Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот pavleta » 07 Апр 2016, 09:28

Новачка съм в разделното хранене още :grin: и затова искам да попитам може ли кайма да съчетая с ориз, напхример пълнени чушки с кайма и ориз? Много ги обичам :???: !
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2016, 09:44

Не знам от къде моята жена намери една таблица, която я е залепила на хладилника. Сложена е там, че да ни напомня. Като цяло я следваме около 5-6 дена в седмицата и едни или два разпускаме и смесваме прасета и хипопотами. :lol: Но жената е по-стриктна. :mrgreen:
010022031.jpg
010022031.jpg (153.97 KiB) Прегледано 585 пъти
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2016, 09:45

pavleta написа:Новачка съм в разделното хранене още :grin: и затова искам да попитам може ли кайма да съчетая с ориз, напхример пълнени чушки с кайма и ориз? Много ги обичам :???: !

Естествено, че не. :mrgreen: Месо с ориз, месо с картофи, месо с хляб, месо с яйца, месо със сирене не може. Месото може само със зеленчуци - краставици, домати, тиквички, рукола, патладжан, бамя и т.н., но не може с ориз. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Lollipop » 07 Апр 2016, 11:19

А ето! .. :D тук в таблицата на Локумът пише, че доматите се съчетават със сирене и месо! :) Докато в моята пише, че е желателно да се ядат по-скоро самостоятелно. На Локума таблицата повече ми харесва. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Kaya » 07 Апр 2016, 14:21

Благодаря ви! :) Явно има някои неразбории все още! :)
Днес обядвах салата (краставица с домат, лук и маслини) с малко хляб! :) Много вкусно ми се стори, а и така добре се заситих. Не знам дали разделното хранене, до толкова, до колкото го разбирам, би ми помогнало да си върна формата от преди раждането.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2016, 16:40

Оф, аз все се опитвам, но не ми се получава. :( Уж съм наясно с основните принципи, но не става. :) моята скъпа половинка хич не иска да се включи и все трябва да готвя за него и така става едно безкрайно готвене, а той не желае и не желае да се включи по някакъв нормален начин, а и за самия него ще е полезно ама нъц. :mad:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот balsam » 08 Апр 2016, 09:59

Според мен трябва да се прави разлика между съчетаване на храната и разделно хранене. Първото е да напаснеш различните вкусове, да ги сготвиш така, че да не си "противоречат", а разделното хранене е това, за което говорите - да не се комбинират дадени продукти с други. Понеже съм фенка на "Мастер шеф", гледам, че там готвят месо с картофи и ориз, млечни сосове с месо и други "непозволени" комбинации. И се получават божествени работи. А готвачите са специалисти по храната. Толкова ли е грешно и вредно?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Апр 2016, 11:14

balsam написа:Според мен трябва да се прави разлика между съчетаване на храната и разделно хранене. Първото е да напаснеш различните вкусове, да ги сготвиш така, че да не си "противоречат", а разделното хранене е това, за което говорите - да не се комбинират дадени продукти с други. Понеже съм фенка на "Мастер шеф", гледам, че там готвят месо с картофи и ориз, млечни сосове с месо и други "непозволени" комбинации. И се получават божествени работи. А готвачите са специалисти по храната. Толкова ли е грешно и вредно?

Мисля, че темата много правилно дава отговор за какво съчетаване става въпрос. Не виждам да се споменават вкусови съчетавания, като това да ти е вкусно да ядеш пържени картофи с чеснов сос. Да, супер комбинация е, но е много далечна от смисъла на темата, която виждаме.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот kauda » 08 Апр 2016, 12:00

Виждам, че не сте много запознати с повечето подробности, ако имате нужда пишете ще ви кажа каквото знам. :) На първо време се сещам за нещо много важно, което е свързано с плодовете и зеленчуците:
Най-важното за плодовете е, че трябва да се ядат задължително преди хранене. Комбинации са позволени между плодовете, с изключение на банан, диня и пъпеш, които се ядат самостоятелно. Т.е. няма сиренце с диня, въпреки че много го обичаме. :mrgreen:
Киселите плодове може да ги добавяте към мюсли и кисело мляко, а понякога и към сирена. :)
Доматите задължително въпреки че не са плод, е добре да не се комбинират с филийки. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Rali_hr » 08 Апр 2016, 14:13

Старая се да се ограничим до тези храни, разбира се. Но не съм много наясно, а и все има нещо, което ме сбърква и спъва, но се радвам, че тук много хора се интересуват, та се надявам да сме си от полза.:)
Обикновено се старая този режим да го наложа и на малките, но не ми се получава всеки път. :mrgreen:
Мисля, че е хубаво да си споделяме и кой какво е хапвал и да си даваме идеи! :)
Днес малко съм през къра, ама си хапнах :mrgreen: кашкавал пане със зелева салата. Като цяло е добра комбинация, но пък за сметка на това е тежко.
Пих смути с цвекло, ябълки - кисели, морков. Цвеклото е от скорбялните зеленчуци нали? какво мислите за тази комбинация?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта