Можем ли да се пристрастим към захарта?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Можем ли да се пристрастим към захарта?

Мнениеот Kremiliya » 16 Май 2016, 16:16

МНого е трудно да се намери истинска кафява захар, аз не вярвам, че по хипермаркетите има такава, много сме се нагледали на боядисани уж ползени неща. Кафявата захар знам, че трябва да е лепкава, а ако е блестящо суха си е обикновена боядисана рафинирана захар.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Можем ли да се пристрастим към захарта?

Мнениеот Mon_ton » 18 Май 2016, 10:30

Kremiliya написа:МНого е трудно да се намери истинска кафява захар, аз не вярвам, че по хипермаркетите има такава, много сме се нагледали на боядисани уж ползени неща. Кафявата захар знам, че трябва да е лепкава, а ако е блестящо суха си е обикновена боядисана рафинирана захар.

От биомагазините може да се намери нещо, което да е качествено със сигурност. Но в хипермаркетите не мисля, че може да се открие, точно тази, която я споменахте е толкова евтина, че няма как да бъде качествена изобщо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Можем ли да се пристрастим към захарта?

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2016, 12:03

Mon_ton написа:
Kremiliya написа:МНого е трудно да се намери истинска кафява захар, аз не вярвам, че по хипермаркетите има такава, много сме се нагледали на боядисани уж ползени неща. Кафявата захар знам, че трябва да е лепкава, а ако е блестящо суха си е обикновена боядисана рафинирана захар.

От биомагазините може да се намери нещо, което да е качествено със сигурност. Но в хипермаркетите не мисля, че може да се открие, точно тази, която я споменахте е толкова евтина, че няма как да бъде качествена изобщо.

У нас почти не полваме захар, но съм виждала по биомагазините захар за по 6-7 лева за половин килограм. Захарта в хипермаркетите си е боядисана бяла захар. :) не бих купила.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта