Как обличате бебето през пролетта?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Pipilota » 16 Апр 2016, 12:11

Мда! Много правилно. Звучи странно да обличаш неадекватно много детето. Наистина е по-добре да им е леко хладно и така да се каляват, отколкото да им е горещо и са са нон стоп потни. Точно тези деца, които боледуват най-много са постоянно навлечени. Склонна съм да вяряам, че има връзка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот pravilno » 18 Апр 2016, 09:30

Има връзка, така е. Как няма да се разболяват навлечените деца, като постоянно са им мокри гръбчетата? Гледам ги майките понесли целия гардероб в чантата като излязат на разходка и постоянно преобличат тия деца и се чудят защо все са потни. Ами затова, обличайте по-малко и готово. Сега поне толкова разнообразие от бебешки и детски дрехи има, могат много комбинации да се правят.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 13:28

pravilno написа:Има връзка, така е. Как няма да се разболяват навлечените деца, като постоянно са им мокри гръбчетата? Гледам ги майките понесли целия гардероб в чантата като излязат на разходка и постоянно преобличат тия деца и се чудят защо все са потни. Ами затова, обличайте по-малко и готово. Сега поне толкова разнообразие от бебешки и детски дрехи има, могат много комбинации да се правят.

Всеки си решава, но особено по-малките все ги навличат. Не може навън да 30 градуса,както беше вчер аи онзи ден, а детето да е чорапогащници и с дълги ръкави.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот balsam » 20 Апр 2016, 14:28

То тазгодишната пролет направо лято се оказа и бебоците спокойно може да се поразхвърлят малко :lol: . Да ви питам вие обувате ли чорапки през лятото? Често виждам бебчета с голи крачета, но с чорапки.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2016, 16:01

balsam написа:То тазгодишната пролет направо лято се оказа и бебоците спокойно може да се поразхвърлят малко :lol: . Да ви питам вие обувате ли чорапки през лятото? Често виждам бебчета с голи крачета, но с чорапки.

Аз като беше малък обувах чорапи, само вечер и в по-хладните дни, ако духа например, иначе - тц.Но според мъжа ми, детето ни вече е на 7г и според него е редно да спи с чорапи. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот mamina » 20 Апр 2016, 16:19

rabotnata pchela написа:
balsam написа:То тазгодишната пролет направо лято се оказа и бебоците спокойно може да се поразхвърлят малко :lol: . Да ви питам вие обувате ли чорапки през лятото? Често виждам бебчета с голи крачета, но с чорапки.

Аз като беше малък обувах чорапи, само вечер и в по-хладните дни, ако духа например, иначе - тц.Но според мъжа ми, детето ни вече е на 7г и според него е редно да спи с чорапи. :lol:


Ако му е студено през зимата, разбирам, но иначе защо? Не схващам смисъла, какво като е на 7?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Anka » 26 Май 2016, 16:11

rabotnata pchela написа:
balsam написа:То тазгодишната пролет направо лято се оказа и бебоците спокойно може да се поразхвърлят малко :lol: . Да ви питам вие обувате ли чорапки през лятото? Често виждам бебчета с голи крачета, но с чорапки.

Аз като беше малък обувах чорапи, само вечер и в по-хладните дни, ако духа например, иначе - тц.Но според мъжа ми, детето ни вече е на 7г и според него е редно да спи с чорапи. :lol:

леле, баща ми е същия, той е на принципа момичетата се разболяват от главата, мъжете от краката. :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот iwoni » 26 Май 2016, 16:43

Вярно е, че разболяването тръгва от краката. Като ти измръзнат и не вземеш мерки, си готов с разболяването :mrgreen: . Тази пролет си беше на моменти доста хладно и все още не можем да захвърлим якетата. Затова бебоците трябва да се пазят в това променливо време.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2016, 15:49

Добре, като днес е 30 градуса, какво трябва да е с яке ли? Ей сега се прибрахме от разходка, малкия е на 40 дена. Облякох го само по боди и ританки, отгоре по лека пелена, а като бяхме по слънцето и без това. Как да го навлека и да се препича, само защото трябва!?! Видях дете, което беше с плетена пелена, боди, блузка и завито със покривалото на количката, ами.. не мисля, че това е нормално.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот annydance » 30 Май 2016, 15:57

С това променливо време - ту студено, ту топло, както и да ги облечем все има опасност да се разболеят :mrgreen: . Аз се чудя как да се облека, та за тях няма да се чудим! Ясна е работата, че трябва да носиш целия гардероб и в зависимост дали се покаже слънцето или се скрие, да обличаш или събличаш :grin: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта