Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 13:26

Innerlane написа:Със сигурност можем да образоваме децата си кое е полезно и кое не е за тях (пък и за хората по принцип), но и най-здравословните продукти, ако не са изобщо вкусни на детето, не виждам как ще го принудим да ги яде. Аз например така и не се научих да понасям червено месо и сред най-ранните ми спомени е как ми тикат пържола в устата и аз я повръщам...

Е, то на времето беше такова, че всичко трябваше да си изядем задължително. Това беше принципа "дебело дете = здраво дете". Сега нещата са точно обратните. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 15:52

Това с тикането сме го изпитали всички под една или друга форма. По-добре да го оставя леко гладно или недояло си, отколкото да го насилвам да яде нещо, което аз съм решила, че трябва непременно да изяде. Храната по време на бременността според мен трябва да е максимално полезна за майката и бебока, да им носи необходимите полезни вещества. После едва ли някой може да прогнозира детето какво ще обича да си хапва и на какво ще се мръщи.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот Slavena » 15 Юни 2016, 13:24

S_Milenska написа:
Innerlane написа:Със сигурност можем да образоваме децата си кое е полезно и кое не е за тях (пък и за хората по принцип), но и най-здравословните продукти, ако не са изобщо вкусни на детето, не виждам как ще го принудим да ги яде. Аз например така и не се научих да понасям червено месо и сред най-ранните ми спомени е как ми тикат пържола в устата и аз я повръщам...

Е, то на времето беше такова, че всичко трябваше да си изядем задължително. Това беше принципа "дебело дете = здраво дете". Сега нещата са точно обратните. :)

Е то да е хилаво и да не иска да яде по-добре ли е, трябва да си яде толкова колкото трябва задължително, ина4е си става злоядо
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот S_Milenska » 17 Юни 2016, 16:34

Slavena написа:
S_Milenska написа:
Innerlane написа:Със сигурност можем да образоваме децата си кое е полезно и кое не е за тях (пък и за хората по принцип), но и най-здравословните продукти, ако не са изобщо вкусни на детето, не виждам как ще го принудим да ги яде. Аз например така и не се научих да понасям червено месо и сред най-ранните ми спомени е как ми тикат пържола в устата и аз я повръщам...

Е, то на времето беше такова, че всичко трябваше да си изядем задължително. Това беше принципа "дебело дете = здраво дете". Сега нещата са точно обратните. :)

Е то да е хилаво и да не иска да яде по-добре ли е, трябва да си яде толкова колкото трябва задължително, ина4е си става злоядо

Не става въпрос да е хилаво, а да е добре гледано, което не означава преяло и дебело. Двете неща са коренно различни!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот Harmony » 23 Юни 2016, 18:04

Какво значи да яде задължително толкова, колкото трябва? Това кой го определя? Детето яде толкова, колкото му се яде, наша работа е да му предлагаме разнообразие и здравословна храна. А за храненето в утробата мисля, че има известно влияние това, с което се храни майката, върху предпочитанията на мъничето после. Майка ми по време на бременността много кисели краставички е яла и сега аз ги обожавам :smile: . Та мога да си направя някакви такива изводи :wink: .
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Мога ли да науча бебето си какво да яде още в утробата

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2018, 08:27

Да, бе :) точно така става. Никога не съм обичала сладко и никога не съмяла, ама и двамата ми сина умират за шоколади, вафли и всичко сладко, за което може да се сетите!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron