Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот Kremiliya » 26 Май 2016, 14:15

balsam написа:Децата правят семейството щастливо. След време ти остава едно уважение, рутина и радостта от успехите и подредения живот на порасналите ти деца. Аз поне съм на този етап.

И като ги няма децата какво следва? Спомена за щастливото семейство, а между вас едно нищо - спомен от щастливото семейство.. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот irka » 27 Май 2016, 13:15

При семействата с над 20 години стаж това е положението - от грижите за децата прехвърлят мислите върху това дали ще се оженят, внуците и пак не обръщат внимание на себе си. За мен това е много погрешно.Вместо да се опитваш да правиш нещата, които ти харесват, да отделяш повече време за приятели и срещи, си седиш у дома и кукуваш. А дори едно пътуване за събота и неделя може да разнообрази дните с половинката. Дано не станем с моя такива :mrgreen: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот Anka » 01 Юни 2016, 14:18

irka написа:При семействата с над 20 години стаж това е положението - от грижите за децата прехвърлят мислите върху това дали ще се оженят, внуците и пак не обръщат внимание на себе си. За мен това е много погрешно.Вместо да се опитваш да правиш нещата, които ти харесват, да отделяш повече време за приятели и срещи, си седиш у дома и кукуваш. А дори едно пътуване за събота и неделя може да разнообрази дните с половинката. Дано не станем с моя такива :mrgreen: .

хахахха дано да ви се размине, но май е истина се случва така. А и като те улиса живота изчезва романтиката.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 14:23

Все един от двамата трябва да потбутва и да разнообразява ежедневието. Обикновено това е жената. Ако и двамата се отпуснат и карат по течението, бегала е работата :grin: .
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот Elica » 01 Юни 2016, 14:57

Аз все си мисля, че когато стават нещата импулсивно и от само себе си е по-добер, отколкото нон стоп да се мисли и да се бута, много ангажиращо така..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот fairy » 02 Юни 2016, 17:32

И двамата като мислят и действат в една посока се получават нещата.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:44

fairy написа:И двамата като мислят и действат в една посока се получават нещата.

Как става? нали си чувала - Мъжете са от Марс, жените са от Венера.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот annydance » 29 Юни 2016, 15:33

Kremiliya написа:
fairy написа:И двамата като мислят и действат в една посока се получават нещата.

Как става? нали си чувала - Мъжете са от Марс, жените са от Венера.


Това е така, защото генетично са ни заложени някои особености, които са характерни само за мъжа или само за жената. Но това не означава, че не можем да постигнем съгласие или разбирателство по важните въпроси :smile: . Другото е като пипера, подправя съвместния живот :wink: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот Leonora » 30 Юни 2016, 09:22

Има доста клишета по въпроса. Но в крайна сметка, става дума за напасване на характерите, дозиране на отговорности и като цяло равнопоставеност на приоритетите на всеки един.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Мъже срещу жени - кой прави семейството щастливо?

Мнениеот irka » 30 Юни 2016, 10:50

Leonora написа:Има доста клишета по въпроса. Но в крайна сметка, става дума за напасване на характерите, дозиране на отговорности и като цяло равнопоставеност на приоритетите на всеки един.


Това е идеалната формула, който успее да я постигне, е щастливец. Не се случва веднага между двама души, но трябва да се опитва и да се работи върху това. Иначе няма да се получи или ще се премине в взаимен тормоз.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта