Инхалатор за дете - как да избера?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2016, 14:04

Малката е на 8 месеца и много често прави ларингит, затова вече се принудихме да купим инхалатор, след като последния път искаха да ни вкарат в болница, решихме, че това е по-добрия вариант, но се чудя как да избера и кой е най-подходящ и как процедирате с него, спасявал ли ви е от усложнения и успокоява ли пристъпите?
Лекарката ни препоръча да си купим инхалатор за детето, но не се сетих да я попитам кой е най-добрия избор, а да си призная ми е неудобно да звъня. Надявам се да ми помогнете да избера инхалатор. :heartbeating:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2016, 15:47

Като е малко дете е много важно да е хубав на външен вид. Ние имаме едни PIC който е от няколко години, но не изглежда детски де, обаче детските модели са много хубави. У нас често влиза в употреба, особено при бронхити и ларингити. Лесно се отърваваме от кашлицата, само с физ. разтвор. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2016, 09:54

И ние имаме инхалатор, имам един пингвин на пик, много съм доволна, използвам го с вентолин, ако проблемът е по-сериозен, или с физиологичен разтвор, още при появата на първите кашлици. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2016, 15:49

Винаги съм се чудила за инхалатора. Дали наистина има смисъл от него, правилно ли е да се използва толкова често. Останала съм с впечатлението, че хора, които имат инхалатор при някоя настинка и лека кашлица веднага започват да го използват. Това правилно ли е, не крие ли някакви рискове в по-дългосрочен план?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот iwoni » 14 Апр 2016, 11:09

И аз мисля, че инхалатор се ползва само, ако имаш астма. В други случаи не знам дали е оправдано. Те са и доста скъпички, така че ако няма астма детето, заслужава ли си да се прави такава инвестиция?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Snejna » 14 Апр 2016, 11:54

iwoni написа:И аз мисля, че инхалатор се ползва само, ако имаш астма. В други случаи не знам дали е оправдано. Те са и доста скъпички, така че ако няма астма детето, заслужава ли си да се прави такава инвестиция?

Това не е така. Инхалатора, който прави инхалации, когато детето има бронхит или пневмония, няма общо с инхалатора, който се използва при астматиците. Двете неща са различни. Инхалатора, в който се слага вентолин, физиологичен разтвор се използват за лечение на влажна кашлица, а не за лечение и поддържане на здравето при астма.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Mon_ton » 15 Апр 2016, 10:36

чувала съм, че някои са по-шумни, шумът силен ли е или?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот pavleta » 15 Апр 2016, 11:45

Когато избирах за моето дете, за мен беше важно инхалаторът да е лек и лесно да се пренася, защото често пътуваме. Още да е издръжлив на удари, че доста сме непохватни :grin: и лесно да се борави с него, инструкциите да са разбираеми.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот Rali_hr » 16 Май 2016, 15:28

pavleta написа:Когато избирах за моето дете, за мен беше важно инхалаторът да е лек и лесно да се пренася, защото често пътуваме. Още да е издръжлив на удари, че доста сме непохватни :grin: и лесно да се борави с него, инструкциите да са разбираеми.

какъв избрахте, според това, което съм чувала ПИК са най-добрите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Инхалатор за дете - как да избера?

Мнениеот *Пролет* » 08 Ное 2018, 13:29

Най-добри са ми казвали че са компресорните инхалатори. А като марка аз съм доволна от Омрон.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта