Как обличате бебето през пролетта?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Mon_ton » 08 Апр 2016, 14:49

Както знаете, имам дъщеря на 8 месеца, но имам едни интересен проблем. :) Навън в много топло, поне лично на мен ми е вечно горещо, съответно обличам малката само по една блузка или боди и клинче. Разбира се нося си в чантата пелина и яке.
много често ми правят забележка разни хора, че е много тънко облечена, а и като гледам околните бебета, а и не само и деца доста големи има, които още носят зимните си шапки и обличат якета. Аз ли съм в грешка или всъщност те грешат? Много усоен момент е това с обличането през пролетните месеци, все треперим да не се разболее детето, но когато ги претопляме и държим изпотени не е ли по-зле? Вие как обличате мъниците?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот pravilno » 08 Апр 2016, 15:16

Предвид тия летни жеги вече, под блузката като имаш боди мисля, че е добре. И да не е зимна шапка, то лятно задължително, защото слънцето си е силно, пък и при вятър да го пази. Щом винаги си подготвена с якенце в чантата, няма страшно. Аз се ориентирах като пипна ръчичките и нослето. Ако бяха студени, значи на детето му е хладно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Jully » 08 Апр 2016, 15:43

Да и аз винаги ги обличам и двамата. Сутрин е хладно, обличам ги с дълги ръкави и понякога слагат шапка. Следобед остават само по блуза и потник. :)) Мисля, че така е нормално за деца, които се движат. За бебето е по-добре да е с боди и блузка, както и с дебели чорапки и по-плътно клинче. По-добре да са облечени повече, отколкото да настинат. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Апр 2016, 16:43

когато малкия беше бебе, първите 2-3 месеца .. реагирах така, че все го обличах и навличах, защото е роден края на зимата, но после се осъзнах и когато стана април месец започнах да го събличам все повече.
А сега макар че вече е на 7 години виждам огромна разлика между неговото обличане и това на другите деца.
Скоро си спомням, срещнахме едно комшийче, което беше със зимна шапка сутринта, а моя в същото време беше с тениска под якето си. От 2 седмици ходи по тениска с потник само, а от днес дори е без потник, защото все му е горещо. :) По-добре да му е леко хладно, отколкото да се поти нон стоп.
не знам защо родителите все навличат деца таси. Майките с по една тениска или тънка блузка, децата облечени, майките седят на пейката, децата тичат, играят... не разбирам къде е логиката. По-логично ми се вижда да е обратното. Не се притеснявай Мони, гледай на теб да ти е добре и да се чувства малката комфортно. Нослето и ръцете не са поакзател, защото на тази възраст още не им се е развила циркулацията на кръвта толкова, колкото при нас и е съвсем нормално да е по-хладна. Проверявай в гръбчето дали е топличко, да не е потна, а и си личи ако е раздразнителна от студа. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2016, 13:14

И аз все си мисля, че детето трябва да е облечено по-леко, но получавам много укорителни погледи. :roll: не знам какъв е принципа - с каквото е облечена майката - едно отгоре, или с каквото е облечена майката - едно по-малко. И двете твърдения съм чувала. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2016, 16:25

Мони, доверявай се най-вече на себе си, винаги ще има хора, които мислят, че постъпваш грешно и смятат, че те се справят най-добре като родители. Важното е да не действаш срещу своите сетива. Не вярвай на носа и на ръцете, защото те наистина не са показател. Можеш да проверяваш гушката и началото на гръбчето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот irka » 14 Апр 2016, 15:39

Аз знам, че бебето трябва да се облича като майката плюс още една дреха отгоре. Така съм практикувала и с моето. Не съм го навличала прекалено, както ти се чувстваш навън, така и то ще се чувства. Не върви ти да си по тениска, а него да си го навлякла с четири ката дрехи и обратното.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Mon_ton » 15 Апр 2016, 10:30

irka написа:Аз знам, че бебето трябва да се облича като майката плюс още една дреха отгоре. Така съм практикувала и с моето. Не съм го навличала прекалено, както ти се чувстваш навън, така и то ще се чувства. Не върви ти да си по тениска, а него да си го навлякла с четири ката дрехи и обратното.

Така е, но много често ме гледат с укор, но след като е топличка, какво пречи да е само по блузка? Разбирам да е студено, ама както днес вече е 17 градуса, как може да бъде облечена.. с якето ли.. а има още деца, които ходят със зимното яке.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот pavleta » 15 Апр 2016, 11:48

Mon_ton написа:
irka написа:Аз знам, че бебето трябва да се облича като майката плюс още една дреха отгоре. Така съм практикувала и с моето. Не съм го навличала прекалено, както ти се чувстваш навън, така и то ще се чувства. Не върви ти да си по тениска, а него да си го навлякла с четири ката дрехи и обратното.

Така е, но много често ме гледат с укор, но след като е топличка, какво пречи да е само по блузка? Разбирам да е студено, ама както днес вече е 17 градуса, как може да бъде облечена.. с якето ли.. а има още деца, които ходят със зимното яке.


Защо се съобразяваш с околните? По-важно е как се чувства детето и как на него му е добре. От теб зависи дали детето ти ще е болнаво заради прекалено изнежване или не.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как обличате бебето през пролетта?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2016, 12:02

Мен ако питаш не са нормални тези, които навличат децата си твърде много, април-май месец вече е над 20 градуса, как може да ги навличат и в тая количка, в която е много горещо, вечно са потни децата..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта