Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот mix_twix » 13 Апр 2016, 09:27

Rali_hr написа:Старая се да се ограничим до тези храни, разбира се. Но не съм много наясно, а и все има нещо, което ме сбърква и спъва, но се радвам, че тук много хора се интересуват, та се надявам да сме си от полза.:)
Обикновено се старая този режим да го наложа и на малките, но не ми се получава всеки път. :mrgreen:
Мисля, че е хубаво да си споделяме и кой какво е хапвал и да си даваме идеи! :)
Днес малко съм през къра, ама си хапнах :mrgreen: кашкавал пане със зелева салата. Като цяло е добра комбинация, но пък за сметка на това е тежко.
Пих смути с цвекло, ябълки - кисели, морков. Цвеклото е от скорбялните зеленчуци нали? какво мислите за тази комбинация?

Да, те са от скорбялните, ама са лекоскорбялни, т.е. май може да си ги комбинираш по-спокойно, но ако искаш на 100% разделно хранене, то определено такива трябва да ги ядеш само с друг тип зеленчуци.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2016, 15:08

Оф, голяма е философия и това разделно хранене, пък и не е вкусно колкото пицата. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2016, 15:30

Е то ако беше вкусно като пицата щеше да е много хубаво, но уви. ;) Дори и пицата не е позволена явно, според здравословното хранене, това вече е жестоко! :(
Иначе наистина има много разминавания, гледах дори и страхотна комбинация от рукола, цвекло и сирене, според мен е ОК, но според други цвеклото няма работа в подобна комбинация.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот iwoni » 14 Апр 2016, 11:39

Знаете ли, че месото и алкохолът са несъвместими? Алкохолът пречи на храносмилането и усвояването на белтъците от месото. А няма маса без месо и алкохол в Българско :grin: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2016, 14:13

iwoni написа:Знаете ли, че месото и алкохолът са несъвместими? Алкохолът пречи на храносмилането и усвояването на белтъците от месото. А няма маса без месо и алкохол в Българско :grin: .

Разбира се, нали за това в темата се говори за правилното съчетаване на храните и за здравословното хранене, то като цяло изключва алкохола, така че ... :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот zagrijena » 14 Апр 2016, 14:18

Аз искам да попитам вярно ли е, че някои храни, които не се приемат с бял хляб, може да се ядат, ако хлябът е пълнозърнест?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот S_Milenska » 22 Апр 2016, 12:02

zagrijena написа:Аз искам да попитам вярно ли е, че някои храни, които не се приемат с бял хляб, може да се ядат, ако хлябът е пълнозърнест?

Хм. :) не ми се вижда по никакъв начин логично и смислено :) Той и пълнозърнест хляба е въглехидрат.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 14:30

S_Milenska написа:
zagrijena написа:Аз искам да попитам вярно ли е, че някои храни, които не се приемат с бял хляб, може да се ядат, ако хлябът е пълнозърнест?

Хм. :) не ми се вижда по никакъв начин логично и смислено :) Той и пълнозърнест хляба е въглехидрат.


Разликата е в хранителното им съдържание. Пълнозърнестият съдържа много повече фибри, витамини и минерали затова по-добре се съчетава с някои храни.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Mon_ton » 13 Май 2016, 10:37

Какво знаете за авокадото, с какво се комбинира? Много често го ям на филийка с домат, но май не е никак правилно, защото нали домата не бива да се смесва с хляб и тя става толкова сложна.. ://
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Май 2016, 14:00

Mon_ton написа:Какво знаете за авокадото, с какво се комбинира? Много често го ям на филийка с домат, но май не е никак правилно, защото нали домата не бива да се смесва с хляб и тя става толкова сложна.. ://

Авокадо с домат може, но проблемът идва във филията, ако е без домата - става. :) като цяло ако решиш много да се замисляш, иначе мисля, че комбинацията е страхотна :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron