакви инхалации? :roll: Макар че те май са още по-неприятни. :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот mamina » 04 Апр 2016, 14:43

Аз го представях като игра, уж си пръсках на мен и почвах да кихам смешно. Разсмивах така сина и после го карах да пробва и той дали няма да се разсмее. Така първите няколко пъти и после нямаше проблем.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот Роуз » 29 Мар 2019, 11:02

Децата обичам сами да правят нещата. Ако я научете да си пръска сама, като игра, ще е забавно и няма да го възприема като задължение.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Дъщеря ми има страх от пръскане в носа. Какво да правя, за да облекча запушеното носле?

Мнениеот Петя Георгиева » 02 Апр 2019, 10:10

И вкъщи е така, затова караме само на гелове, мазила и тем подобни. Примерно, Низита спрей за носле, има вариант и като мас за нос. Тогава ми позволява. Може и при вас с мазането да се получат нещата.
Виброцил, например, има капки, освен спрей.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта