Общ семеен бюджет или поотделно?

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Kremiliya » 20 Сеп 2016, 12:31

Но като се получи.. получава се и това е, много е неприятно, наистина, а и когато повдигнеш въпроса и се повдига и скандал. :mad:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Мар 2017, 11:56

Общ или отделен, важното е да има семейно разбирателство и ако хората са се договорили за нещо, то да се случва. Имам познати семейства, в които мъжа покрива всички нужди, жената използва своите пари да си харчи на работа за обяд да речем, а останалите ги събира. С тези пари правят ремонти, така са се разбрали и двамата не се чувстват прецакани, но това е постижимо при по-високи доходи, защото ако единия има доход без бъдеще, който си харчи сам, а другия трябва да покрива всички разходи с малкото си пари е неприятно, грозно и смешно. Все пак сте семейство!
Аз не работя, но всеки месец по сметката ми мъжа ми превежда пари, които са от фирмата му, направо със заплатите на служителите преминават пари и в моята сметка, сумата е значителна, с нея се грижа за дома, за семейството, сметките, храната всичко, ако имам нужда да си купя нещо ходим заедно на пазар и той плаща. За някой може да е странно, че аз получавам пари в сметката, но за нас така е по-удобно и сме преценили, че това е нашия начин. Темата за парите винаги е деликатна и трябва да се обсъжда сериозно и внимателно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2017, 15:15

На мен би ми било супер странно, ако аз имам едни пари, с които разполаам и мъжа ми има други, или под някаква форма си делим в магазина сметката, или когато сме вкъщи, оправяме сметките на половина.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Stark » 17 Авг 2018, 14:36

Аз нямам приятел, но като гледам по родителите ми те са с общ и никога не се карат за пари. И двамата са разумни и знаят как да харчат парите си без да прекаляват. Всеки може да помогне както намери за добре, но не си представям аз да взема заплата, на прибиране да платя тока и водата и като си влезна у нас да кажа на мъжа ми - ся аз платих тва и тва, ти трябва да ми възстановиш еди каква си чат от парите....
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2018, 16:25

Някои семейства, събират общ семеен бюджет, а с останалите си пари разполагат по отделно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот бони » 17 Авг 2018, 19:16

Ние с приятеля ми смен на полу общ т.е. Парите ни са отделни но казваме че са общи. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Аз изкарвам повече в момента и ми се налага понякога да покривам квартира и сметки и да пазаря, но не ме притеснява това мога да си го позволя, а ми остават и да заделя, и за дрешки , макар че ми се иска повече да се глезя понякога се спирам :grin: :grin:
бони
 
Мнения: 16
Регистриран на: 17 Авг 2018, 19:12

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот qwerryyy » 20 Авг 2018, 11:01

Спорен е въпроса, от една страна е добре всички пари да са общи, но когато са отделно, сякаш всеки си прави по-добре сметката, Може да се събира една определена сума за семейни разходи, а останалото да се прпибира - дали в обща сметка или в лична няма значение. Но все пак, дори и две сметки да са, според мен всеки трябва да знае другия какви пари има, а не да се мишкуват и крият пари, да криеш от половинката си ми се вижда отвратително. :eek:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 17:24

Ние сме с общ бюджет. Трудно е да си предствя да сме с отделни - то само сметките като платя и ми отива заплатата. Ами децата-те нали са наши-общи - и по тях хвърчат много пари, да не кажа всичките :) Но разбира се се говори по темата за пари - за кое къде ще трябват еди колко си и предварително (ако е възможно) се отделят.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:40

Ние знаем всеки месец горе долу колко са ни сметките - зимата тока ни е около 250лв, лятото около 100. Значи, знаем си месеците, горе долу колко ще похарчим. Сметките за телефон за фиксирани, водата ни е горе долу еднаква, кредита ни е фиксиран.т.е. всеки месец сме наясно колко пари отивата за сметки.
В месеца 2 пъти правим основен пазар. Оставяме си джобни - примерно 200лв за месеца, всеки си взема според нуждите - ако мъжът ми трябва да зареди колата - взема пари зарежда я, ако трябва да платим нещо за дъщеря ми, вземаме пари от там и го уреждаме. Ако решим да отидем на кино с малката, вземаме си от тези пари и отиваме. И двамата с мъжа ми си правим сметката и не харчим за по-скъпи неща, без уговорка и без това ад е предвидено в големите разходи. Не усещам някой да се чувства прецакан, а и успяваме да заделим някаква малка сума в спестявания.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Общ семеен бюджет или поотделно?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2018, 09:21

Mon_ton доста сериозна финансова организация има във вашия дом, може би е за добре, но по този начин не се ли поставят парите в доста голям център на ежедневието, като постоянно пресмятане?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron