Общ семеен бюджет или поотделно?

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Slavena » 14 Апр 2016, 15:13

Винаги сме били с отделен бюджет, не мога да си представя да си даам пари на някой друг аи не трябва, които каквото иска си го купува и си гледа себе си, все пак като ги изкарваме тея пари нормално да си ги хар4им както искаме
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот klara » 15 Апр 2016, 09:21

При нас всеки получава заплатата си на карта и си разполага с нея. Имам приятелка, която прибира картата на мъжа си със заплатата :mrgreen: и той й я дава . Това ми изглежда абсурдно!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот black » 15 Апр 2016, 10:56

Жена ми да ми каже: "Искам да ми даваш картата си със заплатата ти, аз ще разполагам с нея!" - никога! Никога не мрънкам колко трябва да се плати или дали е нужно да се купи нещо, но предпочитам да разполагам с пари. Струва ми се и непрактично. Всеки път трябва да й искам пари ли? Ами ако ми се наложи нещо спешно да платя с по-голяма сума?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот kauda » 27 Май 2016, 15:47

black написа:Жена ми да ми каже: "Искам да ми даваш картата си със заплатата ти, аз ще разполагам с нея!" - никога! Никога не мрънкам колко трябва да се плати или дали е нужно да се купи нещо, но предпочитам да разполагам с пари. Струва ми се и непрактично. Всеки път трябва да й искам пари ли? Ами ако ми се наложи нещо спешно да платя с по-голяма сума?

а защо трябва да и искаш пари? НЕ може ли дас е приеме, че бюджета в общ и просто всеки взема тоав, от което има нужда.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот dessiblond » 30 Май 2016, 11:27

Държим парите на едно място и всеки взима колкото и за каквото му трябва през месеца. Всичко мие и негово е общо :mrgreen: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот S_Milenska » 30 Май 2016, 16:52

И в двете има логика. :) Замислям се обаче, че май когато всеки има отделен бюджет, сам прави сметката си колко да харчи и т.н. така, че да му стигнат до края на месеца, иначе не се ли получава едно вземане и изведнъж - хоп, пари няма. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Fancy » 31 Май 2016, 09:35

Ние също имаме общ бюджет, но не се сещам някога да сме попадали в такава ситуация да сме на нула. Май се сещам за един такъв момент, но тогава спешно ни се наложи да платим голяма сума пари и малко позакъсахме. Общо взето сме дисциплинирани :grin: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Snejna » 24 Юни 2016, 10:40

Fancy написа:Ние също имаме общ бюджет, но не се сещам някога да сме попадали в такава ситуация да сме на нула. Май се сещам за един такъв момент, но тогава спешно ни се наложи да платим голяма сума пари и малко позакъсахме. Общо взето сме дисциплинирани :grin: .

Е то чак на нула, доста рядко се стига., ако и двамата работите. Но е факт, че като са на едно място, всеки мине и си взема и изведнъж парите се оказва, че значително са намалели.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Pipilota » 20 Сеп 2016, 08:54

До скоро аз държах картата на мъжа ми със заплатата му, понеже, той работи в края на града трудно имаше възможност да отиде на банкомат, а аз бях по-подвижна. :) Сега вече всеки си държи картата в него и главно се дължи на това, че вече и той има възможност да ходи да си тегли парите. После са ни заедно. Не може да си семейство с някой и да си имаш скрити собствени пари, а другия примерно, да е купувал повече неща и да е като изпаднал германец накрая на месеца.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот donni » 20 Сеп 2016, 10:42

Само единият да си харчи заплатата, а другият да си я къта е много некоректно! Каквито и уговорки да имат помежду си, само единият да носи бремето на гърба си е непосилно и гадно. Няма как да не предизвика напрежение и конфликти.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта