КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот pravilno » 18 Апр 2016, 09:34

Няма спор, че слънчевите очила са много необходими, но как да разбера кои са качествени и наистина ще предпазват очите ми? Това е по-важния въпрос според мен.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 13:27

pravilno написа:Няма спор, че слънчевите очила са много необходими, но как да разбера кои са качествени и наистина ще предпазват очите ми? Това е по-важния въпрос според мен.

Когато се довериш на наложени марки и не купуваш от сергиите. Това е начина. Не знам как може някой да си купува очила от сергия на пътя и да очаква те да са качествени. :) няма как да стане.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот Snejna » 18 Апр 2016, 13:44

Имам очила от няколко години, т.е слънчеви. Дадох над 100 лева за тях, но ги взех от оптика. Спокойна съм във всеки момент за зрението си, защото знам, че стъклата са качествени. Ако искате наистина да запазите здравето си, то задължително си вземете по-хубави очила, не скъпете пари, а и като са на сериозна марка издържат дълго време. Тези по 20 лева са тотално ненадеждни.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 16:02

Очите ми са много чувствителни към светлината и просто не мога без очила през лятото, а и през зимата. Затова съм много внимателна към избора им и предпочитам да дам повече пари, не става въпрос за хвалене с марка или показване колко са ми готини очилата. Защото повечето си ги купуват по тези причини
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да изберем слънчеви очила?

Мнениеот franky » 17 Юни 2016, 09:58

Купувам очила от оптика или от специализиран магазин. По-добре да дам повече пари, отколкото после да давам за очни лекари. Разбира се , няма гаранция, че и скъпите са супер качество. Зависи от къде са купуни, да не са търговци, които предлагат ментета на надути цени. Трябва да се изискват сертификат, на самите очила трябва да е отбелязан съответния знак за качество и защитата на очите.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да изберем слънчеви очила?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2016, 14:25

franky написа:Купувам очила от оптика или от специализиран магазин. По-добре да дам повече пари, отколкото после да давам за очни лекари. Разбира се , няма гаранция, че и скъпите са супер качество. Зависи от къде са купуни, да не са търговци, които предлагат ментета на надути цени. Трябва да се изискват сертификат, на самите очила трябва да е отбелязан съответния знак за качество и защитата на очите.

оптиките не са ли достатъчно надеждно място? Как ще попаднеш на менте в качествена оптика? разбирам да си вземаш очила от сергии , ама така.. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да изберем слънчеви очила?

Мнениеот exotic » 21 Юни 2016, 14:47

Rali_hr написа:
franky написа:Купувам очила от оптика или от специализиран магазин. По-добре да дам повече пари, отколкото после да давам за очни лекари. Разбира се , няма гаранция, че и скъпите са супер качество. Зависи от къде са купуни, да не са търговци, които предлагат ментета на надути цени. Трябва да се изискват сертификат, на самите очила трябва да е отбелязан съответния знак за качество и защитата на очите.

оптиките не са ли достатъчно надеждно място? Как ще попаднеш на менте в качествена оптика? разбирам да си вземаш очила от сергии , ама така.. :)


Знаеш ли на какви ще попаднеш. Всичко е възможно. И на мен докато не ми покажат някакъв документ, не купувам. Тези от сергиите са такива боклуци, че и не можеш да шофираш добре с тях.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот Локумът » 12 Сеп 2018, 15:54

Нося най-вече през зимата, лятото когато шофирам, защото от слънцето може да стане някоя беля. Но зимата нося повече, когато има сняг направо се побърквам.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот Петър Георгиев » 12 Сеп 2018, 16:34

аз моите очила ги нося като ми пече. и на слънчака също :drinkingcheers:
Петър Георгиев
 
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юли 2018, 16:23

Re: КОГА И КЪДЕ Е НУЖНО ДА НОСИМ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА?

Мнениеот astra11 » 14 Фев 2020, 22:30

Определено по време на шофиране. Трябва да бъдете изключително внимателни в избора на качествени слънчеви очила. Препоръчвам модел джъстин - opticmag.net/produkt-kategoriya/slanchevi-ochila-ray-ban/ray-ban-justin-rb-4165
astra11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Юли 2019, 20:20

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта