От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот lussy » 05 Апр 2016, 16:26

Направо съм възмутена от Blizoo! Миналата година сестра ми си дойде от чужбина и ме помоли да подготвя апартамента й за пристигането на нея и семейството й. Понеже щяха да останат повечко време, заедно с включването на тока трябваше да пусна и кабелна телевизия. Спрях се на Blizoo без някаква особена причина, просто те ми попаднаха. Отидох в офиса им, обясних за какво става дума, изрично подчертах, че става въпрос за ползване на услугата не повече от два месеца. Уж всичко беше ясно, точно, подписахме договор, платих за първия месец и си отидох с мисълта за добре свършена работа. Изтекоха тези два месеца, сестра ми и децата си заминаха и аз отидох да прекратя договора. Подписах, че се отказвам от услугата, платих, каквото дължах, и си отидох по живо, по здраво. Каква беше изненадата ми, когато сега получавам известие, че дължа такса за тях и трябва да платя! Е така започна ходенето ми по мъките. То не беше разкарване до офиса им, не беше показване на документ, че е прекратен договора и всичко е изплатено. Едва ли не трябваше да доказвам, че имам сестра, а не брат! Ако сте попадали в такава ситуация, как се откопчихте? Защо подобни фирми си позволяват да ни притискат и изнудват така?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот klara » 05 Апр 2016, 16:40

Не си първата, за която чувам, че има подобен проблем. На мен не ми се е случвало, но имам доста познати, които минаха през подобно въртене на шиш. С много настояване и чак заплахи успяха да се откъснат от некоректни оператори или фирми.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот Pipilota » 06 Апр 2016, 09:19

Стават такива грешки, не знам защо всички вдигате голяма врява за подобни неща, не е като да се е получил някой съдебен казус, а сте се разбрали. Винаги има възможност да се получи разминаване на информацията и на грешки, затова трябва да се пазят документите, за да се докаже. Не е голяма драма и болка за умиране. Много често, ако са надвзели дадена сума и са взели нерегламентирано пари ги връщат, така че .. излишен драматизъм.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот pravilno » 06 Апр 2016, 11:17

Pipilota написа:Стават такива грешки, не знам защо всички вдигате голяма врява за подобни неща, не е като да се е получил някой съдебен казус, а сте се разбрали. Винаги има възможност да се получи разминаване на информацията и на грешки, затова трябва да се пазят документите, за да се докаже. Не е голяма драма и болка за умиране. Много често, ако са надвзели дадена сума и са взели нерегламентирано пари ги връщат, така че .. излишен драматизъм.


Явно не си попадала в подобна ситуация. Това не е обикновено недоразумение, а политика на много фирми. Не може изрично да си прекратил договора си и да ти се обадят след няколко месеца, че дължиш еди какво си сума при условие, че не ползващ изобщо вече услугата!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот daniela.stoqnova » 23 Ное 2016, 23:59

платила съм си задълженията в предпоследния месец за да прекратим договора. карат ме да плащам за вече прекратена услуга без да съм я ползвала.
daniela.stoqnova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2016, 18:10

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот pitanka » 24 Ное 2016, 09:44

Редовен номер, принуждават хората да плащат за нещо, което вече не искат да ползват. Все едно те наказват за това, че не искаш вече да си техен клиент. Доста често срещана практика и при кабелните, и при мобилните оператори.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2016, 17:09

pitanka написа:Редовен номер, принуждават хората да плащат за нещо, което вече не искат да ползват. Все едно те наказват за това, че не искаш вече да си техен клиент. Доста често срещана практика и при кабелните, и при мобилните оператори.

Което е много грозно и малоумно! Но извиват ръцете, което е много, много грозно! Не, че е въпросът в още някой лев, но да ти кажат това и това дължиш. При мен имаше проблем с мтел сменях се на друг оператор, 10 пъти ги питах дължа ли им нещо и след 2 седмици ми звъни някаква жена да ме уведоми, че имам задължение. Познайте колко ги навях и насях! Но разбира се, това не помага, те са дебилоустойчиви тея!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот fairy » 28 Ное 2016, 21:47

Не се ли научиха вече как да не гонят клиентите си? В България никой не те бръсне за нищо.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 13:20

fairy написа:Не се ли научиха вече как да не гонят клиентите си? В България никой не те бръсне за нищо.

Те се възползват, защото тея неща в наши дни са необходимост, а и ние българите сме такива, че все навеждаме глава, да не разваляме рахата... тъй че какво се учудваш..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: От кабеларката ме карат да плащам за вече прекратена услуга

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 23:18

Нямат ли някаква база данни да си отбелязват тия хора? Как ще искат пари за нещо, което не си ползвал? Не мога да разбера защо все тук минава тоя номер!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron