Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Rali_hr » 14 Май 2016, 12:07

Monika_Spasova написа:
Mon_ton написа:Какво знаете за авокадото, с какво се комбинира? Много често го ям на филийка с домат, но май не е никак правилно, защото нали домата не бива да се смесва с хляб и тя става толкова сложна.. ://

Авокадо с домат може, но проблемът идва във филията, ако е без домата - става. :) като цяло ако решиш много да се замисляш, иначе мисля, че комбинацията е страхотна :)

Наистина става много сложно, а и не мисля, че е необходимо, лично аз да се затормозяваме толкова. :) ПО-добре е да се спазват основните правила - да не се ядат хамбургери, избягването на бял хляб и баничките и традиционните ни закуски. Трябва да се хапва пълнозърнест в комбинация със зеленчуци, а когато ядем месо, той да е със зеленчуци, а не с картофи :) Толкова стига! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 13:23

Не е нужно чак да се престараваме и стриктно да гледаме да не кривнем от правия път, така е :lol: . Достатъчно е да не прекаляваме с нарушаването на основните изисквания.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2016, 13:33

Rali_hr написа:
Monika_Spasova написа:
Mon_ton написа:Какво знаете за авокадото, с какво се комбинира? Много често го ям на филийка с домат, но май не е никак правилно, защото нали домата не бива да се смесва с хляб и тя става толкова сложна.. ://

Авокадо с домат може, но проблемът идва във филията, ако е без домата - става. :) като цяло ако решиш много да се замисляш, иначе мисля, че комбинацията е страхотна :)

Наистина става много сложно, а и не мисля, че е необходимо, лично аз да се затормозяваме толкова. :) ПО-добре е да се спазват основните правила - да не се ядат хамбургери, избягването на бял хляб и баничките и традиционните ни закуски. Трябва да се хапва пълнозърнест в комбинация със зеленчуци, а когато ядем месо, той да е със зеленчуци, а не с картофи :) Толкова стига! :)

Така най-спокойно се живее. Когато се спазват мноого правила най-много да теглим една.. нашенска и всичко да приключи. Малко и важни неща са от значение. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот balsam » 29 Юни 2016, 15:09

Ако на себе си си налагаш тези правила, е друго. Знаеш как и какво да направиш. Ако се спазват основните изисквания да не се смесват месо с картофи и ориз, изобщо с въглехидрати и като не се смесват съвсем пък несъвместимите храни, работата е добре. Не е нужно да сме и като цербери предполагам :smile: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Авг 2016, 15:54

Всичко е в баланса и най-вече в това да намериш собствения си баланс. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот irka » 23 Авг 2016, 15:58

Аз въпреки че не спазвам правилото да не ям заедно месо с картофи и ориз или месо с хляб и други такива лоши съчетания, не мисля, че ми се отразяват на здравето и килограмите. Не виждам никаква разлика отпреди 5-10 години и сега в състоянието ми.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Авг 2016, 16:04

irka написа:Аз въпреки че не спазвам правилото да не ям заедно месо с картофи и ориз или месо с хляб и други такива лоши съчетания, не мисля, че ми се отразяват на здравето и килограмите. Не виждам никаква разлика отпреди 5-10 години и сега в състоянието ми.

Лошото е, че тези неща идват изведнъж или бавно и тихо., с лек запек, с малка тежест в стомаха и т.н. докато стане по-сложно..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот borkova » 24 Авг 2016, 12:10

Важното е да се обърне внимание, когато се появят тези леки неразположения и да се коригират нещата. Но не се сещаме, че те са от храната и начина, по-който я съчетаваме.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот gabinka_80 » 29 Апр 2017, 10:39

за мен е убийствена комбинация да се яде месо с някакви млечни сосове, сметани, сирене или нещо подобно, а хората масово се хранят по такъв начин. Да е рядкост и от време на време, добре, но постоянно е опасно за здравето! Аз, когаот ям някаква запеканка със сметана или пиле със сметана, после ме къса корема от болки. Явно тялото си знае най-добре, задължително трябва да присъства свежа салата към храненето, например и по-голямо количество зеленчуци.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Знаете ли как правилно да съчетавате храните?

Мнениеот kalina_216 » 29 Апр 2017, 10:59

gabinka_80 написа:за мен е убийствена комбинация да се яде месо с някакви млечни сосове, сметани, сирене или нещо подобно, а хората масово се хранят по такъв начин. Да е рядкост и от време на време, добре, но постоянно е опасно за здравето! Аз, когаот ям някаква запеканка със сметана или пиле със сметана, после ме къса корема от болки. Явно тялото си знае най-добре, задължително трябва да присъства свежа салата към храненето, например и по-голямо количество зеленчуци.

За мен също е странно, аз не ям месо, но дори комбинации от сирене и кашкавал на едно място ми идват тежки, а как хапват ей така смесено без да мслят, нямам идея! после съм сигурна, че се чувстват отвратително.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта