Какви са причините да закъснее цикъла?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2016, 11:04

Здравейте ;) Тъй като от няколко дни си очаквам цикъла, а него никакъв го няма, взех да си набивам филми, понеже никога не ми закъснява. Да вземем да разнищим къде може да се е дянал. :mrgreen: Да, изключваме фактора бременност, и нека да потърсим останалите причини, поради които може да закъснее цикъла. Предполагам, че на всяка една от вас се е случвало подобно закъснение, какви бяха причините, дълго ли време ви закъсня, дали се обостря пременструални симптом, или не усещате никаква промяна?
Аз обикновено нямам никвко пмс т.е. чувствам се страхотно през цялото време и сега не мога да определя - ще идвали, няма ли... :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот pavleta » 15 Апр 2016, 11:33

Понякога не е нужно да има лоша причина. Забелязала съм, че когато се сменят сезоните, ми закъснява или избързва. Например с настъпването на пролетта ми дойде 6 дни по-рано. Ако не е предизвикано от заболяване не трябва да се притесняваш.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2016, 11:40

Да, нямам заболявания, но все пак. :) Иначе съм на диета и все се стремя към правилен режим, защото имам някои участия последните дни и се старая да изглеждам по-добре. Дали може да е свързано с хранителните режими, които спазвам, макар и не много стриктно?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот analizatorka » 15 Апр 2016, 13:22

Anka написа:Да, нямам заболявания, но все пак. :) Иначе съм на диета и все се стремя към правилен режим, защото имам някои участия последните дни и се старая да изглеждам по-добре. Дали може да е свързано с хранителните режими, които спазвам, макар и не много стриктно?


Ако си все на диета и си доста под килограмите, които трябва да бъдеш, може да имаш нарушения в цикъла. Чувала си за анорексичките, на които даже им спира месечното течение, нали? Ако тялото ти няма достатъчно мазнини, не може да произведе естроген и се получава нередовния мензис.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2016, 13:56

На мен ми се случва, ако съм на диета, така че е възможно да е от това. Също и ако съм пила някакви лекарства през месеца, ако съм била болна. Тъй че е твърде възможно да е от това забавянето, до няколко дни ще дойде, след като си сигурна, че не си бременна. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Апр 2016, 14:04

Ани, сещам се за една причина, но при нея осезаемо е закъснението. :mrgreen:
Иначе като изключим шегата, един два дена закъснения, дори и 3-4 не са нищо, вече ако е повече е добре да се консултираш с лекар ;) Също ако и тенденцията със закъснението се повтори.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Pipilota » 16 Апр 2016, 12:18

Диета, промяна на времето, смяна на сезоните, премвстването на овулацията, все са проблеми без проблеми за закъснението. Така че спокойно. :) надали е нещо страшно. Аз също в промяната на сезоните, йормонални таблетки, противозачатърчни и ако съм изкарала вирус винаги имам промяна в цикъла.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот pravilno » 18 Апр 2016, 09:24

Ако започне да закъднява редовно, посети гинеколога си. Някоя киста също може да предизвика подобни неразбории. Не че те плаша де, просто се наблюдавай.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот Петя.Маринова » 18 Апр 2016, 12:57

За 22 дневно закъснение какво да се мисли?Изключваме бременност, но пък прибавяме предстояща операция при миома и миомни възли.Дали е възможно от притеснения, стрес и най-вече страх от самата процедура?Благодаря предварително!
Петя.Маринова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Апр 2016, 12:53

Re: Какви са причините да закъснее цикъла?

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 13:29

Петя.Маринова написа:За 22 дневно закъснение какво да се мисли?Изключваме бременност, но пък прибавяме предстояща операция при миома и миомни възли.Дали е възможно от притеснения, стрес и най-вече страх от самата процедура?Благодаря предварително!

Твърде е възможно е да от стреса. Това променя и хормоналния баланс, а най-малката промяна "удря" жените в цикъла. :( Успех с операцията, дано мине леко и успешно! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта