Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот fawla » 15 Апр 2016, 14:50

Знаете какво се случва по нашата граница, хващат се хора и се връзват ръцете им с миши опашки и това явно е практика от няколко месеца. И на никой явно не му прави впечатление. Според закона това е погрешно, според други е съвсем в реда на нещата. Вие как мислите, трябва ли да се взема закона в наши ръце и да обвиняваме, да се саморазправяме с бежанците и да правим каквото ние преценим, или трябва да се уповаваме на полицията и на другите правораздаващи органи?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот penelopa » 15 Апр 2016, 15:33

Логично беше да се стигне до такъв развой при положение, че държавата не изпълнява ролята си. Не може да не пазиш границата си, тези, които уж я охраняват, да са част от схемите за трафик на хора и да очакваш, че обикновените хора няма да вземат закона в свои ръце в един момент. Като не чувстват защита от държавните органи, сами ще почнат да се защитават както знаят и умеят. Друг въпрос е, че в такива мътни времена отгоре изплува мръсната пяна, т.е. злонамерените хора намират почва за намеренията си и се чувстват всевластни. Кой знае колко обирджии на бежанците са се нароили.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот Jully » 15 Апр 2016, 15:53

penelopa написа:Логично беше да се стигне до такъв развой при положение, че държавата не изпълнява ролята си. Не може да не пазиш границата си, тези, които уж я охраняват, да са част от схемите за трафик на хора и да очакваш, че обикновените хора няма да вземат закона в свои ръце в един момент. Като не чувстват защита от държавните органи, сами ще почнат да се защитават както знаят и умеят. Друг въпрос е, че в такива мътни времена отгоре изплува мръсната пяна, т.е. злонамерените хора намират почва за намеренията си и се чувстват всевластни. Кой знае колко обирджии на бежанците са се нароили.

точно в тоя случай, немисля, че хората са обикновени, а са някакви нереализирани полуграмотни мутри.. Което е извратено.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот balsam » 18 Апр 2016, 11:25

Хаосът тръгва от слабостта на държавата и невъзможността й да противодейства на подобни напъни на хора, които си мислят, че това е начин да ги покажат за малко по телевизията.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 12:46

balsam написа:Хаосът тръгва от слабостта на държавата и невъзможността й да противодейства на подобни напъни на хора, които си мислят, че това е начин да ги покажат за малко по телевизията.

Обаче много хора ги подкрепят и това на мен ли се вижда неразумно. Да, разбирам, че държавата бойкотира задълженията си, но от друга страна не е нормално това, да ги набиват, обират и накрая ги пускат - т.е. те пак продължават по пътя, който са поели... за мен това е по-скоро кражба, отколкото добро дело.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот Kremiliya » 18 Апр 2016, 14:35

Аз ги подкрепям! След като държавата не може да си свърши работата има хора като тях, които да защитават границите ни! Вие какво искате, всеки идиот свободно да влиза в държавата ни ли?!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот Mon_ton » 18 Апр 2016, 16:18

Нека не забравяме, че и те са хора и със сигурност не бягат от хубаво, вярно е, че с тях влизат и много гнили ябълки. Най-странно за мен лично е, че сякаш има много повече младежи - мъже, отколкото жени и деца, възрастни хора, както се говори.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот irka » 19 Апр 2016, 10:55

Според мен след като държавата не се грижи за границите си, е нормално хората да се организират в отряди и да защитават земята си. Но не да ги използват тези отряди за издевателства над бежанците, а наистина да пазят хората покрай границата и да не позволяват да грабят чужденците от своя страна българите. Това може да си присвоят, така да го кажа, като правомощия - самозащита. Иначе наистина кои са те, че да казват кой да влиза в страната и кой не - това е работа на органите, те трябва да следят какви влизат - терористи ли, пострадали хора от войната ли. Жалко за хубавата ни страна, превърнаха я управляващите в разграден двор.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 11:51

irka написа:Според мен след като държавата не се грижи за границите си, е нормално хората да се организират в отряди и да защитават земята си. Но не да ги използват тези отряди за издевателства над бежанците, а наистина да пазят хората покрай границата и да не позволяват да грабят чужденците от своя страна българите. Това може да си присвоят, така да го кажа, като правомощия - самозащита. Иначе наистина кои са те, че да казват кой да влиза в страната и кой не - това е работа на органите, те трябва да следят какви влизат - терористи ли, пострадали хора от войната ли. Жалко за хубавата ни страна, превърнаха я управляващите в разграден двор.

Те ги хващат, набиват, ограбват и на развален английски "Гоу Турки" ги гонят. След това същите - пребити и без пари продължават към Бъглария и отново влизат в страната ни. Къде е героизма, на мен ми липсва нещо? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Разумно ли е да вземаме закона в наши ръце по отношение на бежанците?

Мнениеот black » 20 Апр 2016, 10:27

Струва ми се, че някои намериха начин да се изявяват и да се правят на мъже. Това му викам криворазбран патриотизъм, полза никаква от действията на подобни "пазители".
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта